Február 29, egy kis történelmi áttekintés Védikus és nyugati asztrológiai szemmel…

2020, Február 29-ét írunk, tehát szökő évünk van! És soha nem szoktunk megemlékezni arról, hogy mekkora dolgot élhetünk mi át 20 évvel ezelőtt. Mármint azt, hogy 2000-ben is volt szökő év, és Február 29. Mert 1700-ban, 1800-ban és 1900-ban nem volt.

Ez azért van így, mert 1577-ben egy olasz orvos és csillagász tárta világ elé azt az elképzelést, hogy a használatban lévő naptárat korrigálni kell. Addigra a Juliánusz naptár már több mint 1600 éve volt használatban (Krisztus előtt 45-ben vezették be azt a számolási rendszert), és addigra már több mint 12 napos volt az eltérés.

Mivel az évszakok változásánál is egyre érezhetőbb lett az eltérés, és a Húsvéti időszak is egyre jobban eltolódott, XIII. Gergely pápa 1578-ban egy Jezsuita csillagászra, Krisztofer Kláviuszra bízta egy új javított rendszer kidolgozását.

Ebből lett a Gergely naptár!

Miután Krisztofer Kláviusz megalkotta az új rendszert Gergely pápa értesítette a legnagyobb európai uralkodókat, és 1582. Október 4-én életbe lépett az új naptár, úgy, hogy a korrekció végett Október 15. lett az új számítás első napja.

Azért 2 hét volt a korrekció mert így a hét napjaiban nem volt csúsztatás. Sőt azt a korrekciót vezették be, hogy ezen túl minden 400 évben csak 97 szökőév lesz, így korrigálva a jövőre nézve is a csillagászati eltéréseket.

Viszont és sajnos csak az vették figyelembe, hogy a Föld 23 fok 26 percet dől, és azt nem, hogy a Föld nem csak a saját tengelye körül forog, de a Föld tengelye is forog. Így mára, több mint 400 év leforgása alatt, már több mint 23 fokos eltérés van a valóság és a nyugati asztrológia megállapításai között.

Egyébként a föld tengelye kb. 26 ezer évente fordul egy teljeset. Így kb. 72 évente keletkezik 1 fokos eltérés a nyugati és a védikus asztrológia rendszerében. Tehát már a Gergely naptár megalkotásának idején is volt egy komolyabb eltérés, és maga a Gergely naptár korrekciója is csak enyhített az eltérésen. Így a Gergely naptáras korrekciót és minden mást is figyelembe véve, utoljára i.u. 285-ban volt megegyezés a védikus és a nyugati asztrológiában.

Ez persze nem azt jelenti, hogy a nyugati asztrológia nem jó, vagy nem működne. Ez szimplán csak annyit jelent, hogy a védikus asztrológia rendszerében a csillagászati számítások révén az égben látottak szerint állítják fel a születési képletet, míg a nyugati rendszerben inkább egy szimbolikus képletet elemeznek, amit a jó asztrológusok ugyan olyan jól képesek elemezni, mint bármilyen más asztrológiai rendszer jó asztrológusai!

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Védikus Asztrológia, Védikus Tudástár | Címke: | Hozzászólás most!

Heti asztrológiai előrejelzés: Február 28-Március 6, péntektől.péntekig….

Kos: Az énünk és a közvetlen környezetünk fog fókuszpontba kerülni ebben az időszakban, főként a lakó környezetünk szempontjából. Bennünk lesz az igény, hogy a kényelmi funkciókon dolgozzunk, és az olyan lágy területeknek is több figyelmet szenteljünk, mint pl. az otthonunk atmoszférája. De vigyáznunk kell, hogy ne pörögjünk túl ezt az érzetet, és ne vállaljunk be olyan fejlesztéseket, amelyeket nem fogunk tudni befejezni.

Bika: A beszéd és a kommunikáció fog ja kitölteni ezt a hetünket. De leginkább mindezt kifelé irányítva. Szinte bárkinek képesek leszünk segíteni tanácsokkal, odafigyeléssel, de arra vigyázzunk, hogy mi magunk ne maradjunk ki túlságosan a történetből. Mert persze az ember önös érdekek nélkül kommunikál, főleg ha a másik a segítségünkre szorul, de arra vigyázni kell, hogy most ne tűnjön el a személyiségünk a történetből.

Ikrek: Ebben a szakaszban ügyesen kell majd bánnunk az időnkkel, mert mi magunk és a családunk is igényelni fogja a közös időtöltést, de ugyanakkor a külvilág is igényt fog ránk tartani. Főként barátok és munkatársak formájában. Valahogy mindkét félnek kell időt adjunk, mert ilyenkor, amikor a csillagok is támogatják ezeket az érintkezéseket, akkor mindig ott van valami különleges ezekben a kapcsolatokban, ami lehet, hogy csak egy mondat, de az a mondat csak most, csak tőlük jöhetett.

Rák: A munkánk és mindaz ami ezzel jár kerül terítékre ebben az időszakban. Valamint az utazás is. A munkánkhoz, munkatársainkhoz, stb. kelleni fog a személyes varázsunk is, szóval abba sok és értékes energiát kell bele tennünk, míg az utazás, hanem a munkánkkal kapcsolatos leginkább a töltődésünket fogja szolgálni. Így be is zárul a kör, tehetünk valamit a töltődésünkért, és aztán azt a többlet energiát bele nyomhatjuk a teendőinkbe.

Oroszlán: Ezen a héten mindent egy kicsit másképpen fogunk látni. Mindent egy kicsit spirituálisabban, mindennek inkább a lényegi oldalát fogjuk érzékelni. Ehhez természetesen párosulni szokott némi elzárkózás, némi elvonulás, de ez meg ahhoz kell, hogy eltudjunk mélyülni a szemlélődésben. Mert nem is az a lényeg, hogy máshogy lássuk a dolgokat, inkább az, hogy lássunk, hogy ne csak nézzünk, hanem lássunk is!

Szűz: A munkánk és a karrierünk fogja a legtöbbet kivenni belőlünk ebben az időszakban. Sőt arra kell vigyáznunk, hogy ne nyomjuk túl a dolgokat. Mert mindamellett, hogy az ember jól szeretné elvégezni a feladatait és képes elképesztő mennyiségű energiát beletenni a dolgokba, az egyensúly mindig és mindenkoron meg kell próbálni őrizni. Mert amennyiben hajlamosak vagyunk időnként kiégetni magunkat, az sokszor inkább megbízhatatlanságnak tűnik, és nem áldozatkészségnek.

Mérleg: Az együttműködéseink fognak előtérbe kerülni ebben az időszakban. Mind a privát életünkben, mind pedig a külvilági életünkben. A munkánkkal kapcsolatosan ez egy kiváló időszak lesz arra, hogy újra tudjuk kalibrálni a céljainkat és a terveinket. A privát életben pedig ez az idő arra lesz a legalkalmasabb, hogy olyan témákat és területeket dolgozzunk fel a partnerünkkel, amelyek feszültséget hoznak a mindennapjainkba.

Skorpió: A kifelé irányulás az, ami most jót fog tenni a lelkünknek. Most sokkal kiélezettebben fogjuk érzékelni a környezetünket, és nemcsak a nagyon közelállókat. Szóval figyeljünk oda arra, hogy kinek tudunk segíteni. Ez lehet bármi, egy kedves szó, vagy egy bevásárlótáska felvitele az emeletre. És nem menekvés lesz a saját dolgaink elől, hanem ez egy olyan korszak, amikor nekünk is szükségünk van egy kis kívülről jövő energiának, minél több irányból.

Nyilas: Ezen a héten a finomabb érzékeléseink kerülnek előtérbe. A belső igényünk az lesz, hogy mindent sokkal alaposabban vizsgáljunk át intellektuálisan is és mentálisan is, ami erőteljesebben a megéléseket és az érzelmeket veszi figyelembe. De mindemellett az intuitív oldalunk is sokkal erőteljesebben fog működni, ami így teljesen ki tudja majd egészíteni az alaposabb vizsgálódóbb oldalunkat.

Bak: Az otthon, a család, a partnereink ezek a kellemes területek fognak most előtérbe kerülni az életünkben. De az is releváns információ lehet, hogy az erőfeszítések és a kemény munka is utat találhat hozzánk és a fent említett területek személyeihez. Szóval csináljunk dolgokat együtt, ami ebben az időszakban lehet akár kerti munka, így a tavasz közeledtével, vagy bármi más olyan tevékenység, ami szépíti az otthonunkat.

Vízöntő: Aktív időszaknak nézünk elébe, az élet minden területén. Mind aktivitásban, mind kommunikációban, mind tanulásban, mind gyakorlásban erős időszakunk lesz. De az az apró kis információ, ami majd abban fog segíteni bennünket, hogy mégis milyen irányba tegyünk a legkomolyabb erőfeszítéseinket, az a szépség. Tehát ha a terítéken lévő téma körökben ott van a művészet, a lágyság, az igényesség, akkor azokba a területekbe kell a legtöbbet bele adni.

Halak: A beszéden és a kommunikáción lesz a hangsúly ebben a szakaszban. De ez most ránk nézve is terápiás jellegű lesz. Egy részről most bátran neki állhatunk kellemetlenebb témákat és régi élményeket felboncolgatni és tisztába tenni, más részről most minden, amit mondunk vissza felé is fog működni, ránk hatva is. Amikor beszéd közben döbbenünk rá, hogy milyen jó az amit mondunk, és, hogy milyen jó lenne azt csinálni is!

Ezen a héten a Március 3.-a és 5.-e a nagyon kellemes napok, lévén Sziddha Jóga napok! Így ezeken a napokon bármit is tervezünk, az sikeres lesz! Ezenkívül a Március 3 Gyógyító Buddha nap is egyben, tehát mindenképpen tegyünk az egészségünkért.

Testileg a fejünk búbjától le egészen a gyomrunkig mindenre vigyázzunk! Az adott területen az ízületeinkre, a szerveinkre, a nyirok és vérkeringésünkre, de még a hormon háztartásunkra is!

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Horoszkóp, Védikus Asztrológia | Címke: | Hozzászólás most!

Heti asztrológiai előrejelzés: Február 21-28…

Kos: A munkánk, a pénzkeresetünk és az ambícióink fognak előtérbe kerülni ebben az időszakban. Abból a szempontból, hogy mi az, amit mi feláldozzunk ezen területek miatt, tárgyilagosan, mind pedig magunkból személyesen. Megéri egyáltalán a karrierünk és az áhított előremenetelünk azt, hogy olyan sokat áldozzunk fel az időnkből és az energiáinkból, hogy szinte semmi másra nem marad szabad vegyértékünk?

Bika: Ebben a szakaszban sokkal könnyebb lesz lezárni dolgokat, és/vagy túllépni dolgokon. Nem azért mert hirtelen hidegek leszünk, és szívtelenek. Inkább azért, mert most könnyebb lesz valóságában látni mindent magunk körül. Most nem fog körüllengeni minket az az érzelmi áhítat, ami miatt képesek vagyunk egyértelmű dolgokat másként látni. Így ha már valami nem működik, vagy valami már gátol minket, azt most elfogjuk tudni engedni.

Ikrek: Ezen a héten szinte bármit megfogunk tudni oldani. Tehát kezdjünk olyan feladatokba, amelyek elképesztően nagy feladatok. Vagy olyanokba, amelyek már évek óta körbe lengenek bennünket, de eddig képtelen voltunk megoldani őket. És most még ezeknek a hatalmas feladatoknak sem lesz izzadtság szaga, vagy erőltetett jellege, most mindezt könnyedén, kedves és mosollyal az arcunkon leszünk képesek odapakolni.

Rák: Ebben az időszakban szükségünk lesz egy kis külső segítségre, de azzal felvértezve, már nem lesz olyan akadály, amit ne tudnánk megugrani. Ez a segítség lehet pusztán verbális, ami szintén elegendő lehet ahhoz, hogy meglépjünk nehézségeket, de a bolygóállások miatt lehet, hogy anyagi formában fog előtérbe kerülni a segédkezés. Ettől sem szabad megriadni, sőt bátran fogadjuk el, mert most nem kelleni fog egy kis külső segítség.

Oroszlán: A spirituális énünk fog fókuszba kerülni ebben a szakaszban. A szemünk jobban nyitva lesz észrevenni olyan lehetőségeket, ahol képesek lehetünk másokat segíteni, másokat pátyolgatni. És most ez a hozzáállás nagyon sokat fog tenni a saját magunk jó érzéséhez is. Sőt úgy tekintsünk körbe, hogy ne csak a távolabbi embereket fürkésszük segítő szándékunkkal, hanem próbáljunk ráhangolódni a közvetlen környezetünkre is.

Szűz: Az intellektusunk és az analizálós képességünk fog terítékre kerülni ezen a héten. De ettől még nem kell azon aggódni, hogy túlságosan hidegek, vagy számítóak lennénk. Csak most szükség lesz arra, a jó döntéshozás érdekében, hogy mindent megvizsgáljunk magunk körül. Ezek után már képesek leszünk akár érzelmileg, vagy intuitív módon dönteni egyes dolgokról, de kellene fog a sok háttér információ a jó döntéshez!

Mérleg: Az otthonunk, a gyermekeink és a partnereink fognak előtérbe kerülni ebben az időszakban. Valamint az a képesség, hogy együtt megalkossunk, vagy létrehozzunk valamit. Asztrológiailag a gyerekek jegye szimbolikusan megegyezik a diákok területével, szóval a fent említett kreativitást kiélhetjük egy iskolai közegben is. A lényeg az, hogy együttműködve most megalkothatunk olyan dolgokat, amelyek hosszútávon is működhetnek az életünkben.

Skorpió: Tanulás és gyakorlás fogja kitölteni ezt a hetet számunkra. Valamint most meg lesz az lelki erőnk, hogy elképesztő elánnal dobjuk be magunkat ezeken a területeken. Sőt most az is a tanulás része lehet, hogy elkezdjük tovább adni mindazt amit tanulunk. Hiszen az is egy gyakorlás, vagy egy tudás elmélyítés, amikor mindazt amit tudunk meg kell úgy fogalmaznunk, hogy azt egy másik gondolkodás móddal bíró ember is megértse.

Nyilas: A beszéd és a kommunikáció miden elképzelhető területe fog terítékre kerülni ebben a szakaszban. Lehetőségünk fog adódni tanácsadást vállalni, egy az egyben. Beszélhetünk több ember előtt, előadás üzemmódban. Írhatunk kommünikéket, ami elképesztően sok embert is elérhet. És persze adódni fognak olyan alkalmak is, amikor kötetlen beszélgetésben lehetünk arra képesek, hogy segítsünk, formálhassunk másokon.

Bak: Mi magunk és a környezetünk fog előtérbe kerülni ebben az időszakban. Viszont arra ügyelnünk kell, hogy a kikapcsolódást és a kellemes életterületeket is helyezzük előtérbe. Hogy ne ragadjunk abba le, hogy „ú, most mindenki itt van együtt, akkor gyorsan tegyük meg mindazt, amihez mindannyikra szükség van”. Szóval próbáljunk meg egy kis közös lazulással és pihenéssel is megünnepelni az együttlétet.

Vízöntő: Ez a hét arra is elmehet, hogy neki veselkedünk a feladatainknak, és egymagunkban, nagyon nagy erőfeszítések révén megoldjunk egy csomó régóta húzódó dolgot. De amint bekapcsoljuk a kommunikációs részünket, mindezt máris megtehetjük a szeretteinkkel együtt, szeretetben. Szóval óvakodjunk a begubózódástól és kommunikáljunk. Invitáljuk be a számunkra fontos embereket az életünk feladatmegoldó részébe is.

Halak: Összpontosítsunk magunkra és a szeretteinkre. Lehetőleg mindent és mindenki mást kizárva ezen a héten. Érintkezhetünk a külvilággal, de leginkább abban a kontextusban, hogy a magunk köré gyűjtött, számunkra fontos emberekkel együtt csinálunk valamit. Vagy beszélgetünk arról, hogy majd csinálunk valamit, és maradhatunk azon a szinten, hogy nagyon alapos terveket szőve felkészülünk arra, hogy majd csinálni fogunk valamit, együtt, közösen.

Ezen a héten a fő momentum a Február 22-re eső Siva Ratri lesz, azaz Siva éjszakája. Ez az év egyik legnagyobb misztikus energiával bíró ünnep egész Indiában. Minden materiális cselekményre teljesen haszontalan ez a nap, de spirituális teendőkre, pedig elképesztő energiákkal bír.

Testileg térdtől lefelé, a lábujjaink végéig kell vigyáznunk magunkra. És az utolsó másfél napban (február 27 délutántól, 28.-a éjfélig) a fejünkre is, mert újra indul a Hold a zodiákusban.

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Horoszkóp, Védikus Asztrológia | Címke: | Hozzászólás most!

Miért fontos a Siva Ratri spirituális esemény betartása Krisna hívőknek?!

Néhány kedves Krisna hívő barátom rám írt, hogy ők nem igazán értik, miért is fontos a Siva Ratri esemény megünneplése, betartása számukra. Íme a válaszom:

Az, hogy a Védikus tradíciók milyen régiek, még most sem tudjuk. Sőt valószínű, hogy sohasem fogjuk megtudni. Így mindamellett, hogy tudjuk, hogy a Védákat kb. 5000 évvel ezelőtt írták le, a mai napig a Védikus spirituális hagyományokra nem egykönnyű rátenni egy időbéli bélyeget. 

Pl. 2018-ban a BBC lehozott egy  elég komoly műsort 12 ezer éves spirituális kőfaragásokról, India Maharasztra államából. Amelyek gazdagon ábrázolnak isteni alakokat és spirituális rituálékat.

Az Isha alapítvány székhelyén, Coimbatore környékén, beavattak egy 34 méter magas Siva mellszobrot, a világ legnagyobb mellszobrát, akit Adijógiként imádnak. Az eredeti Jógiként!

Tehát, mint minden más imádat Indiában, a Krisna vagy Visnu imádat is nagyon sok ezer évvel ezelőttre datálható vissza. De az a fajta Krisna imádat, ami most olyannyira elterjedt nyugaton, az a 16. század elején vált prominensé. Ezt az ágazatát a Krisna imádatnak Brahma Madhva Gaudija ágazatnak hívják.

Így ha vissza megyünk az időben 500 évet, akkor a Krisna imádat ezen formája, még csak kialakulóban volt. Ekkor kerültek lefektetésre a szabályok, ekkor lettek leírva az ágazatra sajátos filozófiai tézisek.

Ebben nagyon nagy szerepet kapott 6 szent, akik a 6 Goszvámi néven a mai napig rendkívül nagy tiszteletnek örvendenek. Ebből a fantasztikus tudósokból, az egyiket Szanátan Goszváminak hívták. (Ő róla már írtam nektek!)

Többek között Ő összeállított egy Hari Bhakti Vilász nevezetű enciklopédiát, ami a legkülönfélébb Védikus írásokból gyűjt össze információkat a rituálék és spirituális gyakorlatok végzéséről. Ebben a gyűjteményben (Hari Bhakti Vilász 14/200: Skanda Purána, Nagara khanda) nagyon sok szó esik Siva tiszteletéről, sőt Szanátan Goszvámi azt is idézi a Gautamija Tantrából, hogy Magát Krisnát teszik elégedetté hívei, ha pl. betartják a Siva Ratrit. 

És, hogy hogyan? A Védikus írások fő ajánlásai Siva Ratrira egyszerűek:

  • egész éjszaka fennmaradni,
  • valamilyen böjt betartása (ez lehet száraz böjt, csak ivós böjt, csak gyümölcs, stb.),
  • felajánlások megtétele Sivának (ez lehet mantrák, virágok, fürtölő, szinte bármi).

Szóval nem bonyolult az egyenlet. Főként úgy, hogy vannak olyan mantrák Sivához, amit Sri Csaitanja Maháprabhu írt, a bengáli Bhakti mozgalom fő alakja, és vannak olyanok is, amit Srí Ráma írt, a Rámajána hőse.

Valamint az is érdemes tudni a Vaisnaváknak (Visnu hívőknek), hogy Visnu szenthelyeit mindig Siva egy különleges formája védelmezi, Kshétrapál Mahadéva (a szenthelyek nagy istensége). Így ahhoz, hogy tényleges bepillantást nyerjünk a zarándoklatunk során a szent helyek nagyságába, mindenképpen ki kell Siva kegyét is érdemelni. 

Na ezért fontos Siva imádata a Krisna hívőknek is!

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Védikus Tudástár | Címke: , , , , , | 1 hozzászólás

A Bhakti Kutir tematikus oldala a tudás elsajátításáról…

A Védák azt mondják, hogy 2 féle tudás van, az akadémikus és az elmélyült…

Az elmélyült, vagy megvalósított tudás elérésének lépései

A tudás elmélyítésének szintjei, ahogyan mi érezzük…

Hogyan érjük el a 100 %-os tudást, bármiben

A teljes Védikus irodalom felépítésének tartalomjegyzéke…

A Védikus szemlélet a tudás rögzítésével kapcsolatosan…

Az oktatás módszertanunk a Bhakti Kutirban

Milyen témákat érint a Bhakti Kutirban tanított tanfolyamok

Om Tat Sat

Kategória: Bhakti Kutir | Hozzászólás most!

Havi Védikus asztrológiai előrejelzés: Nap a Vízöntő jegyében: Február 13 – Március 14…

Ebben az egész szakaszban egy nagyon erős bolygóállás fog megtörténni a Nyilas jegyében. 3 erős férfi bolygó fog ott együtt állni. A Jupiter, a Mars és a Ketu. Az utóbbi 2 tűz bolygó, az első víz. Mindez a Nyilasban egy tűz/víz keverék jegyben.

A Nyilas jegy a spiritualitás jegye is az asztrológiában ezért ebben a hónapban nagyon erős belső indíttatásunk lesz arra, hogy változtassunk az életünkön. Hogy jobban előtérbe helyezzük a lényegi dolgokat. Hogy ne ragadjunk le, világi és egyben felesleges kötelékekbe, hanem összpontosítsunk a szeretteinkre és a saját lelkünkre.

De amennyiben még nem vagyunk készek egy ilyen belső utazásra, segíthetjük az elmélyülést a fizikai világban történő utazással. Szóval ez egy kiváló időszak lesz arra, hogy utazzunk, lehetőleg egymagunk, vagy olyanokkal, akik nagyon közelállóak hozzánk. És az új élmények, az új helyzetek új alternatívákat is felfognak ébreszteni bennünk, hogy ténylegesen megtörténhessenek azok a jó változások, amelyek megtudnak történni ebben a hónapban.

Majd ezen szakasz végén a Vénusz belép a Mars jegyébe, ami felfokozza bennünk a kreativitást. Tehát ott lesz bennünk a vágy, hogy változtassunk és ehhez fog párosulni a felerősödött kreativitás is! Szóval alakítsuk újra az életvitelünket, építsünk be új jó szokásokat és tegyünk le régi rossz szokásokból. Változtassunk és változzunk.

Ebben a hónapban a fő esemény a Március 9-re eső Telihold lesz. Indiában ezen a napon ünneplik a Holi fesztivált, a színek ünnepét, és sok régióba ezzel a nappal kezdik az új évet. Ezen a napon az emberek elengedik az előző év kellemetlen érzeteit és emlékeit és újult lélekkel, újult érzésekkel vágnak bele az újesztendőbe.

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Horoszkóp, Védikus Asztrológia | Címke: | Hozzászólás most!

Heti asztrológiai előrejelzés: Február 14-21…

Kos: Az együttműködéseink és a munkánk fog előtérbe kerülni ezen a héten. Főként abból a szemszögből, hogy ez milyen hatással van ránk lelkileg és, hogy mennyire van még bennünk az a jól eső tűz, amivel a világot is meg lehet váltani, vagy éppenséggel mennyire vagyunk belefásulva a minden napjainkba. Ez természetesen nemcsak a professzionális együttműködéseinkre fognak vonatkozni, hanem a privát életünkben működökre is.

Bika: A segítői és spirituális oldalunk kerül megszólításra ebben az időszakban. És most nemcsak passzióból vagy időtöltésből fogunk másokon segíteni, hanem egy nagyon mély belső indíttatásból. Sőt most olyannyira emelkedettek leszünk, hogy képesek leszünk a saját dolgainkban lemondásokra és megszorításokra, hogy ezzel is jobban és még áthatóbban tudjunk másokon segíteni akár fizikailag, akár lelkileg.

Ikrek: Ezen a héten a belsőnk lesz aktívabb. Így mindent áthatóbban és mélyebben fogunk kezelni az életünkben. És most nem arról van szó, hogy minden érzékenyebben és leginkább az érzések és érzelmek szintjén fogunk megélni. Az intellektusunk is igencsak előtérbe fog kerülni. Itt inkább arról van szó, hogy mindent alaposabban és mélyre hatóbban fogunk értelmezni. Valószínű, hogy ez az üzemmód lenne az ideális mindig és mindenkoron.

Rák: Az érzelmeink, az otthonunk, a gyerkőceink, a partnereink ezek a szép dolgok fognak terítékre kerülni ebben a szakaszban. Sőt mindez az aktivitás szemszögéből. Bátran fogjunk bele közös teendőkbe, legyen az alkalmi sport foglalkozás, vagy éppen egy új rendszer, amit beszeretnénk vezetni a szeretteinkkel való aktív időtöltésben. De az is kiváló, ha ház körüli teendőkre összpontosítunk, csak csináljuk együtt.

Oroszlán: Tevékeny hétnek nézünk elébe. És míg meg lesz azaz erő, hogy folyamatosan és állandóan menjünk előre, és feladatot feladat után teljesítve nyomjuk ezerrel, arra is oda kell figyelnünk, hogy mielőtt bele vágnánk a történetbe készítsünk terveket, vegyük számításba a különböző lehetőségeket, és álljunk elő olyan munkatervvel , ami mentén haladva már előre is láthatjuk, hogy mikor hol fogunk tartani.

Szűz: A kommunikáció minden alakja és formája fogja kitölteni ezt a szakaszunkat. Beszélgetés, tanácsadás, de akár az írott kommunikáció is előtérbe kerülhet, de a fő motiváció az lesz, hogy segítsünk másoknak össze rakni a rendet, a rendszert. Mindezt tehetjük a saját élet tapasztalatunkból, de akár taníthatunk olyan rendszereket, amelyeket mi már elsajátítottunk régebben.

Mérleg: Az énünk és a közvetlen környezetünk fog előtérbe kerülni ebben az időszakban. Mindez egy nagyon tevékeny formában. Szóval foglalkozzunk többet a szeretteinkkel, vagy a fizikai környezetünkkel, az otthonunkkal. Vagy persze az is lehet, hogy egyszerre mindennel. Építsük, szépítsük az otthonunkat, lakókörnyezetünket. Menjünk ki a kertbe, készüljünk fel a tavaszra és a melegebb időre!

Skorpió: Ideális időszakunk lesz arra, hogy megfogalmazzuk, szavakba öntsük azt, ami éppen bennünk van. Sőt most olyan dolgokat is képesek leszünk felszínre hozni, amelyek igen csak régóta van bennünk, és nagyon mélyen. Viszont mindezt úgy fogjuk tudni a leghatékonyabban bedobni a közös térbe, ha megpróbálunk mindenféle sértettség és érzelmi kitörés nélkül kommunikálni, tárgyilagosan és nyugodtan. Így fogjuk elérni a legkedvezőbb hatást.

Nyilas: Mi magunk és a hozzánk legközelebb álló szeretteink fognak fókuszba kerülni ezen a héten. Főként abból a szempontból, hogy milyen terveink, vágyaink és ambícióink vannak a közeljövőre. Próbáljunk nem elvárásokat, vagy más feszélyeztető témákat megfogalmazni, hanem maradjunk a fent említett területeknél. Természetesen az, hogy közös terveket és vágyakat építgetünk szintén erősen hat magára az összetartozás érzetére is!

Bak: A munkánk a karrierünk és a pénzkeresetünk területei fognak előtérbe kerülni ebben a szakaszban. És az, hogy találjunk meg egy egyensúlyt abban, hogy mennyire hozzunk áldozatot és mennyire vállaljuk be a leterhelődést a munkánk érdekében, ahhoz képest, hogy mi az amit nyerünk az egészen. Bizonyos dolgokat el kell majd engednünk ahhoz, hogy még hatékonyabban tudjuk a feladatainkat ellátni.

Vízöntő: Ebben az időszakban konzultáljunk olyan barátokkal, akik nagyon jól ismernek bennünket, és akik teljesen objektívek is tudnak maradni a mi érdekünkben. Majd futtassuk át rajtuk az elképzeléseinket és a terveinket, mert valószínűleg, ők sokkal nyugodtabban és higgadtabban fogják tudni elemezni és értékelni mindazt, amiről mi most azt gondoljuk, hogy ez a világ legnagyobb üzlete, lehetősége, célja.

Halak: A munkánk és a karrierünk fog előtérbe kerülni, az összes velejáróval, mint pl. fizetés, elismerés, stb. De abból a szempontból, hogy ez milyen módon harmonizál a belsőnkkel, a lelkünkkel. Hogy mindaz ami történik velünk az ébren töltött órák nagy részében, mit tesz a mi lelkünkkel. De az is terítékre kerülhet, hogy a jelenlegi munkánk mennyire van harmóniában az életfeladatunkkal, a régi, még teljesen belsőnkből jövő vágyainkkal.

Természetesen ezen a héten a fő esemény a Valentin nap, ami ráadásul sziddha jóga napra esik. Szóval a sok leánykérés, amit erre a napra szoktak időzíteni, valószínűleg nagyon komoly és egészséges kapcsolatokban fog végződni! Egyébként ebben az időszakban a Január 16, 20 és 21 dátumok is igen kellemes napok asztrológiailag.

A szervezetünket nézve a csípőnktől le egészen a térdünkig kell vigyáznunk magunkra. Tehát az alhasi szerveinkre is, és az adott területen lévő teherviselő ízületeinkre is. Szóval egy szimpla combtetkótól, a Valentin napos közös intim piercingen át vigyázzunk az olyan kellemetlenségekre is, mint pl. felfázás, vagy az ízületeink túlterhelése.

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Horoszkóp, Védikus Asztrológia | Címke: | Hozzászólás most!