Heti asztrológiai előrejelzés: Szeptember 20-27…

Kos: A beszédre és a tanácsadásra nagyon komoly ingerenciákat fogunk érezni ezen a héten, de nehéz lesz a kommunikáció. Ez azt jelenti, hogy legyünk nagyon óvatosak azzal kapcsolatosan, hogy hogyan és miként fogalmazunk meg elképzeléseket, mert most könnyebben félre mehet a kommunikáció a külsőségeken. De mindez azt is jelenti, hogy most minden sokkal könnyebb lesz, ha személyesen és szóban kommunikálunk, és nem emailezgetünk, például.

Bika: Mi magunk, a családunk és az otthonunk fog előtérbe kerülni, azzal a a különleges felhanggal, hogy némi feszültség a családi atmoszférában azért jelen lehet, ebben az időszakban. Természetesen töltsünk el sok időt egymás társaságában, akár úgy is, hogy sokat vagyunk otthon, úgymond csak egymás társaságában, de használjuk ki ezt az időt, hogy kommunikáljunk azokról a feszültebb témákról, ami már ott lóg egy ideje a levegőben.

Ikrek: Nagyon sok belső impulzus fog minket érni, és ennek következtében nagyon aktívak is leszünk a mostani szakaszban. Viszont arra vigyázzunk, hogy ne csapongjunk és arra is, hogy ne nyomjuk túl a kommunikációt. Hiszen a belső megélések arra fognak késztetni minket, hogy meséljünk és beavassunk embereket a bennünk zajló történésekbe, de mások akik nem azon az intenzitással élik meg a történéseket, nem biztos, hogy követni tudnak majd minket.

Rák: Ezen a héten az ambícióink és azon dolgok elengedése és kizárása, ami gátol minket az ambícióink megvalósításában fogja kitölteni a hetünket. Mindez egy igen komoly személyiség fejlődés beérést is fog hozni magával, de arra figyelnünk kell, hogy ne tegyünk fel mindent egy lapra. Kiváló ellenőrző, vagy kontroll csoport lesz erre a szeretteink köre, akiket bátran avassunk be az elképzeléseinkbe, és akik majd ellátnak majd az értékes véleményükkel cserében.

Oroszlán: A munkánk, a pénzkeresetünk kerül majd fókuszpontba ezen a héten, de azzal a fenn hanggal, hogy ez miként érint minket. Hogy a fent említett területek milyen hatással bírnak a személyiség jegyeinkre, arra, hogy hogyan látunk dolgokat, és legfőképpen arra is, hogy miként változik az értékrendünk azáltal, hogy azt csináljuk, amit éppen most csinálunk a megélhetésünk biztosítására.

Szűz: A munkánk és annak negatív hatásai az életünkre nézve kerül majd most terítékre ebben az időszakban. Főként abból a szemszögből. hogy mi mindenről kellett lemondanunk, vagy éppen miket kellett kihagynunk az utóbbi időben a munkánk végett. És persze a fő kérdés ezen a héten az lesz, hogy mindezt megéri-e ez a munka. És valószínű, hogy nem magával a munkával lesz probléma, hanem azzal, hogy hogyan végezzük, vagy, hogy hogyan kell végezzük azt.

Mérleg: A lelkünk és a belsőnk területére fog most több energia és fókusz jutni, és most elő kerülhet néhány felkavaró dolog is. Merjünk segítséget kérni, a barátainktól legalább annyira, hogy ki tudjuk beszélni magunkat, vagy akár úgy is, hogy ők is megosztják velünk a rálátásaikat. Hiszen valószínű, hogy a barátaink azok, akik a legjobban ismernek minket, és ahol nincs semmiféle felelősség, mint a különféle családi kapcsolatokban, hanem csak a tiszta szándék, a barátság.

Skorpió: Az együttműködéseink és az ezekből fakadó nehézségek fogják kitölteni ezt az időszakot. Ez minden együttműködésünkre igaz lesz. A professzionális együttműködésekre, a munkánkkal kapcsolatosan, de a privát életünk partneri viszonyaira is, legyen az egy hivatalos kapcsolat, mint pl. házastársak, vagy akár egy lazább kapcsolati dinamika. És ez most elkerülhetetlen lesz, kommunikálnunk kell, és megpróbálni feltárni a nehézségeket.

Nyilas: Ezen a héten szükségünk lesz némi távolság tartásra, úgy amúgy az állandó és megszokott életünktől. Az ideális persze az lenne, hogy menjünk el valahová, az egész hétre, és lehetőleg vagy egyedül, vagy valaki olyannal, akit nem ismerünk túl jól és ő sem lát túlságosan bele az életünkbe. És legfőképp olyas valakivel menjünk el, akivel nem kell túl sokat kommunikálni.  Szükségünk lesz egy kis időre és távolságra, hogy mi magunk áttudjunk gondolni dolgokat, és fel tudjunk töltődni.

Bak: Ezen a héten vagy azért mert már egy kicsit jobban el vagyunk fáradva, vagy szimplán azért mert furán állnak a csillagok jobban észere fogjuk venni a rosszat, a negatívitást. Persze az ilyen időszakokat is lehet jól használni, de most ehhez nagy erőket kell mozgósítanunk. De pl. hasznosíthatjuk ezt a képességünket most úgy is, hogy megvizsgáljuk a környezetünkben működő dolgokat és kiiktatjuk a rendszerben meglapuló rossz működéseket.

Vízöntő: Ezen a héten a tanulásé és a gyakorlásé lesz a a főszerep, ráadásul úgy, hogy meglesznek a megfelelő segítők is a kívánt területeken. Ott lesznek azok az emberek, akik hozzáértőek, akik tapasztaltak, akik már régóta ott vannak a területen, és azok is akik jól tudnak minket irányítani az adott területen. Egyszerűen nekünk csak az lesz a feladatunk, hogy bele tudjunk merülni a diák szerepébe és befogadjuk a tanítói figyelmet.

Halak: Aktív hetünk lesz, és főként abból a szempontból, hogy tudjunk másokon segíteni. De ebben az időszakban arra nagyon kell vigyáznunk, hogy ne éljük túlságosan át azok életét, szerepét, nehézségeit, akikkel foglalkozunk, hogy ne vegyük át túlságosan azokat a negatívumokat, amelyek őket leterhelik. Hogy ne legyen az, hogy egy idő után mi magunk már nem tudunk segítőként fellépni, mert mi magunk is leterhelődtünk.

Ebben az időszakban a fő momentum a Szeptember 22-re eső Gyógyító Buddha nap lesz. Ezen a napon különleges áldásokkal bír ha teszünk az egészségünkért.

Ezen a héten a Hold állása miatt érzékenyebb lesz az arcunk, a nyakunk, a karjaink, a mellkasunk egészen le a lengő bordáinkig. Tehát már a felső emésztő szerveinkre is vigyáznunk kell. A májunkra, az epénkre, a hasnyálmirigyünkre, de még a lépünkre is! Szóval az adott testrészeknél óvakodjunk a beavatkozásoktól, de ezen a héten még a zsíros kaját is kerüljük, ha már a májunk, az epénk és a lépünk is érintett. 

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Horoszkóp, Védikus Asztrológia | Címke: | Hozzászólás most!

Havi asztrológiai előrejelzés: Szeptember 17 – Október 17: Nap a Szűzben…

Szép lassan a tűz bolygók elkezdenek átszivárogni a Szűz jegyébe, az Oroszlán jegyéből. Ez lejjebb fogja húzni a világban tomboló tüzeket és “tüzeket” is. Tehát magát a feszültebb, élesebb szituációkat is. Először a Nap (Szeptember 17), majd a Mars is (Szeptember 25). Ami már nemcsak a dolgok megoldását fogja támogatni, hanem azt az érzést is, hogy képesek legyünk másokat szolgálni és erőn felül segíteni.

Emellett változatlanul maradnak a Vénusz/Merkúr és a Nap/Mars együttállások. De ebben a hónapban a kellemes és diplomatikus beszéd bolygóállása pont a partnerkapcsolat területén helyezkedik el az égen.

Így kiváló lehetőségünk lesz fontos és mély dolgokról beszélgetnünk társainkkal, partnereinkkel. És ez az élet összes együttműködésén alapuló területére érvényes. Tehát a férfi/női kapcsolatokra, a házastársi kapcsolatokra, az üzleti kapcsolatokra, a munkatársi kapcsolatokra, minden együttműködésre.

Mindez azzal megtámogatva, hogy a Mars a Szűz jegyében áll, képesek lehetünk komoly nehézségeket és félreértéseket is legyűrni, még azokon a területeken is, amelyeket most úgy érzünk, hogy életünk legfeszítőbb részei.

Szóval valami csak történni fog Brexit téren is! 

Ennek az időszaknak a legfontosabb napja, az Október 13-ra eső Telihold lesz. Ezen a napon ünneplik Laksmi napját, a Szerencse Istennőj napját is, Indiában. Sőt ezen a napon kezdődik az utolsó hónapja annak a 4 hónapos szakasznak, amikor az Istenek alszanak. Ilyenkor az a szokás Indiában, hogy minden este gyertyát gyújtanak, hogy ezzel is ébresztgessék az Isteneket.

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Horoszkóp, Védikus Asztrológia | Címke: | Hozzászólás most!

Ájurvéda könnyen, röviden, érthetően: Őszi teendők…

Kétség nélkül beindult az ősz! Nappal még jó idő van, de reggelente már igencsak csípős az idő! Sőt eléggé szeles is lett mostanság.

Az Ájurvéda tudományában ez az őszi, és a tavaszi évszak váltások számítanak a legintenzívebbeknek. Mert ilyenkor a Vata dosha, vagyis a Levegős fogalomkör kerül kibillenésbe. 

Az Ájurvéda, mint minden keleti rendszer, természetesen az egyensúly állapotára törekszik, így amikor túl működésbe kerül a Levegő elem, akkor 2 lehetőségünk van az egyensúly újfent kialakítására.

  1. Vagy csökkentjük a levegős elemeket az életünkben, ami viszont természetesen megvonásokkal jár, hiszen csökkenteni akarunk valamit.
  2. Vagy emeljük a másik 2 elem jelenlétét az életünkben, ami a Tűz és a Víz.

A második opció egy kicsit mindig kellemesebb, hiszen nem kell lemondanunk dolgokról, így javarészt most erről fogok írni nektek.

Minél több rétű a Tűz és a Víz elem életünkbe való behozatala, annál hatékonyabbá válik a módszer.

Szóval a tűz és víz elemeinek felerősítésénél a következő dolgokban gondolkodjunk:

  • Öltözzünk meleg, rétegesen. (Tűz.)
  • Igyunk minél több meleg folyadékot. (Tűz, de itt már a Víz elem is megszólításra kerül.)
  • Együnk minél több meleg, lédús ételt: kásákat, leveseket, ragusabban elkészített ételeket. (Szintén Tűz és Víz többlet.)
  • Fűszerezzünk bátrabban, ami nem feltétlen jelenti azt, hogy együnk csípősen, csak azt, hogy használjunk több melegítő hatású fűszert. (Tűz.)
  • Olajos masszírozzuk magunkat, vagy masszíroztassuk magunkat, meleg hőmérsékletű és melegítő hatású olajokkal. Pl. a szezám olaj és az olíva olaj is kiváló erre a rítusra. (Szintén Tűz és Víz többletet hoz be az életünkbe.)

Valamint azt is tudnunk kell, hogy a hideg, nyirkos idő rendkívül hatékony közeg arra, hogy a baktériumok szaporodjanak. (Lásd pl. azt, hogy a hűtőszekrényeinkben sokkal nagyobb számban szerepelnek káros baktériumtörzsek, mint pl. a WC deszkáinkon.)

Szóval innentől kezdve egészen a következő késő tavaszig használjunk természetes antibiotikum hatású  ételeket, gazdagon. De ide vehetjük a természetes vírusölő hatású élelmiszereket is! Természetesen van átfedés is! 

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Ájurvéda, Ájurvédikus Receptek/Házi praktikák, Ájurvédikus/Vegás Főzőcske | Címke: , , , , | Hozzászólás most!

Heti asztrológiai előrejelzés: Szeptember 13-20…

Kos: Mi magunk, a családunk és a barátaink kerülnek fókuszpontba ezen a héten. Sőt mindezt a lehető legelszigeteltebben kellene megoldanunk. Ki kell szakadnunk a mai világ pörgős, személytelen, teljesítmény kényszeres hangulatából és oda-vissza kell töltődnünk, töltenünk azokat az embereket, akik a legeslegfontosabb számunkra. És ha mindezt úgy tudjuk megoldani, hogy csak egymásra figyelünk, akkor az még pompásabb lesz.

Bika: A munkánk és a személyiségünk fog előtérbe kerülni ebben az időszakban. Úgy is mint a munkánk és életfeladatunk kapcsolata, és úgy is, mint személyes sikerek a munkánkban. Így ez egy kiváló szakasz lesz arra, hogy egy kicsit jobban magunkra formáljuk a munkánkat, és/vagy arra is, hogy a személyes varázsunkat is jobban belevessük a munkánk és a munkahelyi céljaink előremozdításában.

Ikrek: Ez a hét szép lassan arra fog minket vinni, hogy befelé forduljunk és mély dolgokkal foglalkozzunk, ami meg változtatja az életvitelünket. A lelkünk és a belső értékrendünk fog előtérbe kerülni, mindez olyannyira, hogy saját önszorgalomból akár képesek leszünk arra is, hogy leépítsünk bizonyos világi dolgokat, vagy kényelmi lehetőségeket, hogy még jobban a belső tartalmi dolgokra tudjunk összpontosítani.

Rák: Ezen a héten a létezésünk 2 végletét kell valahogy összeegyeztetnünk. Életünk materiális oldalát, a munkát, a pénzkeresetet, és életünk spirituális részét is, amikor is mély és filozofikus dolgok kerülnek előtérbe. Természetesen nem hiszem, hogy le lőném a poént azzal, hogy ideális esetben az egyensúly állapotra kellene összpontosítsunk, hiszen életünk mindkét részét jól kell működtetnünk akkor, ha az egyensúly állapotát próbáljuk előállítani.

Oroszlán: Ennek az időszaknak az lesz a fő hívása, hogy kialakítsuk az ideális együttműködéseinket. A következő beidegződések ellen kell majd megküzdenünk: Majd én megoldom egyedül. Más úgysem tudja úgy megcsinálni, ahogyan én szoktam. Más nem teszi bele a lelkét. Ha még jól is csinálná meg, múltkor is elkéstek vele. Stb. Most erőt kell vennünk magunkon és delegálni kell, persze lehet egy ideig még fogni a kezüket, de muszáj a munkamegosztás.

Szűz: az elsődleges hívás, amit érezni fogunk ebben a szakaszban az lesz, hogy másoknak segítsünk. És ez bármilyen módon kielégítő lesz. Az is, ha a fizikai síkon segítünk másoknak és az is, ha valakiknek lelkileg tudunk a támasza lenni. Az a lényeg, hogy figyeljük a környezetünket és próbáljunk olyan módon megnyilvánulni, hogy mások merjenek segítséget kérni tőlünk, és ne érezzék azt, hogy ők nyűgként lennének ott az  életünkben.

Mérleg: Az a héten az lesz az ingerenciánk, hogy mindent megvizsgáljunk, racionálisan átnézzünk a lelki szemeinkkel. Viszont arra kell vigyáznunk, hogy ne agyaljunk túl dolgokat. Ne aggódjunk olyan dolgokon, aminek olyan parányi az esélye, hogy összejöjjön, ami szinte már lehetetlen. Az agyaláson túl, próbáljunk egy picit a megérzéseinkre is hagyatkozni, sőt akár a racionális énünkkel megfigyelni azokat a folyamatokat, amikor a megérzéseinkre hagyatkozunk.

Skorpió: A lelki egyensúlyunk, az életviteli rendszereink, a családunk, az otthonunk, a gyermekeink és a partnereink kerülnek előtérbe ebben az időszakban. Kiváló hetünk lesz arra, hogy új rendszereket és szokásokat építsünk be az életünkbe, a családunk életébe, vagy akár arra, hogy újra osszuk a feladatköröket, amelyek a családi életünk működtetését hívatott megoldani. Természetesen annak jegyében, hogy az egyensúly jobban érezhető legyen.

Nyilas: Tevékeny hétnek nézünk elébe, főként úgy, hogy nemcsak egy pörgős időszakot vagyunk hívatottak megoldani, de annak fényében is, hogy új rendszerek kialakítására is kiváló időszakot tudhatunk magunk előtt, sőt arra is lesz lehetőségünk, hogy új dolgokat tudjunk megtanulni, és beiktatni az életünkbe. Aminek nemcsak az elvégzésére, de annak gyakorlására is adódni fog egy csomó lehetőség.

Bak: A beszéd és a kommunikáció fogja kitölteni ezt a hetünket. Próbáljunk minél több időt ennek szentelni, mert most nemcsak másoknak lesz az fontos és segítő, hogy beszélni tudjanak velünk, és, hogy meghallgassák a mi rálátásunkat is az élet dolgaiban, hanem nekünk is fontos lesz az, hogy kommunikáljunk. Elsőként azért, hogy kitudjuk adni magunkból némi feszültséget, de azért is, mert miközben beszélünk mi magunk is képesek leszünk egy másik szemszögből értékelni a dolgokat.

Vízöntő: Az énünk és a közvetlen környezetünk fogja uralni ezt az időszakot az életünkben. Fontos lesz időt töltenünk a szeretteinkkel, de az is, hogy mindezt az otthonunk nyugalmában tegyük. Amennyiben közös aktivitást tervezünk, a hétre azt is csináljuk az otthonunkban, az otthonunk környezetében. Ideális szakaszunk lesz az otthonunk alakítására, szépítgetésére, és természetesen mindezt együtt.

Halak: Szükségünk lesz majd némi nyugalomra, de arra viszont vigyázzunk, hogy ne zárkózzunk el a külvilágtól. Sőt ezt a legjobban úgy tudjuk majd megoldani, ha kialakítjuk azokat a helyzeteket, ahol elkerülhetetlen az, hogy kommunikáljunk. Hívjunk el barátokat és szereteket egy teázásra, vegyünk részt a céges fejtágítón, stb. És ne féljünk attól, hogy megnyíljunk, hogy kommunikáljunk, igenis szükség van a mi rálátásunkra is.

Ezen a héten egy olyan ritka jelenség kerül terítékre, ami azért elég ritkán szokott így alakulni. Szeptember 17-én, 19-én és 20-án is Sziddha jóga lesz, vagyis olyan asztrológiai állás, ami sikeressé teszi a törekvéseinket. Szóval bármi újba, fontosba, vagy újra kezdésbe gondolkodunk akkor időzítsük a kezdésüket erre a 3 nap valamelyikére, és ezerszer könnyebb lesz sikerre vinni az elképzeléseinket.

Ezen a héten a Hold pozíciója miatt vigyázzunk a fejünkre és az arcunkra, valamint a bokáinkra és a lábainkra. Szóval kerüljük a fogorvost, a szemöldök piercingest, de a pedikűrösünknél és jobb lenne halasztást kérni a jövő hétre.

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Horoszkóp, Védikus Asztrológia | Hozzászólás most!

Heti asztrológiai előrejelzés: Szeptember 6-13…

Kos: Az élet mélyebb elképzelései fognak előtérbe kerülni ebben az időszakban. De nem ilyen elmélkedős, elvonulós értelemeben, hanem amikor ezt a aktívan és a barátainkkal tudjuk megélni. Így ez az időszak most kiváló lesz mély dolgokról beszélgetni, valamilyen spirituális gyakorlatot közösen elvégezni, vagy akár előadásokra járni és együtt elkezdeni valamit megtanulni, elsajátítani.

Bika: Az együttműködéseink fognak előtérbe kerülni, főként olyan módon, ami segíteni fogja a feszültségek felhozatalát, és azok elrendezését is. Az lenne a lényeg, hogy próbáljunk egy kicsit alternatívabban gondolkodni. Nem a megszokott, szokásos módon hozzáállni a problémák megoldásához, hanem valami újjal, frissel. Ahogy szokták is mondani, ha valami újat szeretnél csinálni, akkor új módszereket is ki kell fejleszteni.

Ikrek: Ebben az időszakban nagyon könnyű lesz konfliktusba keveredni, és mi magunk is sokkal ingerültebbek lehetünk, bárkivel vagy akár mindenkivel szemben. Most az lesz a lehető legproduktívabb módja annak, hogy másokkal érintkezzünk, ha segítünk, vagy akár úgymond szolgálunk. Az ugye eleve azt feltételezi, hogy mi egy erősebb, jobb pozícióból indulunk, és így az ki fogja venni a méregfogát az ingerült viselkedésnek.

Rák: Alapvetően ez a hét arról fog szólni, hogy aktívan és komoly erőfeszítésekkel csinálunk valamit. Viszont azzal tehetjük ezt az időszakot produktívvá, ha tervezünk és rendszereket próbálunk beépíteni a teendőink megvalósításához. Ezzel képesek leszünk fókuszálni energiáinkat és így nemcsak az lesz a fő üzemmód, hogy pörgünk és nekiveselkedünk, hanem az is, hogy jó módszerekkel és jó irányba is haladunk.

Oroszlán: Ezen időszakban semmi más dolgunk nem lesz, csak a szeretetet áramoltatni. Ez a hét akkor fog jól működni ha kedvesek vagyunk, és semmiféle elvárást nem táplálva, simán csak öntjük rá a törődést és a figyelmet a környezetünkre. És ez nem azt jelenti, hogy ezen a héten semmi sem fog megvalósulni. Inkább azt, hogy mi töltjük a környezetünket, ők meg megsokszorozódott erővel bele tudják vetni magukat az életbe.

Szűz: Aktív és kommunikatív hetünk lesz, és kiváló időszak arra, hogy olyan dolgokat oldjunk meg amelyek kellemetlenek. Sőt olyan dolgokat, amelyeket egy ideje már nem tudunk, nem tudtunk megoldani. És az, hogy az egész héten ez egy kicsit nehézkesebben és kellemetlenebben érezzük magunkat, majd mind elszáll azzal, hogy milyen régóta húzódó dolgokat leszünk képesek lezárni, feloldani.

Mérleg: Beszédes, kommunikatív hetünk lesz, de arra nagyon oda kell majd figyeljünk, hogy milyen stílusban, mily módon tesszük mindezt. És magával a szándékkal, a mondanivalónk tartalmi részével valószínű nem lesz semmi gond, de azt, hogy hogy tálaljuk mindazt, arra nagyon oda kell figyelnünk. Hiszen milyen rossz az amikor azért utasítanak el jó és működő tanácsokat mások, mert a stílus olyan volt, hogy képtelenek beengedni az információt miatta.

Skorpió: Mi magunk és a lelkünk működése teljes harmóniában tud lenni, sőt az otthonunk nyugalma is nagyon fontos lesz, de a kommunikáció most nehézkesen fog működni. Szóval érezzük jól magunkat, építsük, szépítsük otthonunkat és merjük érezni a nyugalmat és harmóniát, csak most ezt ne próbáljuk elmondani másoknak, de még a boldog elújságolás címén sem. Miután leülepedett bennünk minden, sokkal jobban megfogjuk majd ezt fogalmazni.

Nyilas: Ez az időszak akkor fog a legkellemesebben lecsapódni és megtörténni, ha egy picit elvonulunk a világtól, ha egy kicsit jobban befelé fordulunk. Erre azért van szükség, mert magunkban kell elrendezni néhány dolgot, mielőtt másokkal interakcióba lépünk. AZ utóbbi időben megtörténő belső változásainkat most kell magunkban elcsendesíteni és átértékelni, és ezek után leszünk képesek ezt másoknak is úgymond bemutatni.

Bak: Most a barátink és az ambícióink fognak minket előre húzni, hagyjunk is időt ezekre a jó dolgokra. Az ambícióink abban fognak segíteni, hogy újult lendületet tudjunk belevinni az életünkbe, a barátaink meg abban, hogy visszahozzák azokat a pillanatokat és emlékeket, amikor még sokkal ambiciózusabbak voltunk és sokkal tevékenyebbek. Ez a kettős behatás majd segít abban, hogy egy kicsit feljebb tudjuk vinni az üzemi hőfokunkat.

Vízöntő: A munkánk és a karrierünk fogja kitölteni ezt a hetet. És most nem a pénzkeresetünk lesz a fontos része ennek a hétnek, még akkor sem ha a pénzkeresetünk, vagy éppen annak a hiánya indítja el bennünk azokat a gondolatokat, amik mentén ez az időszak alakulni fog. Sokkal fontosabb lesz azaz elképzelés, hogy mit teremtünk azáltal, amit csinálunk. Értéket, vagy inkább egy rendszer részeként, úgymond csak kiszolgálunk érdekeket.

Halak: Ezen a héten a lezárások és a befejezések fognak előtérbe kerülni. Nem kiábrándultságból és keserűségből, hanem abból a lelki erőből, amit felépítettünk az utóbbi időben. Valószínűleg az éppen végzett munkánk, vagy az ép aktuális munkahelyünk van a legnagyobb veszélyeb, szanálási szempontokból, de megannyi más mindenen is képesek leszünk változtatni, szimplán azzal, hogy bizonyos dolgokat kizárunk az életünkből.

Ezen a héten a főmomentum az lesz, amikor egy picit összecsengenek a keleti és a nyugati hagyományok. Hiszen ebben a szakaszban megélünk egy Péntek 13-at, mindezt úgy, hogy ez a nap a Telihold jelenségével is egybe esik. Ez a nap kiváló lesz arra, hogy hosszútávú, maradandó dolgokba kezdjünk.

Ezen a héten viszont vigyáznunk kell majd az alhasunktól egészen lesz a bokánkig, kb. mindenre. A bőrünktől a csontjainkig, és meg azokon belülre is a csontvelőnkre. Szóval az alhasi nemi és ivarszerveinkre, a csípőinkre, térdeinkre, bokáinkra. Tehát kerüljük a tetoválástól az intim piercingen át a csípő protézis betételéig minden beavatkozást.

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Horoszkóp, Védikus Asztrológia | Címke: | Hozzászólás most!

Heti asztrológiai előrejelzés: Augusztus 30-Szeptember 6…

Kos: Az intellektusunk fogja alakítani ezt az időszakot azzal, hogy bennünk lesz azaz ingerencia, hogy mindent átgondoljunk, mindent analizáljunk. Viszont a nagy felismeréseket és a kicsi kis megvilágosodásainkat úgy fogjuk maradandóvá tenni magunk számára, ha mindezt amire rájövünk, azt át is adjuk másoknak. Szóval segítsük a környezetünket tudásunkkal, rálátásunkkal és akkor bennünk is jobban elmélyülnek a felismerések.

Bika: Elképesztően nagy igényünk lesz a nyugalomra és a harmóniára. Ez megnyilvánulhat abban is, hogy sok időt töltünk el szeretteinkkel és a partnereinkkel, de arra is kiváló szakaszunk lesz, hogy sok időt töltsünk el az otthonunk nyugalmában. És persze a fent említett opciókat össze is köthetjük. Sőt arra is ideális lesz ez a hét, hogy otthonainkat komfortosabbá, szebbé és élvezhetőbbé tegyük, természetesen ezt is akár közösen.

Ikrek: Pörgős időszaknak nézünk elébe, mert mind az aktív részünk, mind pedig énünk kommunikációs része a legmagasabb fokozatban fog működni. Olyan szinte, hogy valószínűleg saját teendőink nem lesznek elegek arra, hogy lekössenek bennünket, így nyugodtan csúszunk rá szeretteink feladat halmazára is, elképesztően hálásak lesznek azért az energia löketért, amit mi most bele tudunk vinni az ő dolgaikba.

Rák: A beszéden és a tanácsadáson lesz a hangsúly ebben a szakaszban. Pont ezért hiába vagyunk mi is képesek dolgok megoldására, most inkább delegáljunk teendőket, feladatokat. Mert amíg mi 1 emberként végezzük teendőinket, addig simán képesek lehetünk 4-5 embert arra rávenni, vagy abban eligazítani, hogy ők, mindahányan neki ugorjanak azoknak a feladatköröknek, amit mi magunk egyes egy magunkban tennénk meg.

Oroszlán: Az énünk és a közvetlen környezetünk fog fókuszba kerülni ezen a héten, és az, hogy ez mind harmóniában működjön, kellemesen, élvezhetően. Ennek érdekében természetesen mi magunknak is vissza kell fognunk bizonyos személyiség jegyeket, és némi intenzitást, hogy még véletlenül se legyen lehetőség arra, hogy leütközzünk egymáson, vagy éppen véletlenül megsértsünk valakit ebben a harmónikus időszakban.

Szűz: Maga a vágy és az elhatározottság arra, hogy fáradságot nem ismerve pörögjünk ebben a szakaszban ott lesz, de nem biztos, hogy ez lenne az egyetlen járható út! Természetesen legyünk aktívak, és nem szükséges állandóan panaszkodni, de vigyázzunk ara, hogy ne lépjünk át az önátadásból az önfeladás mezsgyéjébe. Fogjuk vissza magunkat legalább annyira, hogy magunkban ne tegyünk kárt a nagy felhajtásban.

Mérleg: Elképesztően sok minden fogja a tudatunkat foglalkoztatni. Vágyak, ambíciók, tervek, mindez egy olyan szögben is, hogy mindez akár egy megélhetési forrás is lehetne, de vigyázzunk arra, hogy ne hozzunk elhamarkodott döntéseket. Futtassuk át elképzeléseinket azokon, akik tényelegesen és behatóan ismernek bennünket, akik majd pontosan megtudják mondani, hogy mi az, amit mi kár hosszútávon is eltudunk látni, és mi az ami, csak a hirtelen felindulásból származó sallang.

Skorpió: Az énünk, a munkánk, a sikereink és az életfeladataink fognak előtérbe kerülni ebben az időszakban. Elsőként természetesen az, hogy ezek a dolgok egyáltalán találkoznak-e. Másodsorban pedig az, hogy miként lehetne ezeket a területeket a lehető leghatékonyabb módon összefésülni. Hogy azt csináljuk amit szeretünk, de mindezt úgy, hogy képesek legyünk megalkuvás nélkül és jól csinálni, és akkor a siker is garantált.

Nyilas: Ez a hét egy picit a visszahúzódásról és az elmélkedésről fog szólni. Képesek leszünk saját magunkat és saját becsípődéseinket is teljesen tárgyilagosan megvizsgálni, és kizárni minden hátráltató tényezőt saját magunk irányából. Sőt akár szerzetesi lemondottsággal kezelni még azokat a dolgokat is, amelyekről úgy gondoljuk, hogy azok a gyenge pontjaink. Hogy ezek után, főnix madárként, hamvainkból kikelve újult erővel tudjunk tovább haladni.

Bak: Ezen a héten vigyáznunk kell arra, hogy a lehető legfigyelmesebben és a legkörültekintőbben járjunk el, mindenben. Ami most megtud zavarodni, az meg fog, aki meg tud kergülni a környezetünkben az meg fog. Szóval mi magunk ne szolgáltassunk további muníciót ahhoz, hogy valami még jobban összecsattanhasson. Amennyiben mi magunk vagyunk a gyenge láncszemek a héten, próbáljunk a barátainkkal lenni, minél többet.

Vízöntő: A munkánk és az együttműködéseink fogják kitölteni ezt a hetet. Nagyon hatékonyak tudunk majd lenni, és sok újító energiát is bele fogunk tudni vinni, a már rég megszokott, szinte már be is fásult teendőink körébe. Sőt valószínű, hogy a munkatársainkkal is képesek leszünk új felosztásokat, új, munkarendeket kitalálni, ami még egyszerűbbé teheti a mindennapjainkat, és még hatékonyabbá a munkavégzésünket.

Halak: Mások segítése és pátyolgatása fogja kitölteni ezen szakaszunkat. Egész egyszerűen olyan világmegváltó hangulatunk lesz, hogy képtelenek leszünk arra, hogy másra összpontosítsunk. Persze ezt tehetjük praktikussá is, pl. azzal, hogy otthonról megszabadulunk egy csomó mindentől, amit elajándékozunk, vagy eladakozunk. És most ez lesz az, amitől mi magunk is jól és kiegyensúlyozottnak fogjuk érezni magunkat.

Ebben az etapban a Szeptember 2-re eső nap lesz a főfogás, mert ezen a napon ünneplik, több száz millióan Ganésha születésnapját, Indiában. Ő az akadályok elhárításának Istene a Védikus kultúrában, tehát ezen a napon kérhetjük Tőle azt az áldást, hogy ép futó projektjeink, vagy éppen beindulásra váró elképzeléseink minél simábban teljesüljenek ki. De az előtt és az utána lévő napok is igen kedvezőek spirituális szempontból.

Ebben a szakaszban egészségügyileg a a felső emésztőszervektől, le egészen a nemi és ivar szerveinkig mindenre vigyázzunk. A beleinkre, a veséinkre, a csípőnkre, gerincünk alháti szakaszára is. Ez azt jelenti, hogy most ne kövessünk el olyan merényleteket magunk ellen, amit azért x időnként beszoktunk kockáztatni. Ha érzékeny az emésztésünk a csípősre, de azért néha bevállaljuk a következményeket, akkor azt most ne tegyük. Ha érzékeny az alhátunk akkor ne ezen a héten pakoljuk ki a garázst. Tudjátok az asztrológia nem más mint időjárás jelentés. Most ezekre a területekre van a jelentés, ezekre a területekre kell vigyázni.

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Horoszkóp, Védikus Asztrológia | Címke: | Hozzászólás most!

2019 Szeptember hónap főbb eseményei és spirituális napjai!

Szeptember 1: Párvati fogadalmának napja. Párvati a Himaláják lányaként ezen a napon kezdett el lemondásokat és lelkigyakorlatokat végezni, hogy Siva kedvébe járjon és elnyerje férjének. Ez össze is jött neki, mert azóta is házasok, és olyan gyermekeik születtek, mint Hanumán, Ganésha vagy Kartikéya.

Szeptember 2: Ganésha, az akadályok elhárítójának napja. Újra indulnak a Bhakti Kutir szineiben megtartott Hatha Jóga órák. Hétfőn és Csütörtökön 19.00-20.00 órák között. Szerdán 09.00-10.00 órákban.

Szeptember 3: A Rishik napja. Ez a nap a Védikus kultúra hét fő szentjének napja. Indiában a Göncöl szekér 7 csillagait is úgy tisztelik, mint a hét Rishit. Ezen a napon a hölgyek, minden korosztálya felajánlásokat tesz gyermekeik, leendő gyermekeik és már eltávozott gyermekeik lelki javáért.

Szeptember 6: Gyógyító Buddha nap a tibeti kalendárium szerint, ezen a napon 100-szoros áldással bír minden, amit az egészségünkért teszünk. Stílszerűen ezen  napon kezdünk bele az őszi Pancsakarma tisztító rítusba. 17 órakor a Kamala Jóga studióban. A Bartók Béla út 10-12 szám alatt.

Szeptember 7: Sziddha Jóga. Bármibe is kezdünk ezen a napon, az sikerre van ítélve.

Szeptember 9: Jógaböjt nap, tartózkodjunk a gabonaféléktől.

Szeptember 10: Vámana napja. Ezen a napon jött le a világra Vámana, Krisna egyik inkarnációja. Ő volt az az inkarnáció, Aki végett a szent Gangesz folyó megjelenjen ebben a világban. Valamint Ő a Jupiter bolygó Istene. Igy ez a nap a legkiválóbb arra, hogy rendbe tegyük otthonunk legfontosabb részét az észak-keleti területét. Takarítsuk ki, hozzunk létre egy kis házi oltárt, vagy éppen nyomtassuk ki magunknak az észak-keleti terület Yantráját!

Szeptember 11: Siva napja. A napnyugtakor végzet lelkigyakorlatok különleges hatással bírnak. Mritju Jóga. Bármibe is kezdünk, az nehézségekre van ítélve.

Szeptember 12: Mritju Jóga. Bármibe is kezdünk, az nehézségekre van ítélve. Ananta, a Hatha Jóga Istenének napja.

Szeptember 13: Telihold. Reggel 6-kor a Telihold alkalmából ismét összegyűlünk egy tűzszertartásra! A hozzávalók a szokásosak. Legyetek fehér ruhában és hozzatok magatokkal egy db gyümölcsöt a végső felajánláshoz! A többit én intézem! 

Szeptember 15-16: Mritju Jóga. Bármibe is kezdünk, az nehézségekre van ítélve.

Szeptember 17: Sziddha Jóga. Bármibe is kezdünk ezen a napon, az sikerre van ítélve.

Szeptember 19-20: Sziddha Jóga. Bármibe is kezdünk ezen a napon, az sikerre van ítélve.

Szeptember 22: Gyógyító Buddha nap a tibeti kalendárium szerint, ezen a napon 100-szoros áldással bír minden, amit az egészségünkért teszünk.

Szeptember 25: Jógaböjt nap, tartózkodjunk a gabonaféléktől.

Szeptember 28: Újhold. Mritju Jóga. Bármibe is kezdünk, az nehézségekre van ítélve.

Navaratri: Minden évben létezik egy 9 napos ünnep Indiában, amit főként Bengálban ünnepelnek meg, ami névben Durga Dévi ünnepe, de az összes főbb Istennőt megtisztelik ebben a 9 napban.

Az első 3 napban Szaraszvatit, a Tudás Istennőjét imádják, aki Brahmá a teremtés Istenének kedvese. Az azt követő 3 napban Laksmit, Visnu feleségét, a Szerencse Istennőjét, az utolsó 3 napban pedig Durgát, Siva feleségét tisztelik meg a szertartásokkal.

A csoda infó viszont az, hogy ebben a 9 napban az Istennőket mindennap más színű ruhába öltöztetik, és a tradíciókat őrző Hindu családokban a férjek is mindennap megajándékozzák feleségeiket a megfelelő színű ruhákkal. Azaz információ köztudott, hogy Indiában a férjek Dévinek, Istennőnek szólítják párjaikat, míg a feleségek Prabhunak, Mesternek hívják férjeiket.

A felvezetés után rátérhetünk a lényegre. A színek listája, ha a kedves olvasó hölgyek bírnak olyan férjemberrel, akik komolyan veszik a ruhavásárlást.

  • Első nap: Sárga.
  • Második nap: Zöld.
  • Harmadik nap: Szürke.
  • Negyedik nap: Narancs.
  • Ötödik nap: Fehér.
  • Hatodik nap: Vörös.
  • Hetedik nap: Kék.
  • Nyolcadik nap: Rózsaszín.
  • Kilencedik nap: Lila.

Szeptember 29-30: Mritju Jóga. Bármibe is kezdünk, az nehézségekre van ítélve.

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Bhakti Kutir, Védikus Asztrológia | Címke: | Hozzászólás most!