Heti asztrológiai előrejelzés: Augusztus 23-30…

Kos: Ez a hét abban az irányban fog elvinni minket, hogy új életviteli rendszereket alakítsunk ki. És ez nem csak ránk fog vonatkozni, hanem a hozzánk közel állókra is, a családunkra és a gyermekeinkre is. Sőt nemcsak, hogy könnyebb lesz most belevágni az életünk átalakításába, de példánk komolyan fog hatni másokra is. Szóval a külső támogatás is meg lesz abban, hogy változtatni tudjunk, javítani tudjunk az időfelhasználásunkban.

Bika: Ahhoz, hogy megteremtsük a lelki békénket és nyugalmunkat ebben az időszakban, kommunikálnunk kell. És nemcsak azért, hogy kibeszéljük magunkból a feszültségeinket, hanem azért is, mert most mi magunk is rádöbbenhetünk a megoldásra, miközben éppen beszélünk a problémáinkról. Tehát a tanítva tanulni, beszéd közben rálátni helyzetek klasszikus hetét fogjuk most megélni.

Ikrek: Aktív és zsúfolt hétnek nézünk elébe, és az lenne a fő fókuszpont annak érdekében, hogy ezt a szakaszt is produktív módban zárjuk, hogy ne csapongjunk. Próbáljunk mindent addig csinálni, ameddig már nincs vele több teendő, vagy amikor már áttudjuk valakinek adni a feladatok befejezését. Óvakodjunk attól, hogy túl sok mindenbe kezdünk bele, mert most sok lehetőség és ingerencia fog minket megtalálni.

Rák: A családunkban uralkodó atmoszféra fog terítékre kerülni ezen a héten. És természetesen az, hogy miként tudjuk harmonikusabbá és békésebbé tenni azt a hangulatot amiben élünk. Ennek a megvalósításához arra lesz szükség, hogy a család összes résztvevője egyen értékűként szerepeljen a beszélgetésekben és tanácskozásokban szimplán azért, hogy minden résztvevő kitudja nyilvánítani a véleményét.

Oroszlán: Ebben az időszakban minden a személyiségünkön fog múlni. A munkánk és a pénzkeresetünk kifejezetten előtérbe fog kerülni, de ezeket a területeket is a személyiségünk és karakterünk fogja működtetni. És ez kifejezetten szól azoknak, akik egyébként delegálják a feladatokat. Most ott kell lenni és a személyes energiánkat beletenni mindenbe, amit azt szeretnénk, hogy fejlődjön, gyarapodjon.

Szűz: Az elvonulás és a töltekezés fog előtérbe kerülni ezen a héten. Sőt a töltekezés is leginkább abból fog összeállni, ha adakozunk, segítünk másokon. Minden más esetben sajnos fel kell készülnünk veszteségek és nehézségek megélésére. Szóval a legjobb egy kicsit háttérbe vonulni és előidézni saját magunknak a veszteséget azáltal, hogy önszántunkból megválunk javaink valamilyen formájától azáltal, hogy másoknak segítünk. Az időnkkel, a szakértelmünkkel vagy a pénzünkkel.

Mérleg: Kiváló hetünk lesz arra, hogy elővegyük a már régóta porosodó vágyainkat, terveinket, elképzeléseinket. Nagyon sok lehetőség fog ezen a héten felbukkanni, így bármerre alakulhat ez az időszak, de akár hosszabb távon is jól alakulhatnak azok a dolgok, amelyekbe most kezdünk majd bele. Szóval legyünk készek arra is, hogy egy már régóta nem dédelgetett álmunk fog előtérbe kerülni, vagy valami olyasmi, amiről már rég lemondtunk.

Skorpió: Ez az időszak most siker orientált irányba fog minket eltolni. Szóval bármibe is kezdünk, bármit is szeretnénk tenni, először is azt vizsgáljuk meg, hogy mekkora az esély arra, hogy azt sikerre vigyük. Mert általában az nem szokott baj lenni, hogy az ember valamit nem tud be és kiteljesíteni, mert sokszor maga az út a tanulás és nem a cél, de ebben az időszakban most az fontos lesz, hogy megéljük a siker adta beteljesülés érzetét.

Nyilas: Ezen az időszakban a lelki nyugalom és a lelki kiteljesedés lesz a fő mozgató erő. Ehhez maga a spirituális gondolkodás, a spirituális gyakorlatok és irányzatok kiváló táptalajként fog beszivárogni az életünkben, de azok számára is van megoldás, akik kevésbé nyitnak a fizikai világon túli valóság irányába. Nekik az lesz a legjobb megoldás, ha segítenek és szolgálják a partereinket, mert most az is beinvitálhatja a nyugalom érzetét.

Bak: Ezen a héten a szervezetünk úgy fog működni, hogy mindent analizálunk, és mindent megvizsgálunk. Szóval az intellektusunk hangja lesz a domináns erő a döntéseink mögött, a megéléseink mögött és úgy általánosságban a működésünk mögött. Arra viszont vigyázzunk, hogy ne váljunk túl hideggé, túl racionálissá vagy számítóvá, mert a túl racionalitás ki is tudja ölni az életből az élmény faktort.

Vízöntő: Ez a hét a partnereinkről és/vagy a társainkról fog szólni. Ez fog minket felemelni, és boldoggá tenni. Természetesen ez érvényes a személyes életünkben hozzánk tartozó emberekre és a professzionális életünkben velünk együttműködőkre is. Szóval azt megtudjuk választani, hogy most melyik területen tegyünk bele mindent. De ez a szakasz olyannyira erről fog szólni, hogy ha befelé leszünk aktívak, akkor próbáljunk még a gyermekeinktől is megszabadulni, erre a hétre.

Halak: Mások segítése és szolgálata fogja jól megtölteni ezt a hetet számunkra. Mert most olyan esetek, emberek és helyzetek fognak szembe jönni, akik pont a mi látásmódunk által tudnak dolgokon változtatni. Akiknek pont arra van szüksége, ami bennünk túlteng. Szóval tartsuk nyitva a szemünket mert adódni fognak a lehetőségek arra, hogy megváltoztassunk dolgokat, emberek életét és mindezt jó irányban.

Ebben az időszakban előáll egy ritka asztrológiai jelenség. Augusztus 27 hajnalától egészen Szeptember 8 délutánjáig, az összes bolygó az ég egyik oldalán fog tartózkodni, az ég másik felét teljesen üresen hagyva, természetesen ez az asztrológiában használt bolygókat jelenti. Így ez az időszak sokkal alkalmasabb lesz a spirituális gyakorlatok végzésére, egy kicsit a befelé fordulásra és az elcsendesedésre, egy szóval a nyugodtabb életvitel megélésére.

Ebben az időszakban érzékenyebbé válhat az arcunk, a nyakunk, a mellkasunk , a karjaink le egészen a felső emésztőszerveink területéig. Szóval ezeken a területeken kerüljük a beavatkozásokat, vagy a kicsapongásokat, mert ebben az időszakban valószínűleg érzékenyebben fog reagálni mondjuk az epénk a zsírosra, vagy a májunk egy görbébb estére.

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Horoszkóp, Védikus Asztrológia | Címke: | Hozzászólás most!

Heti asztrológiai előrejelzés: Augusztus 16-23…

Kos: Ez a hét a terveinkről, az ambícióinkról és arról is fog szólni, hogy mi magunk mit vagyunk képesek feláldozni, miről vagyunk képesek lemondani, hogy célt érjünk. De ettől függetlenül mielőtt bármit is mozgásba lendítenénk, jó lenne a hozzánk közelállók véleményét is meghallgatni. Akik abban fognak tudni segíteni, hogy ne csak egy adott területet lássunk jól, hanem az egész képet és magát a kontextust is!

Bika: A munkánk, az életfeladatunk, a pénzkeresetünk és ezen területek permutációi fognak előtérbe kerülni ebben az időszakban. És mindezt legfőképpen abból a szempontból, hogy ez miként ha ránk és a személyiségünkre. Például mennyire ütközik vagy kapcsolódik a munkánk és az életfeladatunk? Meg élünk-e az életfeladatunkból? Vagy más munkánkat is el kell-e vállalni ahhoz, hogy azt csinálhassuk, amit igazán szeretünk? Stb.

Ikrek: Ebben a szakaszban, másként fogjuk látni és szemlélni mindazt, ami körülvesz minket. Kicsit kevésbé ragaszkodóan, sokkal tárgyilagosabban és úgymond spirituálisabban is. Amikor felül tudunk emelkedni olyan dolgokon, amit akár érezhetnénk személyes sértésnek, vagy veszteségnek, de amikor mindent egybe látunk, és látjuk a miérteket és a kiváltó okokat, akkor már képesek vagyunk arra, hogy ezt ne személyes támadásként éljük meg.

Rák: Abba az irányba fogunk hívást érezni, hogy nagy dolgokat tudjunk végrehajtani. És most nem az Everest megmászására kellene gondolnunk, vagy a maraton lefutására, hanem olyan dolgokra, amikor magunkat legyőzve elkezdjünk másképp funkcionálni. Azt a hívást fogjuk érezni, hogy megtaláljuk az életfeladatunk és merjük is csinálni azt, hogy legyünk megbocsájtóbbak és kedvesebbek a környezetünkben élőkkel, stb.

Oroszlán: Amit ezen a héten csinálunk, vagy elkezdünk, azt nagy valószínűséggel sikerre is fogjuk tudni vinni. Természetesen keressünk a feladathoz jó és lelkes partnereket, mert ebben az időszakban az is a tanulás része, hogy tudjunk másokkal együttműködni. De ezek után, ha bele tesszük az energiáinkat is az elképzeléseinkbe, akkor kb. lehetetlen lesz az, hogy ne tudnánk sikerre vinni a terveinket.

Szűz: Akkor fogjuk azt érezni a hét végén, hogy jó hetünk volt, hogy boldog időszakot éltünk meg, ha segítünk a partnereinknek. Ez mindegy, hogy milyen együttműködésből eredő partneri viszony, hogy ez a privát életünk része-e, vagy a professzionális életünké, most próbáljunk segíteni nekik. Legyünk figyelmesek az igényeikre, és figyeljünk oda azokra a kis jelekre is, amit lehet, hogy nem mondanak, de érezhetően szükségük van rá.

Mérleg: Ebben az időszakban a belső késztetésünk az lesz, hogy mindent intellektuálisan közelítsünk meg. Hogy mindent tárgyilagosan átvizsgáljunk, felsorakoztassuk a pro és kontra érveket, és a lehető leghidegebb fejjel, minél sterilebb döntéseket hozzunk. De a héten az is a tanulságok halmazának része lesz, hogy ne hagyjuk ki az emberi faktort az egész számításból. Hogy igeni hallgassunk a belső hangunkra is, mindamellett, hogy über racionálisak vagyunk.

Skorpió: A családunk, az otthonunk és a partnereink fognak fókuszba kerülni ebben a szakaszban, és a kemény munka. A kemény munkát részt viszont megválaszthatjuk, hogy lelkileg vagy fizikailag valósuljon meg. Hogy most képesek vagyunk-e összegyűlni és lelkizni, hogy felülemelkedjünk a kialakult súrlódásokon, vagy szimplán most fizikailag akarjuk mindezt átélni, és akkor a kert építéstől kezdve, az otthonunk szépítésén át szinte bármibe bele foghatunk, csak azt próbáljuk együtt csinálni.

Nyilas: Dolgos hétnek nézünk elébe, és az elégedettséget valamint a boldogság érzetét igenis a fizikai erőfeszítés fogja majd meghozni. Sőt mi több, maga az, hogy mit érünk el a héten, vagy az, hogy mennyit haladunk egy adott munkában, majd nemhogy mindegy is lesz. Az lesz a lényeg, hogy neki veselkedjünk és csináljuk, és ez fog minket jóérzéssel eltölteni. Az, hogy teszünk valami érdekében, vagy valaki érdekében.

Bak: Kommunikatív időszakot fogunk megélni és azt a lehetőséget, hogy a kommunikáció eszközén keresztül véghez tudjunk vinni dolgokat. Azt, hogy megtaláljuk azokat, akik abban tudnak segíteni, amihez mi nem értünk. Hogy feltudjunk építeni olyan rendszereket és olyan ügymeneteket, amelyekben mi magunk csak egy részt szolgáltatunk, és a beteljesülés nagy részét, nem mi magunk oldjuk meg. Szóval kommunikáljunk!

Vízöntő: Mi magunk és a közvetlen környezetünk fog előtérbe kerülni. Ez mind fizikai értelemben és emberi értelemben is. Szóval fontos lenne sok időt eltölteni a családunkkal és a szeretteinkkel is, de amennyiben ez most nem lehetséges, töltsünk azzal sok időt, hogy a fizikai környezetünket építgetjük, szépítgetjük. Mindez arról fog szólni, hogy a környezetünkben kialakított harmónia legyen az, ami ezt az időszakot bearanyozza számunkra.

Halak: Ebben az időszakban a szeretteink és a környezetünk fog visszafogó erőként szolgálni, mert most egyébként nehéz lenne tartani az egyensúlyt. Nagyon aktívak leszünk, sok-sok tervvel és elképzeléssel, valamint megszállottként leszünk képesek működni, hogy célt érjünk, de figyeljünk oda a környezetünkre, mert ők most egy kicsit nyugodtabb szemszögből fogják látni mindazt, ami velünk történik.

Ezen a héten a fő momentum Augusztus 23-ra esik, amikor is Indiában majd egy milliárd ember fogja megünnepelni Sri Krisna születésnapját, aki az egyik legfontosabb Istensége a Hindu kultúrkörnek. Viszont az azt megelőző napon vigyázzunk, mert Augusztus 22-én igen baljósan állnak a csillagok.

Ebben az időszakban a két végünkre kell vigyázzunk. A fejünkre, a koponyánkra, az arcunkra és minden érzékszervünkre a kobakunkon, valamint térdtől lefelé mindenre, az ízületünkre és a lágy szöveteinkre is!

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Horoszkóp, Védikus Asztrológia | Címke: | Hozzászólás most!

Közös szertartás Vara Laksmi napján, Augusztus 14-én, szerdán hajnalban…

A kis közösségi szertartásunknak a következő lesz a menete:

Reggel 5.40-kor találkozunk a Kamala előtt, a Bartók Béla út 10-12 előtt. Együtt megyünk be, hogy olyan korán ne csöngessünk be 20x a kaputelefonon. Eddig még szeretnek minket az ott lakók, erre vigyáznunk kell! 

A közös bemenetel után is lesz valaki az ajtóban, szóval ha picit elkéstek az nem gond, de 5.59-ig el kell kezdenünk a szertartást.

Ti vagy fehér ruhában jöttök, vagy hoztok magatokkal fehér ruhát. A ruhának szertartás tisztának kell lenni. Tehát nem ettünk benne, és nem voltunk Wc-n sem benne. Mi is legyünk frissen fürödve, ami nem lesz nehéz reggel 5-kor. Legyen nálunk még egy db gyümölcs és egy fehér virág.

Árpát, szezámot, barna cukrot, és kurkumás rizst én majd intézek. Meg persze a szertartáshoz valót is. Ha van pici edényünk, amit szoktunk szertartásokhoz használni, akkor hozzuk el.

Ez azért fontos, mert amennyiben hoztok Sri Yantrát papír vagy kristály formátumút, azokat befogjuk avatni. Sőt megtanítom nektek, hogy hogyan kell majd beavatni és újra tölteni a Yantráitokat, mert a papír Yantrákat évente újra kell tölteni. Ha még nincs, de nagyon szeretnénk egy nagyon ütősen működő Sri Yantrát nyomtassunk  ki egyet még reggel indulás előtt, és azt hozzuk magunkkal.

Fel fogjuk ajánlani a Purusa Suktát egy mantrát, ami leírja a teremtés folyamatát a Védákban, és a Sri Suktát, ami az egyik legfontosabb felajánlás Laksminak. Én ghít rakok majd a tűre, ti meg árpát és szezámot. Utána a tűzre rakjátok majd a gyümölcsöt a végső felajánláskor. Majd lesétálunk a Dunához és ott a fehér virágot és némi barna cukrot felajánljuk a vízbe. Szerintem max reggel 7-re végzünk. 

A díja a szertartásnak felajánlásos lesz, és a pénzt pedig elküldenénk az indiai iskolába ahová jártam, mert így még áldásosabb lesz ez a korai szertartás. Tehát nem adományos, ami az iskolának jó, hanem felajánlásos, ami nekünk jó, hogy megtesszük. Ezt dobjuk be egy szütyőbe vagy borítékba és írjuk rá a nevünket, hogy a suliba is tudják, hogy kitől jön a felajánlás.

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Ui: Ide az FB-n kommenteljetek ha jönnétek, hogy tudjak árpával és szezámmal készülni!

Kategória: Bhakti Kutir | 1 hozzászólás

Mit szólnátok ha rendszeresen csinálnánk tűzszertartásokat?!

Egyébként ezt már évek óta fontolgatom, mondjuk úgy, hogy minden Teliholdkor összegyűlnénk és megcsinálnánk egyet. És ez nem “csak” áldás, hanem csinálhatnánk egy kicsit karma oldásként is, pl. úgy, hogy a felajánlásokkor azon bolygók urainak tennénk meg a felajánlást, amely bolygók mondjuk nehézségeket okoznak a horoszkópunkban.

Mit szólnátok egy ilyen kezdeményezéshez?

A sztori felajánlásos lenne, és a pénzt pedig elküldenénk az indiai iskolába ahová jártam, és úgy még áldásosabb lenne a dolog. És persze még olyan finomságokat is betudnánk építeni, hogy ha valaki a Vénusznak tenne felajánlásokat akkor a felajánlás is a Vénusz számára, a 6-os számra jönne ki, pl. tehetne a delikvens egy 3300 forintos felajánlást, vagy egy 2220 forintosat, vagy akár egy 6 milliósat is.

Ezen gondolkozzatok. 

De mit szólnátok most egy ilyenhez, Augusztus 14-én. Ez egy csoda nap, mert évente 1x van, az Áldást Osztó Laksmi napja. A baj csak annyi, hogy reggel 5.59-ig kellene elkezdenünk a szertartást. Tehát legkésőbb 5.40-kor össze kellene találkoznunk.

Hm?

A sztori egyszerű lenne, ti vagy fehér ruhában jöttök, vagy hoztok magatokkal fehér ruhát. A ruhának szertartás tisztának kell lenni. Tehát nem ettünk benne, és nem voltunk Wc-n sem benne. Mi is legyünk frissen fürödve, ami nem lesz nehéz reggel 5-kor. Legyen nálunk még egy db gyümölcs és egy fehér virág.

Árpát, szezámot, barna cukrot, és kurkumás rizst én majd intézek. Meg persze a szertartáshoz valót is.

Tehát reggel össze ülnénk, felajánlanánk a Purusa Suktát egy mantrát, ami leírja a teremtés folyamatát a Védákban, és a Sri Suktát, ami az egyik legfontosabb felajánlás Laksminak. Én ghít rakok majd a tűre, ti meg árpát és szezámot. Utána a tűzre rakjátok majd a gyümölcsöt a végső felajánláskor. Majd lesétálunk a Dunához és ott a fehér virágot és némi barna cukrot felajánljuk a vízbe. 

És még egy nagyon fontos információ, amennyiben van otthon Sri Yantránk, akkor az t hozzuk magunkkal mert ez az év egyik legjobb napja a Sri Yantra beavatására. Ha még nincs de nagyon szeretnénk egy nagyon ütősen működő Sri Yantrát nyomtassunk ki egyet még reggel indulás előtt, és azt hozzuk magunkkal.

Még nem kérdeztem meg, hogy lehetnénk-e a Kamalába, mert onnan elég egyszerű a Duna, de előbb azért tudjuk meg, hogy csináljunk-e egy ilyen összejövetelt?

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Ui: Ide kommenteljetek ha jönnétek!

Kategória: Bhakti Kutir | Címke: , | 6 hozzászólás

Heti asztrológiai előrejelzés: Augusztus 9-16…

Kos: Ezen a héten képesek leszünk mindent egy kicsit spirituálisabb szemmel nézni. Főként ha problémákba ütközünk. És természetesen a spirituális látásmód nem azt jelenti, hogy temetőben szedett macskaszőrrel kell ecsetelgetni magunkat, miközben halk dob zenére hümmögünk és meditálunk. Hanem inkább azt, hogy képesek vagyunk túl tekinteni a világi dolgokon és a helyzetek mögöttes tartalmát próbáljuk megfejteni.

Bika: A munkánk és az együttműködéseink fogják kitölteni ezt az időszakot számunkra, és minden téren. Előtérbe kerülhet a professzionális éltünk partnerkapcsolatai is, mint pl. a munkatársakkal való viszonyunk és az üzletfeleinkkel ápolt kapcsolatok is, de a privát életünk kapcsolatai is. A házasságtól az alkalmi kapcsolatokig. Tehát próbáljunk jobban figyelni a velünk kapcsolódókra rajtuk kívül max a munkánkkal foglalkozzunk ebben az időszakban.

Ikrek: Az együttműködéseink fognak fókuszba kerülni, főként a problémás mivoltuk végett. Viszont kiváló szakaszban leszünk arra, hogy segítsük a hozzánk közel állókat. Valamint az az időszak egy kiváló vízválasztó is lesz, amikor is mi magunk is dönteni tudunk arról, hogy érdemes-e még több energiát belepumpálni egy kapcsolatunkba, vagy már eljött-e azaz idő amikor el kell engednünk egymást, hogy ne tegyünk még több kárt egymásba.

Rák: Ezen  héten a szellemi oldalunk fog jobban előtérbe kerülni, mind a racionális oldalunkat nézve, mind pedig az intuitív oldalunkat nézve. Egész egyszerűen nagyobb lesz bennünk az ingerencia arra, hogy elmélkedjünk és megvizsgáljuk mindazt ami velünk történik. Úgy is, hogy precízen megvizsgáljuk a történéseket és azok lehetséges következményeit is, mindezt úgy, hogy természetesen oda figyelünk a témával kapcsolatos belső érzeteinkre is.

Oroszlán: Ebben az időszakban valószínű, hogy nagyon jó ötleteink és elképzeléseink lesznek, viszont az, hogy neki tudjunk veselkedni, és rendszeresen és terv szerint tudjunk eljárni, na az elképesztő nehézségekbe fog ütközni. Ebben a szakaszban az előrejutás titka az lesz, hogy együttműködjünk másokkal. Hogy miután kiötlöttünk a tutit, merjünk segítséget kérni, ahhoz, hogy ne vesszen kárba a remek ötletünk és megtudjunk az elképzeléseinket valósítani.

Szűz: A lelki nyugalmunk és a lelki békénk némi támadásnak lesz kitéve ebben az időszakban és úgy leszünk képesek azt az időszakot átvészelni, ha elfoglaljuk magunkat. Ha képesek vagyunk rendszerben működni, ahol már a rendszeresség picit át is veszi a hatalmat felettünk és szokás hatalmán keresztül vagyunk képesek tovább haladni. Szóval foglalkozzunk olyan dolgokkal, amit már nagyon jól ismerünk és amit nagyon szeretünk csinálni.

Mérleg: Kommunikatív időszaknak nézzünk elébe, de vigyázzunk arra, hogy minél tisztábban és érthetőbben fogalmazzuk meg mondanivalónkat. Lehetőségünk lesz egy csomót beszélni és tanácsot adni, és ezek lesznek a legjobb fórumok a kommunikációra, mert ebben a szakaszban szükség lesz a személyes energiáinkra is, hogy jól menjen az infó átadás. Így próbáljunk mindent személyesen elintézni, nem e-mailben, nem telefonon keresztül, hanem személyesen.

Skorpió: Mi magunk és a belső béként fog előtérbe kerülni ebben az időszakban, ráadásul úgy, hogy próbáljunk minél többet egyedül lenni, és egy kicsit befelé fordulni. Természetesen nem kell elüldözni a szeretteinket, de ebben az időszakban szükségünk lesz arra, hogy egy kicsit befelé tudjunk fordulni. Főként az lesz a fontos, hogy ne kelljen beszélnünk, kommunikálnunk és megfogalmaznunk dolgokat.

Nyilas: Ebben az időintervallumban elég fontos lenne az, hogy tudjunk beszélni és kommunikálni a szeretteinkkel és a hozzánk közelállókkal. Hogy most ne maradjunk egyedül a gondolatainkkal és elképzeléseinkkel, hanem az, hogy ezeket megtudjunk vitatni olyanokkal, akik jól ismernek minket és a valóságunkban látnak bennünket. Arra vigyázzunk, hogy most valószínűleg nem a legmegfelelőbb szemüvegen keresztül látjuk magunkat.

Bak: Ebben az időszakban vegyük körbe magunkat a szeretteinkkel. A rokonainkkal és a barátainkkal. Ez a szakasz kiváló lesz arra, hogy töltődjünk a fényükből és arra, hogy pihenjünk és regenerálódjunk. De azt mindenképpen kerülni kellene, hogy a sérelmeinket dédelgessük, vagy a veszteségeinken elmélkedjünk. Szóval könnyed időtöltés az ajánlott program, anélkül, hogy kérdéses vagy nehezebb témaköröket feszegetnénk.

Vízöntő: Mi magunk és a munkánk témakörei fognak előtérbe kerülni ebben a szakaszban, és az, hogy neki tudjunk veselkedni a feladatainknak. Most sajnálatosan nem az lesz fókuszban, hogy megvalósítsuk az elképzeléseinket és az ötleteinket, hanem az, hogy feltűrjük az ingujjunkat és nyomjuk. Viszont most ebben a szakaszban valószínű, hogy ez fogja a legtöbbet tenni a lelkünkért, hogy csináljuk és nyomjuk.

Halak: Ezen a héten a fókusz arra fog esni, hogy elengedjünk és felszámoljunk dolgokat. Meg lesz bennünk az a képesség, hogy azonosítsuk azokat a tényezőket amelyek hátráltatnak bennünket és meg lesz bennünk azaz elhatározottság is, hogy ezeket kitudjuk zárni az életünkből. Az a belső erő, amikor már nem ragaszkodunk olyan dolgokhoz, amelyeknek már nincs helye az életünkben, attól függetlenül, hogy az a dolog egyébként élvezetes és korábban fontos része volt az életünknek.

Ebben az időszakban Augusztus 13-tól egészen 16-ig, mind a 4 nap elképesztően kellemes hatásokkal fognak bírni, köztük 3 sziddha jógával és 2 igen erős spirituális ünnep nappal. Viszont az azt megelőző 2 napban azért vigyázzunk magunkra. Sőt 14-én egészen kiváló napunk lesz arra, hogy tegyünk az anyagi javainkért is, legyen az bármilyen felajánlás, hiszen Varalaksmi nap lesz, az áldást adó Laksmi napja. Egyébként a mi kis közösségünk gondolkozik azon, hogy Szerdán korán összejöjjünk egy közös szertartásra, ha ez érdekel téged, akkor katt ide!)

Ezen a héten vigyázzunk a köldökünktől kezdődően egészen le a térdünkig, és mindenre ami közte van. Tehát a köldök és intim piercingtől kezdve a csípő protézis be tételéig, a fenékbe adandó szuriktól a végleges szőrtelenítésig, mindenre.

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Védikus Asztrológia | Címke: | Hozzászólás most!

A Védikus világ csodái: Siva zarándokhelyek…

A Védikus kultúra sokszínűsége miatt, elképesztő mennyiségű zarándokhely fellelhető a Szubkontinensen. Helyek melyek magukban is zarándoklatok, és olyan helyek is, amelyeket bizonyos sorrendben kell meglátogatni, vagy helyek amelyeket más helyekkel együtt kell meglátogatni, hogy összességükben adjanak ki egy zarándoklatot.

Ilyen zarándoklatok a Siva kultúrkörben a 12 Dzsjotir Lingam zarándoklat, a fény Lingamok zarándoklata vagy a Pancha Bhúta Szthalam, az 5 elemmel kapcsolódó Siva templomok meglátogatása. De az összes helyszín közül a kédernáthi Siva templomot tartják a legősibbnek és a legszentebbnek is.

Ezt a templomot még a Mahabhárata idejében építették Krisna unokatestvérei, a kurukshétrai csata után. (A kurukshétrai csata előtt lett elmondva a Bhagavad Gita.)

Pont ezért több más Siva zarándokhely is Kédernáthhoz igazítva lett megépítve. Ebben az a furcsa, hogy 7 darab templom szinte teljesen egy vonalban lett megépítve a kédernáthi templommal, úgy, hogy van olyan templom, ami 2383 kilométerre lett felépítve.

A 8 templom közötti legnagyobb eltérés 1 fok 29 perc, ami kevesebb mint 145 kilométer. Mindezt úgy, hogy a legtöbb templom több ezer évvel ezelőtt lett megépítve. De ez az egész eltérés, plusz és mínusz a kedarnathi hosszúsági foktól számolva. Kedarnathtól a legnagyobb eltérés 1 fokon belül van, ami kevesebb mint 75 kilométer.

A 8 templom hosszúsági fokai:

1. Kedarnath 79.04°
2. Kalahashti 79.41°
3. Ekambaranatha- Kanchi 79.71°
4. Thiruvanamalai 79.41°
5. Thiruvanaikaval 78.42°
6. Chidambaram Nataraja 79.41°
7. Rameshwaram 79.31°
8. Kaleshwaram 79.54°

Elég varászlatos, nem?

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Utazás/Zarándoklatok, Vasztu, Védikus Tudástár | Címke: , , , , , , | 1 hozzászólás

A hét Ájurvédikus receptje: 4 féle étek az Ájurvédában…

Az Ájurvéda tudománya lefed egy teljes életviteli rendszert, az evéstől a méregtelenítésig, a reggeli keléstől az esti fekvésig. Így például az étkezésnél nem csak arról van szó, hogy mit együnk, de arról is, hogy mikor és hogyan.

Így létezik egy olyan felsorolás is az Ájurvédában, hogy a különféle étkeket, miként kellene fogyasztani. A 4 féle étek a következő:

  • Amit megiszunk,
  • amit megeszünk,
  • amit beszívunk,
  • és amit felnyalunk.

Ebből kiindulva az Ájurvédikus írások azt fejtik ki, hogy amit megiszunk az meg kellene ennünk, és amit megeszünk azt meg kellene inunk. Tehát, amikor iszunk, minden korty után picit járassuk körbe az italt a szánkban, mert akkor sokkal több nyál keveredik az italunkhoz, amit így könnyebb is lesz eldolgoznia a szervezetünknek.

És amit megeszünk azt rágjuk addig, ameddig már olyan sok nyál keveredett az ételhez, hogy szinte lefolyik a torkunkon. Egyes Ájurvéda írások a 32 rágás/falat rátára esküsznek. 

És akkor még ott van a szívandó és a felnyalandó étkek. A beszívós kaják egyértelműen a leveseket jelenti az Ájurvédában, mert ha egy picit szürcsölve fogyasztjuk el a leveseinket, akkor szintén kialakul az, hogy a megfelelő mennyiségű nyál keveredik az ételünkhöz, az emésztés szemszögéből, míg a felnyalandó étkek általában a mártásokat és a nehezebb, krémesebb édességeket jelzi. Lásd pl. fagylalt, amit ugyan mi nem tudunk, de a fagyi bizony Indiából ered, és az angolokon keresztül érkezett el Európába.

Egyébként a beszívandó és a felnyalandó étkeknél nemcsak az emésztés optimalizációja az egyetlen fókuszpont, hanem az intenzívebb ízlelés képesség érzete is. Lásd a szürcsölő sommelier-eket, vagy a sőr és olíva olaj kóstolókat.

Természetesen ezek a fogyasztási módszerek nagyon felhozzák azt a tényt, hogy ideális  esetben mindent kézzel kellene ennünk, de ez majd a következő mese témája lesz.

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Ui: Egyébként létezik egy számomra igen idegesítő  hozzáállás a ami világban, miszerint az őseink bunkók voltak és hülyék, úgy általában. Ez nem igaz! Az őseink igenis az Ájurvéda szerint éltek, mert jó volt a belső hangjuk, és tisztelték a természetet, amit egyébként nagyon komolyan meg is figyeltek. Legfeljebb itt a Kárpát medencében nem úgy hívták a rendszert, amit követtek, hogy Ájurvéda.

Szóval az őseink nem azért szürcsölték a levest, mert neveletlen taplók voltak, hanem azért, mert tudták, hogy ezt bizony így kell elfogyasztani. 

Kategória: Ájurvéda, Ájurvédikus/Vegás Főzőcske | Címke: , , , , , | 2 hozzászólás