2019. November hónap főbb napjai és spirituális ünnepei…

November 1: Mindenszentek napja, egy 741 óta megünnepelt Keresztény emléknap, ami a már megüdvözült lelkekre való emlékezést hívatott szolgálni. Ez a nap nem összekeverendő a Halloween nappal, ami a Kelta hagyományok szerint az All-Hallows-Evening ünnepe, azaz az összes szent ünnepe (all hallows).

November 2: Halottak napja. Egy 998 óta megünnepelt Keresztény ünnep, ahol a még nem-megüdvözült lelkekre emlékszünk.

November 3: Bhanu szaptami. Ez egy ismétlődő nap a Védikus Kalendáriumban, amikor a Vasárnap egybeesik azzal, hogy az Új vagy Telihold után 7 csillagászati nappal vagyunk. Ez a nap kiváló arra, hogy tegyünk az egészségünkért. Nagyon-nagyon kiváló nap.

November 4: Gyógyító Buddha nap a tibeti kalendárium szerint, ezen a napon 100-szoros áldással bír minden, amit az egészségünkért teszünk.

November 5:  Dzsagaddhatri napja, a jóság és gondoskodás Istennőjének napja.

November 6: Bhisma Pancshakam, azaz Bhisma 5 napja. Viszont idén nagyon különleges lesz ez az ünnep/fogadalom, mert a Hold lassabb mozgás végett, ez az 5 Holdnaptári nap eltart egészen November 12-ig, vagyis 7 napig!

Valamint ez a nap lesz az utalási határidő a 2020-as Bhakti Kutir Kalendárium előfizetésére!

November 7-8: Sziddha Jóga. Bármibe is kezdünk ezen a napon, az sikerre van ítélve. 8-án, Jógaböjt nap, tartózkodjunk a gabonaféléktől.

November 8: Bele vágunk az Ájurvéda 2.0 tanfolyamba. Ebben az előadás sorozatban főzni is szoktunk, sőt most ez az egész tanfolyam le fog menni 15 nap alatt. 

A tanfolyam előtt-alatt-után lesz a 2020-as Bhakti Kutir Kalendáriumra való készpénzes befizetés határideje. Amennyiben befizetés előtt/után beszeretnél hallgatni az előadásba szeretettel várunk!

November 10: Siva napja. A napnyugtakor végzet lelkigyakorlatok különleges hatással bírnak.

November 12: Telihold, az Istennek felébrednek 4 hónap alvás után.

November 13: A Katyayani hónap kezdete.

November 15-16: Bele vágunk az 1 éves Hatha Jóga oktatók képzésbe. Sőt ez most hét és fél hónap alatt fog lemenni. Havonta 1 darab Péntek-Szombat, 09.00-15.00-ig tartó etapban fogunk találkozni, és az ebédet én fogom főzni!

November 16: Sziddha Jóga. Bármibe is kezdünk ezen a napon, az sikerre van ítélve.

November 20: Gyógyító Buddha nap a tibeti kalendárium szerint, ezen a napon 100-szoros áldással bír minden, amit az egészségünkért teszünk. Mritju Jóga. Bármibe is kezdünk, az nehézségekre van ítélve

November 21: Mritju Jóga. Bármibe is kezdünk, az nehézségekre van ítélve.

November 22: Sziddha Jóga. Bármibe is kezdünk ezen a napon, az sikerre van ítélve. 8-án, Jógaböjt nap, tartózkodjunk a gabonaféléktől.

November 23: Jógaböjt nap, tartózkodjunk a gabonaféléktől.

November 24: Siva napja. A napnyugtakor végzet lelkigyakorlatok különleges hatással bírnak.

November 26: Újhold.

November 30: Mritju Jóga. Bármibe is kezdünk, az nehézségekre van ítélve.

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Bhakti Kutir, Védikus Asztrológia | Hozzászólás most!

Sri Dhanvantari Sziddhi…

Az utóbbi időben, a lehető legnagyobb örömömre, egy csomóan a barátaim közül elképesztő komolyan veszik azt, hogy az Ájurvéda tudománya szerves részét képezze az életüknek. És bizony tőletek jött ez az ötlet is, hogy Dhanvantari napján, az Ájurvéda tudományának Istene napján,  csináljunk már valami komolyabb lelki gyakorlatot.

Így összeírtam nektek egy gyakorlat sort, a Sri Dhanvantari Sziddhit. Maga a sziddhi kifejezés a szanszkrit nyelvben lehet tökéletesség, de akár képesség is. Ebben a kontextusban, amiben most mi használjuk felhatalmazást jelent.

Valójában ezen a napon kezdődik el a Diwali ünnepség és ezen a napon Laksmi és Kuvérát is imádják, a gazdagság Isteneit és az este folyamán Jamát is, a halál Istenét.

Szóval a nap folyamán kitakarítjuk az otthonunkat, az irodánkat, vagy rendelőnket, ahová beszeretnénk ezt a rezgést invitálni. Majd új ruhát veszünk fel, és a bejárati ajtónk elé rizs liszttel felfestünk egy mandalát. Ez lehet bármilyen ábra, de legyen benne 2 pici lábnyom, ami azt szimbolizálja, hogy szeretettel várjuk Laksmi Istennőt, Aki Visnu kedvese. Tehát ha Ő eljön, akkor Dhanvantari is elfog.

Majd a nap folyamán mondjuk el ezt a mantrát 108 vagy 1008 alkalommal. Amennyiben ezt egyben tesszük meg, és nem több nekifutásra, úgy az még hatékonyabb. Amennyiben ezt napkeltekor, napnyugtakor vagy délben tesszük meg akkor az megint csak még hatékonyabb.

A mantra:

om namo bhagavaté vászudévája dhanvantarajé,

amrita kalásha hasztája, szarva rogha vinászanája,

triloka náthája, dhanvantari maha visnavé namaha.

“Felajánlom tiszteletem az Istenség Legfelsőbb Személyiségének, Dhanvantarinak, Aki kezében tartja a halhatatlanság nektárját őrző edény, Aki minden betegség elpusztítója, Aki mindhárom világ ura, és Aki nem különbözik a nagy Maha Visnutól.”

Itt a Visnu részhez írnék egy kis magyarázatot, hogy a több infó végett jobban tudjunk összpontosítani a mantrára és a jelentésére:

  • A Jó Isten a Védák szerint 3 Maha Visnu formában jelenik meg ebben a materiális világban. Ő teremti meg az egész materiális világot. (A materiális világban sok millió univerzum működik egyszerre és egy időben, lásd innen származik a különféle idősíkok elképzelése. Brahma a teremtés istene, egyesével a teremtő a különféle univerzumokban, így minden univerzumban van egy Barhma. De az egész nagy materiális teremtést Maha Visnu hozza létre.)
  • A második Nagy Visnu a világok fenntartója. Ő ott van mindenben és minden között is.
  • A harmadik Maha Visnu pedig ott van a szívünkben, Ő a felső lélek, a mi kis lelkünk mellett, Ő az Aki segít nekünk, amennyire mi azt engedjük.

Amennyiben használunk malát, imafűzért a mantrák számlására az a leghatékonyabb ha a malánk kristályból van, vagy lótusz magból.

A mantra elmondása után ajánljunk fel Dhanvantarinak egy füstölőt, egy mécsest és egy virágot. Amennyiben felajánlanánk Neki ételt is, az legyen Kitri, amiben 9 féle gabonát főztünk össze. (Ötletként: rizs, árpa, búza, rozs, zab, köles, hajdina, kukorica, quinoa, teff, amaránt, stb.)

A nap folyamán vegyünk valamit, ami része a főzési szokásainknak, vagy a gyógyítói praxisunknak. Legyen az egy új merőkanál, egy új ghee-t főző edény vagy egy új mozsár. Valamint adakozzunk valamilyen gyógynövényt valakinek, aki rászorul.

Este ajánljunk fel egy mécsest, amit amúgy is szokás hiszen Kartik hónap van. De ezen az estén azt tartsuk evidenciában, hogy azért is gyújtunk fényt, hogy Jama a halál istene elkerülje az otthonunkat.

Erről van egy csodálatos történet, de azt majd később írom le nektek.

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Ui: Egyébként a fenti mantrát el szokták mondani a gyógynövény keverékek felett is, azok a gyógyítok, akik összeállítják a keveréket.

Kategória: Bhakti Kutir, Saját Szektánk Értékrendje, Védikus Tudástár | Hozzászólás most!

Heti asztrológiai előrejelzés: Október 25 – November 1…

Kos: Ezen a héten eljuthatunk a racionális gondolkodástól a spirituális elmélkedésig. Mindezt úgy, hogy racionálisan megfigyeljük azt, hogy a jó és rossz idők, a kellemes és feszült helyzetek váltják egymást. A nehéz után, mindig egy kicsit könnyebb, a könnyű szakaszok után meg mindig nehéz egy kicsit. Viszont ahhoz, hogy felül emelkedjünk ezeken a kettősségeken el kell szakadjunk a materiális megfontolásoktól és az állandóságot kell keresnünk, ami természetében spirituális.

Bika: Ebben az időszakban a tanulás és a gyakorlás fog előtérbe kerülni. És nemcsak e világi téma körökben, hanem mélyen szántó spirituális értelemben is. Meg lesz bennünk az a hívás, hogy a dolog lényegét kutassuk és, hogy megpróbáljuk mindenben az elvet a működési rendszereket keresni. Ezzel a hozzáállással már sokkal könnyebb lesajátítani bármit, mert a tudás belénk rögzül és a részévé válik az életünknek.

Ikrek: Aktív hétnek nézünk elébe, és kiváló lehetőségeink lesznek arra, hogy a közeli szeretteink irányába tegyünk meg szép gesztusokat. Sőt most meg lesz bennünk az a figyelmesség és éles  látás is, hogy képesek legyünk úgy szeretni, szeretgetni kedveseinket és gyermekeinket, ahogyan ők szeretnének szeretve lenni, és nem feltétlenül úgy, ahogyan esetlegesen nekünk lenne kényelmes szeretni őket.

Rák: Kommunikatív hetünk lesz, és szinte minden módon is képesek leszünk az információ átadásra. Írásban, személyesen, egyesével vagy éppen egyszerre sokaknak egyszerre. Sőt a tanácsaink most ihletett módon és hihetetlenül inspiratívan fognak hatni a környezetünkre. Szinte már terápiás értéke lesz annak amit mondunk, és még stílus is olyan lesz, ami nem borzolja meg a befogadó egóját és így még könnyen követhetőek is lesznek mondásaink/tanításaink.

Oroszlán: Mi magunk, a közvetlen családunk és a családi légkör, amiben élünk, és az otthonunk kerül előtérbe. Főként abból a szempontból, hogy most képesek leszünk új életviteli rendszereket is beépíteni az életünkbe. Olyan dolgokat, amelyeket együtt tudunk csinálni, és ami építi a családi légkört. Ez lehet olyan tevékenység, ami magát a hangulatot fejleszti, vagy olyan, ami magát az otthonunkat fizikai valóságát fejleszti.

Szűz: Ebben az időszakban arra kell vigyáznunk, hogy kicsit nehezebb lesz kifejezni magunkat, jól kifejezni. És ez nemcsak attól fog függeni, hogy nem találjuk a megfelelő szavakat, vagy esetlegesen túl direkt módon mondjuk el azt, amit gondolunk. Mi magunk úgy legbelül leszünk egy kicsit érzékenyebbek, és szükségünk is lesz a szeretteink türelmére és támogatására is, hogy túl vészeljük ezt a periódust.

Mérleg: Bennünk lesz azaz erő, hogy időt és energiát áldozzunk az ambícióink megvalósítására, de ebben a szakaszban mindez úgy lesz a legkönnyebben kivitelezhető, ha mi, saját magunk állunk bele a feladataink elvégzésébe, talán kicsit kerülve is a külső segítséget. Most könnyebb lesz félreértésekbe keveredni és sokkal nehezebb lesz olyan mód kommunikálni, ami ténylegesen a belül működő elképzeléseinket tárja mások elé.

Skorpió: A munkánk és a pénzkeresetünk fog előtérbe kerülni ezen a héten, de vigyáznunk kell az egyensúly megtartására. Most amúgy is több időt kell majd a fent említett területeken mozgósítani, de óvakodjunk attól, hogy a sok erőfeszítés nem menjen a családi életünk kárára, vagy akár az egészségünk kárára. Természetesen kell áldozatot hozni ahhoz, hogy elérjünk dolgokat, de fent kell tartani az egyensúlyt.

Nyilas: Ebben az időszakban azt a hívást fogjuk leginkább érezni, hogy egy kicsit vonuljunk el a hangos, zajos külvilágtól. Amúgy is mély dolgok fognak bennünket foglalkoztatni, spirituális dolgok, mindezt sokkal könnyebb megélni, ha egy kicsit befelé fordulunk és befelé figyelünk. Amennyiben szükségét érezzük a külvilág támogatásának, akkor ne sokkoljuk magunkat, ne csináljunk valami egészen mást, hanem támaszkodjunk a hasonszőrű barátainkra, ebben a szakaszban.

Bak: Saját magunkban kell eszközöljünk némi változtatást. Saját magunkban kell felül emelkedni néhány dologban. És ha erre képesek vagyunk akkor változni fog a külvilágban magvalósított életünk. Változni fog a munkánk és azon körülményei, a megbecsültségünk, a pénzkeresetünk, az, hogy a munkánk mennyire hasonul az életfeladatunkhoz, vagy éppen az, hogy saját önbizalmunk végett milyen ambíciókat dédelgetünk a lelkünkben.

Vízöntő: Figyeljünk oda arra, amit a partnereink gondolnak a munkánk és élet feladatunk területeiről. Na faggassuk őket, ne próbáljunk valamit kicsikarni belőlük, hanem szimplán legyünk nyitottak arra, amit ők el-el csepegtetnek. Az ilyen begyűjtött információk fognak a legtöbbet segíteni nekünk abban, hogy képesek legyünk egy kicsit más szemmel látni mindazt, ami most zajlik az életünkben a munkánk, karrierünk területein.

Halak: A munkánk fog előtérbe kerülni ezen a héten, és a tett vágy. És most „nemcsak” mi leszünk arra készek, hogy nagy elánnal vágjunk bele a dolgok közepébe, most meg lesznek azok a külső segítségek is, amelyekkel hatékonyabbá válhatunk mi magunk is. Arra viszont vigyáznunk kell, hogy ne keveredjünk konfliktusba, abból fakadóan, hogy mi most lényegesen nagyobb intenzitással megyünk bele a dolgokba.

Ebben a szakaszban a Diwali  lesz a fő momentum, ami nem más, mint a modern indiai kultúrkör legnagyobb ünnepe. A tradíciók szerint ezen az estén minél több gyertyát kellene meggyújtanunk, hogy beinvitáljunk mindenféle szép és hasznos áldást az életünkben. Ez a nap, vagy úgymond este, idén Október 27-re esik.

Valamint ezen a héten a felső emésztő szerveinktől le egészen a térdeinkig picit érzékenyebbek lehetünk a Hold vándorlása miatt. Tehát attól se feltétlen ijedjünk meg, ha egy kicsit rosszabb vérképet produkálunk ezen a héten. Természetesen vigyáznunk kell magunkra, de néhány hét vigyázás után esetleg csináljuk meg újra vizsgálatot, hogy megnyugtassuk magunkat.

Sőt milyen érdekes lenne az, ha ebben a szakaszban, úgymond kihasználva a Hold adta érzékenységet megpróbálnánk kicsit jobban odafigyelni a belsőnk működésére?! Együnk könnyen emészthető, meleg, főtt, lédús ételeket és igyunk sok-sok folyadékot. Kíváncsi lennék rá, hogy mennyire könnyíti meg ez a mindennapjainkat ezen a héten.

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Horoszkóp, Védikus Asztrológia | Címke: | Hozzászólás most!

Tanuljunk egy kis Védikus varázslást a Diwali alkalmából!

Maga a Diwali “nemcsak” a legnagyobb ünnepe a mostani indiai kultúrkörnek, de az egyik legmisztikusabb napja is, ős idők óta. 

Elképesztő mennyiségű olyan rituálé és szertartás van, amit csak ezen a napon lehet elvégezni, és tradicionálisan egész évben erre a napra várnak, hogy meg csinálják őket. Mi és évek óta beszélgetünk arról, hogy össze kellene gyűlni, egy közös rituáléra, de 2013 óta ezt nem tudtuk összehozni. Na, de majd most!

Azt terveztem, hogy kössük össze a kellemest a hasznossal.

Közületek sokan mondták, hogy szívesen megtanulnátok pl. a yantra beavatás módszerét lépésről, lépésre. Mert ezt múltkor már elmagyaráztam nektek, de, hogy vegyük át még egyszer, és lépésről-lépésre, a megfelelő mantrákkal és mudrákkal együtt.

Szóval most Vasárnap, Október 27-én, 19.00-kor találkozzunk a Kamlában. Megtanuljuk a yantrák beavatásának menetét, és, hogy azok is jól érezzék magukat, akik esetleg már ezt a módszert ismerik, megtanuljuk, hogyan kell asztrológiai talizmánokat készíteni. Így ezzel kipipáljuk magát a a varázslás tanulást is ezen a csodálatos napon. 

Bolygónként 2 yantrát fogunk megtanulni, tehát összesen 18 darab Yantrának az elkészítését. Ezek numerikus yantrák, tehát nagyon komoly rajz képességre nem lesz szükségünk.

Az egyik yantra fajta, amit majd megtanulunk elkészíteni a fotón is látható. Ezek 3×3-as négyzet alakzatú yantrák, amelyek a Nap bolygó esetében 1-9-ig tartalmazzák a számokat, a Hold esetében 2-10-ig, mindig egy számmal növekedve egészen a Ketuig, amikor is a 9-17-ig sorakoznak fel a yantrában. Ezek a yantrák mágikus négyzetek, amelyek úgy helyezik el a számokat, hogy a Nap yantra esetében a függőleges és a vízszintes sorok is 15-re jönnek ki összeadva, ahogyan az átlós sorok számai is. A Ketu yantrája már 39-re hozza kis ezeket az összeadott számokat. Ezek a yantrák a bolygók okozta negatív hatásokat hívatottak kivédeni.

A másik yantra féle is mágikus négyzetként működik, de itt már nagyobb yantrák is elő kerülnek. A Hold yantrája pl. 9×9-es, ahol a számok 1-től 81-ig szerepelnek! Ezek a yantrák a bolygók erősítését szolgálják!

Tollat, papírt hozzatok mert elég sokat fogunk írogatni. Akik a jövőben szeretnének Gangesz vizet használni majd a most tanult yantrák, vagy bármilyen más yantra beavatásához, azok hozzanak magukkal egy fél literes bontatlan ásványvizet és adok az én Gangesz vizemből. 

Egyébként 19.01-től egy nagyon különleges Kála Szarpa bolygóállás is érezhető lesz, szóval ez egy nagyon ideális nap/pillanat lesz ahhoz, hogy elkezdjünk varázslást tanulni!

A Diwali hangulatához méltóan hozzunk magunkkal majd egy mécsest is.

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Ui: Az összejövetel 3600 forintnyi ellentételezés formájában lesz leróható.

Kategória: Bhakti Kutir, Védikus Tudástár | Címke: , | 2 hozzászólás

Klíma katasztrófa a hátsó kertben…

Kb. 1 hónapja egész egyszerűen nem volt időm kimenni a hátsó kert részbe, hogy gondozzam és szeretgessem a paradicsomainkat.

Egy ideig kézzel szedtem le róluk a poloskákat, kacsoltam is őket, sőt még neem-es vízzel is permetezgettem a növényeket, hogy távol tartsam a dögöket, de nem bírtam tartani a lépést. Így most annak is neki álltam, hogy felszámoljam a dzsungelt, mert kb. azzá vált az 5 tőke paradicsom az elmúlt pár hét alatt.

ez volt a betakarítás eredménye…

Egyrészről millió ezer virág tündökölt a növényecskéinken és leszedtem kb. 5-6 kg zöld paradicsomot, úgy, hogy a nagyon aprókat nem szedtem le, csak azokat a nagyobbacskákat, amelyekből majd savanyúság készül.

És ekkor végig sétáltam a fácskáink között, és totál horror volt az egész, mert minden fánk rügybe van borulva. A cseresznyék, a szilva, a barack, de még a japán dísz cseresznye, a kanadai Júdás fánk és a japán csüngő akác is. 

Mindez azért mert olyan meleg van Októberben, hogy szegény fák újra termelés üzemmódba kapcsoltak. Ezek a rügyek pár hét múlva elfognak fagyni és mindamellett, hogy szegény fák teljesen feleslegesen dolgoztak velük, a földnek sem tesz jót, hogy a növények újra többlet tápanyag felvételbe kezdtek.

Pont ahogyan szerencsétlen csirkéknek sem tesz jót az, hogy naponta többször rájuk kapcsolják a villanyt, hogy azt higgyék, hogy új nap kelt fel, és így újra tojjanak.

Szóval az összes már jól ismert nehézség mellett a globális felmelegedés ezzel is fenyeget, hogy szegény Föld Anyánk nem tud annyit pihenni, mint amennyit kellene neki. 

De, hogy egy pozitívummal zárjak, az tudtátok, hogy őseink pár évente úgy pihentették a földjeiket, hogy kendert termesztettek rajta?

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Ui: Itt már írtam nektek a kender termesztős becsípődésemről!

Kategória: Baktai Ádám válaszol, Blog/Gasztro Blog | Hozzászólás most!

Hogyan tudunk hozzá jutni a 2020-as Bhakti Kutir Kalendáriumhoz?!

Kedves Kutir Kalendárium iránt érdeklődők!

  • Először is így fog kinézni a 2020-as Kalendárium borítója.
  • Másodsorban az elmúlt 5 évben 4900 forint volt a Kalendárium, ezt idén akkor tudjuk hozni, ha sokan rendeltek. Amúgy egy picit drágább lesz. Max 2-300 forinttal.

Valamint, ami a legfontosabb! A Kalendáriumos megrendeléseket továbbra is csak a kutir.kalendarium@gmail.com címen tudjuk intézni. Ezt az email címet mi csak erre a célra használjuk és csak az év utolsó és a következő év első pár hónapjában nézzük!

Szóval ha Facebookon írtál, vagy a Kutir honlapra írtál kommentet, hogy szeretnél Kalendáriumot, akkor nem biztos, hogy láttuk. Most vettem észre, a fenti email cím újra megnyitásakor, hogy valaki Júliusban írt, hogy mikor tudja átvenni a Kalendáriumát? Bocsánat, de eddig nem is láttam ezt az üzenetet, de bepótoljuk az átvételt, és ennek fényében majd kap egy 2020-as Kalendáriumot.

Valamint idén nem fogunk előlegezni! Vagy személyesen találkozunk és úgy pénzezünk, vagy el utaljátok az összeget, 4900 forintot a számlámra:

  • Az utalási határidő idén November 13 lesz!
  • A személyes találkozót pedig November 11-én, Hétfőn. 17.30tól egészen 18.55ig bent leszek a Kamalában, és akkor lesz időnk megbeszélni is dolgokat, postázást, vagy bármit, amit kérdeznétek. A cím: Bartók Béla út 10-12, 1-es kapucsengő, az első lakás jobbra az udvarban.

Ide tudtok utalni:

Baktai Ádám Ev, MagNet Bank
16200151-18538490

A megrendelést kérlek a következő képen ad le:

  • Tudnunk kell a nevetek,
  • a darab számot,
  • egy postai címet,
  • és egy email címet is, mert különben nem tudok számlát kiállítani nektek!
  • Ezt akkor is, ha személyesen fogjátok majd átvenni a Kalendáriumotokat. 

Amennyiben futáron keresztül szeretnétek átvenni majd a Kalendáriumot, akkor kelleni fog majd a telefonszámotok is! 

Egyébként bármilyen kérdésetek van a  kutir.kalendarium@gmail.com címre tudtok írni nekem és, ide tudjátok megírni a különleges igényeiteket is.

Egyébként idén is 2 opció lesz majd az átvételre. Személyes átvétel a  Kamalában és a GLS futárszolgálattal keresztüli kiküldés. Ez kb. 1500 forint szokott lenni, borítékostul, küldeményestül.

Om Tat Sat

Baktai Ádám

Ui: Megosztásokért hálás lennék, mert így könnyebben tud eljutni mindenkinek az infó!

Uui: Az éves Bhakti Kutir Kalendárium ezeket az információkat tudja!

Kategória: Bhakti Kutir | 2 hozzászólás

Heti asztrológiai előrejelzés: Október 18-25…

Kos: Ez az időszak kiváló lesz dolgok megvalósítására! És a klasszikus módszertannal. Eleinte beszélgetünk róla, majd elkezdjük konkrétan letárgyalni a dolgokat, hogy rálássunk, hogy mi mivel jár. Majd megtörténik a konkrét elhatározás, racionálisan végig gondoljuk az egész folyamat lépéseit, megszőjük a terveket és a végén kivitelezzük a projektet. Bármibe is kezdünk, ha követjük ezeket a lépéseket ezen a héten sikerre fogjuk vinni az elképzeléseinket.

Bika: Mi magunk, a családi atmoszféránk, az otthonunk és a gyermekeink fognak előtérbe kerülni ebben az időszakban. Szóval próbáljunk minél több időt eltölteni a gyermekeinkkel lehetőleg az otthonunk keretein belül és sokat dolgozva a családi légkörünkön. Ez lehet beszélgetős, szívmelengetős program is, vagy maradhatunk abszolúte a fizikai síkon és rendezgethetjük az otthonunkat. Ez jó program azoknak is, akik még nem, vagy már nem élnek a gyermekeikkel.

Ikrek: Ezen a héten többet kell foglalkoznunk a lelki békénkkel, lelki nyugalmunkkal. Az biztosan segít majd, ha megpróbálunk egy kicsit lelassulni, és elvonulni a hangos, zűrzavaros közélettől. Próbáljuk magunkat körülvenni szeretteinkkel, akiknek nem feltétlen kell bizonygatnunk, hogy jól vagyunk és nem vagyunk depressziósak, mert értik, hogy éppen csak egy kicsit erőt gyűjtünk, töltődünk, regenerálódunk.

Rák: Kommunikatív hetünk lesz, és nem csak abból a szempontból, hogy most közlékenyebbek leszünk, vagy nagyobb igényünk lenne a dumcsizásra, hanem úgy, hogy most képesek leszünk felvállalni kicsit nehezebb témaköröket, kínosabb területeket is. De ezek áttárgyalása szükséges lesz ahhoz, hogy mi magunk kiegyensúlyozottabbak legyünk és arra tudjunk fókuszálni, amire kell ebben az időszakban.

Oroszlán: A munkánk és a pénzkeresetünk fog nagyon előtérbe kerülni, mert nagyon sok szálon fognak megvalósulni a történések. Elengedhetetlen része lesz ennek az időszaknak az, hogy minél többet kommunikáljunk, hogy összetudjuk fogni a különféle területeken zajló történéseket. És ez nem úgy fog megtörténni, hogy ’baj van és nagyon felgyorsultak az események’, nem ennek az időszaknak, most ilyen lesz a hangulata.

Szűz: Ezen a héten arra fog törekedni a szervezetünk, hogy megtalálja az egyensúly állapotot a külvilág és a belsőnk között. Munka és magánélet között, materiális ambíciók és lelki nyugalom között, pénzkereset és igények/vágyak között. Ehhez meg lesz az a beállítottság is, hogy ugyanolyan intenzitással fog működni a racionális és az érzelmi intelligenciánk is, és így azért könnyebb lesz megteremteni az egyensúlyt.

Mérleg: Mély spirituális és lelki dolgok fognak minket foglalkoztatni ebben az időszakban. Valamelyest persze az elmúlás és a halál is előtérbe fog kerülni, de nem egy parás, depressziós módon, hanem inkább az élet természetes ütemeként és folyamataként fog minket egy kicsit megragadni. És persze az a spirituális elképzelés is, hogy a halál csak egy fázis, a lelkünk él tovább, legfeljebb hozzá kell szokni új körülményekhez, új élethez, új családhoz, stb.

Skorpió: A választott szeretteink fognak fókuszba kerülni ebben a szakaszban. A partnereink és a barátaink. Akiket azért tartunk magunkhoz lehetőleg jó közel, mert mi így döntöttünk, így választottunk. Sőt most olyan lehetőségek is fognak nyílni, hogy megpróbáljuk összekötni együttműködéseinket a professzionális életünkben, akár közös vállalkozás formájában, vagy némi egymást segítő, besegítő munkakörben.

Nyilas: Ezen a héten meg lesz az a belső erőnk, hogy befejezzünk dolgokat. Olyan dolgokat amelyeket már egy ideje halogatunk, kerülünk, azokat a kellemetlen feladatokat, amelyek vagy személyes okok miatt nehézkesek, vagy szimplán túl macerásak vagy nehézkesek. És ez érvényes lesz azokra az új, de egyben nehezebb dolgokra is, amibe még bele se kezdtünk, de muszáj lenne megcsinálni mert része valaminek!

Bak: Ebben az időszakban sokkal intenzívebben fog működni a szociális érzékünk. És most mások segítése és/vagy a partnereink igényeinek figyelembe vétele nem kötelességből vagy esetleg bűntudatból fog fakadni. Hanem ez az érzés minket is boldoggá fog tenni. Szóval segítsünk másokon, vagy éppen próbáljuk egy kicsit kényeztetni a partnereinket, legyenek ők a privát vagy épp a professzionális életünkben szereplők.

Vízöntő: A tanulásé és a gyakorlásé lesz a fő szerep ezen a héten, de úgy, hogy meglesznek hozzá a partnerek is akikkel együtt tudjuk csinálni, vagy akitől meg is tanulhatjuk mindazt, amit szeretnénk. Természetesen lesznek nehézségek a dolgok megtanulásában és kivitelezésében, de a felbukkanó partnerek itt is jó szolgálatot fognak tenni, mert majd átsegítenek bennünket a nehezebb szakaszokon!

Halak: Nagyon aktív hetünk lesz, mind a lendületet tekintve, mind pedig az intenzitást nézve. De ne gondoljunk arra, hogy ez egy fékevesztett rohanás lesz az egész hétre, mert a rendszeresség is része lesz a tevékenységek elvégzésének, de arra fel kell készülnünk, hogy nagyon intenzív hetünk lesz és szinte semmi más nem fog beleférni ebben az időszakban, se magánélet, se szórakozás csak a munka, munka, munka.

Ezen a héten Október 20.-ára esik egy különleges asztrológiai állás, ami egy hihetetlen hatással bír az egészségünkre. Szóval azon a napon mindenképpen tegyünk az egészségünkért.

Ezen a héten az arcunktól le egészen a csípőnkig a Hold állása végett vigyáznunk kell magunkra. Tehát az ártatlan váll tetoválásoktól egészen a komolyabb beavatkozásokig kerüljünk minden féle eljárást!

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Horoszkóp, Védikus Asztrológia | Címke: | Hozzászólás most!