Amla, télen és nyáron is…

Már a tél vége felé is szerettem volna klaviatúrát ragadni, hogy megosszak veletek egy fantasztikus felfedezést, csak nem sikerült. De így, hogy most már 2 elképesztő dolgot is letudok írni nektek az amláról neki futok.

A téli még nekem is újdonság volt, sőt még egy csomót gondolkodnom is kellett rajta. Ez nem más, mint az, hogy egy ős régi jógás társam, ez 16-17 évvel ezelőtti rendszeres együtt jógázást jelent, a következőket mesélte el nekem.

Ő nagy futó is, és így egész télen szedett amlát, hogy ne fázzon meg a kint terhelés közben. Viszont észre vette azt, hogy a tél végére elmúltak az ízületi problémái. Ő ennek persze nagyon örült, de nem értette az összefüggést.

Nekem is törni kellett rajta a kobakomat, de a végén össze állt a kép, ami így szól:

Az amla olyan magasra viszi fel a vérünk C vitamin tartalékait, hogy ezzel elősegíti a kondroitin szulfát és az MSM vegyületek felszívódását, amelyek kiválóak az ízületeinkre.  Ezek a hatóanyagok persze benne vannak mindenféle fű, fa, virágban, de a magas C vitamin szint, hihetetlenül felerősíti a felszívódásukat.

És a magas C vitamin ugyanezt teszi a vassal is! Mert míg hétköznapi szinten a vas szinte csak a piros dolgokból szívódik fel, lásd cékla, gránátalma, napon szárított paradicsom, aszalt szilva, stb., addig az amla szedése mellett még a spenótból is felszívódik a vas, ami ugyan nagy mennyiségű vasat tartalmazz, szinte egyáltalán nem tudja hasznosítani a szervezetünk. Egyébként ezért szoktunk feketét kakilni a spenót után, mert sajna a benne lévő vas csak átszalad rajtunk, felszívódni nem szokott.

Szóval ezért is annyira ajánlott az amla télen, mert „nemcsak” C vitaminilag hat ránk, hanem egy csomó más dologban is. (Ha még olvasnál az amláról, és hogy miért képes ennyire felvinni a vérünk C vitamin tartalmát, itt azt megteheted!)

És akkor egy utolsó kis nyáron hasznosítható infót is megosztanék az amláról! Képzeljétek egészen friss nyugati kutatások meg azt fedezték fel az amláról, hogy nagyon komolyan végi a bőrünket a nap ellenében. Tehát ha nap allergiások vagyunk, vagy csak úgy amúgy érzékenyen reagál a bőrünk a napra, mindenképpen szedjünk amlát.

Arról nem is beszélve, hogy mennyire megváltozott a napsugarainak hatása ránk nézve, mióta sikerült kiirtanunk az ózonréteg egy komolyabb részét!

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Ájurvéda, Ájurvédikus Készítmények, Ájurvédikus Receptek/Házi praktikák | Címke: , , , , , | Hozzászólás most!

Heti asztrológiai előrejelzés: Május 25-Június 1…

Kos: Aktív hetünk lesz, de ettől függetlenül együtt kell majd működnünk másokkal, hogy megtudjuk valósítani a terveinket. Sőt valószínű, hogy lelkileg is jobban bírjuk majd az erőfeszítéseket, ha másokkal együtt csináljuk a feladatainkat.

Bika: Le kell küzdenünk néhány nehézséget, és túl kell essünk egy-két kellemetlen pillanaton, de meg lesz az a belső nyugalmunk és eleganciánk, hogy mindezt nyugodt, kiegyensúlyozott állapotban tudjuk végig csinálni.

Ikrek: Tanulás szempontjából kiváló hétnek nézünk elébe. És nemcsak osztálytermi, klasszikus oktatásra kell gondolnunk, hanem olyan lehetőségekre, ahol már elkezdhetjük használni is a már korábban megtanultakat.

Rák: Lehetőségünk fog arra nyílni, hogy segítsünk másoknak, de nekünk is kell tenni az ügy érdekében. Ezért tartsuk nyitva a szemeinket, mert sokszor pont azoknak van a legnagyobb szükségük némi támaszra, akik csendben viselik sorsukat.

Oroszlán: Amennyiben vesszük a fáradtságot és megtesszük azokat a gesztusokat a gyermekeink vagy tanítványaink irányába, ami már amúgy is motoszkál bennünk egy ideje, na akkor fogjuk ezt a hetet a lehető legjobban kihasználni.

Szűz: Ezen a héten egy picit vissza kell térni az alapokhoz. Tehát foglalkozzunk magunkkal, a családunkkal, lássuk el azokat a feladatokat az otthonunk környezetében, amelyekkel egy ideje már nem tudtunk foglalkozni.

Mérleg: Meg kell futnunk néhány felesleges kört ebben a szakaszban, de attól függetlenül, hogy ezek a kitérők effektíven nem visznek előbbre, hosszútávon mégiscsak jól fognak tudni elsülni, hiszen a körökkel magunknak és másoknak is megtudjuk mutatni, hogy elszántak vagyunk és tettre készek.

Skorpió: Az elengedés és a túl lépés kerül fókuszba ebben az időszakban, és mindez nem is lesz nehéz. Mert rá fogunk érezni arra, hogy az válik feleslegessé, úgymond beérik az elengedésre, ami már hátráltat minket.

Nyilas: Az az áldozat, személyes áldozat kerül terítékre, amit hajlandóak vagyunk megtenni azért, hogy előre lépést tudjunk tenni az életfeladatunk területén. És itt nem a munkánkról van szó, hanem az életfeladatunkról.

Bak: Egy kis elvonulással, vagy begubózódással tudjuk a legtöbbet kihozni ebből a hétből. Meditáljunk, vagy csináljunk olyan feladatokat amelyek meditatívak. Kertészkedjünk, olvassunk, lelkileg töltődjünk.

Vízöntő: Tartsuk nyitva a szemünket, vagy inkább fülünket, mert ezen a héten olyan lelki inspirációt kaphatunk a környezetünkből, ami kifogja tudni oldani az elmúlt hetek feszültségeit. És nem egy gurutól fogjuk ezt megkapni, hanem a környezetünkből!

Halak: Életünk két fontos területén is képesek leszünk egy kicsit máshogy látni a helyzeteket. Az együttműködéseink és a munkánk területén. Képesek leszünk eltávolodni a szokásos sémáinktól és új lappal kezdeni.

Ezen a héten a főmomentum Május 29-re esik! A tibeti kalendárium szerint 10 milliószoros napunk lesz. Tehát bármi jót teszünk, annak 10 milliószoros hatásait fogjuk a jövőben élvezni.

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Horoszkóp, Védikus Asztrológia | Hozzászólás most!

Jógácsárja, avagy jóga gyakorló viselkedés minta. Első kiadás: Loka vicsára…

Arról már sokszor esett szó, hogy a különféle tanítói szintek közül az ácsárja a legmagasabb. És az ácsárja szó azt jelenti, hogy ‘aki a példájával tanít’. 

De ezt a kifejezést használják, ideális programokra is. Pl. az Ájurvédban létezik egy olyan fogalom, hogy dinácsárja, ami a nap ideális  felosztását jelöli.

Így szerintem már rátérhetünk a témára, ami miatt klaviatúrát ragadtam. Ugyan a találkozó tavaly nyáron volt, de most újra bejárta az internetet a fotó, amin Őszentsége a Dalai Láma és a Kiss zenekar fantasztikus frontembere Gene Simmons együtt pózol, és a kezük a méltán híres rock villában van. 

Ez  sokakat felháborított. Íme egy kis magyarázat a szkeptikusoknak:

Természetesen Őszentsége azért a másik kezével megvillantja a tantrikus gyakorlás rock villához passzoló múdráját is. Ugyanis a lelkigyakorlatok közben ebben a kéztartásban fogják a harangot és a vadzsrát, azaz villámot, ami az ősi tibeti kultúrában a yin és yang, azaz a női és férfi energiák egyensúlyát szimbolizálják.

A tantrikus Buddhizmusban a Vadzsrát fent fogják, mint férfi szimbólumot, de apána múdrában, azaz földelő múdrában, ami így létre hoz egy egyensúly kéztartást, a férfi villám egy feminin kéztartásban. Amolyan kis mini yin-yang-ot formázva.

Őszentsége a másik kézét lent, pedig Bhutadamar múdrában tartja, ami meg a negatív és ártó energiák távol tartó kéztartása, hiszen itt a harangot szokták tartani, ami azzal rezonál, ami körülveszi. A harang itt a női motívum, a múdra pedig a férfi hozzáállás. Újra egy yin-yang kéztartás. (A női hozzáállás az lenne ha a negatív energiát transzformálnánk, és nem távol tartanánk!)

És mégis, hogy minek az egész?! Őszentsége egy tanító, aki olyan magas rezgésen van, hogy neki egy picit alá kell ereszkednie, hogy mi egyáltalán befogadni tudjunk bármit is az Ő energiáiból.

Hiszen azok a magas rezgésű emberek, akik nem tanítanak simán hátat tudnak fordítani a világnak, hiszen nincs is a két entitás között semmi kapocs. Mármint a világi világ és a ultra spirituális rezgésű mesterek között.

De, akik tanítanak nekik valamelyeset keveredni kell a világ dolgaival, ezt hívják a szanszkrit filozófiában Loka Vicsárának, azaz a világhoz illeszkedő viselkedésnek.

A nagy írások azt a példát adják, hogy egy emelkedett spiritualista vajon segítene-e egy fuldoklónak. Hiszen neki az a karmája, és ha meg kell fulladni, hát akkor meg kell fulladnia. De ugye, hogy ez mennyire visszásnak hangzik?

Ezért írják a szentszövegek azt, hogy ilyen esetben fontos az emberi megítélés is a tanító szempontjából. Hiszen milyen furcsa lenne az az eset, ha a spiritualista nem segítene a fuldoklónak, de ezt az emberek szívtelenségnek és nemtörődömségnek vennék. Sőt még az is előfordulhat, hogy ebből adódóan a tanítása hiteltelenné válik az emberek szemében.

Na, ez a Loka Vicsára. Semmi közünk a világhoz, de betartjuk a normális érintkezés szabályait, és így még megközelíthetőbbé válik mindaz, amit mi képviselünk.

Szóval szerintem őszentsége látszólagos rock villás pózolása, a God of Thunder arccal egyszerűen zseniális megoldás!

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Baktai Ádám válaszol, Jóga | Címke: , , , , , | Hozzászólás most!

A Vénusz bolygó esetleges negatív hatásainak Védikus/tantrikus korrekciója…

A Vénusz bolygót mindig a szépséggel, lágysággal, nőiességgel, a luxussal, az erős nemi kisugárzással, a művészetekkel és az igényességgel kötik össze az asztrológiában.

De a Védikus asztrológiában a Vénusz bolygó esetében szóba kerül a spiritualitás is! Hiszen míg a Jupiter az Istenek mestere a Védikus irodalomban, addig a Vénusz a démonok guruja. Sőt a 2 pap bolygó a Védikus asztrológiában a Vénusz és a Jupiter.

De természetesen a Vénusz a spirituális kontextusban is megőrzi a természetét, tehát az eleganciát, a csillogást és a feltűnőséget.

Az ősi indiai társadalom szervezéssel kapcsolatos írások pl. azt ajánlják, hogy mindennapi papi feladatokra keressünk olyan papokat, akik főként jupiteri hatásokat hordoznak magukon, tehát szabálykövetőek, megbízhatóak és kötelesség tudóak. De amennyiben nagy ünnepségekre, vagy olyan rítusra készülünk, ahol fontos, hogy a pap minél jobban elvarázsolja a hallgatóságot, próbáljunk egy vénuszi papot felkérni az esemény levezénylésére.

De pl. ez így van az érzékiség terén is. Míg a Védikus asztrológiában a Mars mutatja az ösztönös szexualitást, és a szexuális vehemenciát, addig a Vénuszhoz a tanult szexualitás kapcsolódik pl. a tantrikus gyakorlatok értékelése és végzése, és amely kultúrához sokkal intenzívebben kötődik a spiritualitás, mint a szex.

Szóval a Vénusz bolygó pont annyira kötődik a spiritualitáshoz, mint amennyire a csillogáshoz és/vagy szexualitáshoz is.

Amennyiben a horoszkópunkban fennáll némi negatív hatás a Vénusz bolygóval kapcsolatosan azt főként a partnerkapcsolatok terén szoktuk érezni, vagy annak hiányában és furcsaságában.

Meg persze a szexualitás terén is, a vagy nem megvalósuló szexuális kapcsolatok révén, vagy a normáktól erősebben eltérőbb preferenciák igényei végett.

Fizikailag ez általában libidó hiányban, hormonzavarokban, bőr problémákban, férfiaknál spermium és spermaszám furcsaságokban szokott kiütközni.

De érezhetjük a Vénusz hiányosságokat az igényes, harmonikus, finom dolgok területén is. Mint pl. úgy, hogy képtelenek vagyunk értékelni a kifinomult dolgokat, a művészi teljesítményeket vagy szimplán úgy, hogy nem igényeljük az ízléses, dekoratív megoldásokat, használati tárgyakat, elképzeléseket.

Íme néhány korrekció a Vénusz negatív hatásaira:

  • Péntekenként, a Vénusz napján cselekedjünk önzetlenül.
  • Péntekenként mondjuk el a Vénusz bolygó mantráját a 108-szor a bejegyzés aljáról. De vigyázat ez a mantra eléggé aktiválja az embert a partnerkapcsolat terén is.
  • Vagy mondjunk el bármilyen mantrát Laksmihoz, szintén 108x, szintén péntekenként. Ez lehet olyan rövidke is, mint pl. az: om hrim srim mahálaksmjai namaha is.
  • Hordjunk a Vénuszhoz köthető ékköveket: hegyikristályt, fehér zafírt, gyémántot, rózsakvarcot vagy kunzitot. Hölgyek bal, urak jobb oldalukon.
  • Adakozzunk édességet szegényeknek és/vagy özvegyeknek.
  • Mindig gheet használjunk a főzéshez és adakozzunk is gheet spirituális közösségeknek.
  • Amikor csak tudunk etessünk meg fekete teheneket.
  • Amikor csak tudunk etessünk lovakat.
  • Mindig hordjunk egy négyzet alakú ezüst lapot a tárcánkban.
  • Mindig frissen mosott ruhákban járjunk. Előző napi ruhákat ne vegyünk fel újra, régóta nem használt ruhákat mossuk ki újra hordás előtt.

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Ui: A Srila Vjászadéva által írt Vénusz mantra:

hima kunda mrinálábham,

daitjánám paramam gurum,

szarva shásztra pravaktáram,

bhragavam pranamámjaham. 

om hrim srim sukrája namaha. 

“Felajánlom a tiszteletem a Vénusz bolygónak, aki Bhrigu leszármazottja, aki a démonok mestere, aki a szentírások nagy feltárója és aki úgy ragyog, mint egy jéggel befedett tó tükre.”

Ideális esetben 16 ezerszer kellene elmondanunk a fent leírt mantrát. Opcionálisan mantrázhatjuk mind az 5 sort, vagy csak első 4-et, vagy külön csak az utolsót, ahogyan időnk engedi. Mindezt abban a 24-45 napban amikor a Vénusz a Bika vagy a Mérleg jegyében van. Természetesen egy jó pénteki kezdéssel.

Uui: A pénteki napon “nemcsak” Laksminak, de más Istennőnek is felajánlhatunk imákat, íme egy hosszabb ima, Bhavani Dévinek, Siva kedveséhez!

Kategória: Védikus Asztrológia, Védikus Tudástár | Címke: , , , , | Hozzászólás most!

Nepálba utazni vágyó zarándoktársaim figyelem, ki kérném a véleményeteket!

Kedveskék, beharangoztam a nagy nepáli túrát, és most már az egész út meg is van tervezve, de lehet, hogy halasztani kellene ezt a bulit 2019 április-májusra!

Na de, hogy az elejéről kezdjem:

Az út inkább 3 hét lenne, mintsem a 15-17 nap, mint a szokásos nepáli utunk.

Mint kiderült ez inkább egy expedíció lesz, mint túra. A szokásos útvonalunktól 5 napig megyünk majd fel Lo Manthangba, ahol hegyi szállásokban fogunk megszállni, a helyi embereknél. De Lo Manthang után 4 nap lesz mire visszakeveredünk Muktináthba, de ott nincs semmi, így sátrakban fogunk megszállni! Értitek sátrakban!

Persze lesznek velünk sherpák, 2 zarándoktársra 1. Ők majd hozzák a cuccainkat is, nagy katonai zsákokban, és persze a sátrakat is, és még konyhai felszerelést, és még speckó hálózsákokat is nekünk, de akkor is kint leszünk 4 napot a Himaláják hegyei között! Ebben az etapban 4200 méterre fogunk majd felkúszni a szent Damodara tóhoz. 

Jakok már ilyen alacsony túrában nem játszanak az új kommunista állam által kézben tartott szabályozás szerint, mert a jakok is veszélyesek tudnak lenni az emberekre!

Azt mondják április-május környékén ott csak -10 fok körül van, októberben lehet -20 vagy -30 is. Ezért is gondoltam a halasztást. 

Valamint, ez az út majdnem 1 millió forintba kerül majd, mert csak 500 USD a belépési engedély felső Musztáng tartományba! Meg a sok sherpa, a felszerelés, de mondjuk ebben benne lesznek az étkezéseink is! Egyébként szerintem megéri, csak legyen időnk rá készülni, meg félre rakni. De azt tudnunk kell, hogy miután Tibet és Bhután most már eléggé megközelíthető ez az utolsó tiltott himalájai Királyság!

Mit szóltok?

Egyébként a terv az, hogy azért idén Októberben lezavarunk egy szokásos nepáli utat, ami szuper fenséges, és nem ennyire meredek, de én arra szavaznék, hogy ezt az expedíciós utat halasszuk 2019 tavaszára! 

Kérném a véleményeteket!

Om Tat Sat

Baktai Ádám

Kategória: Utazás/Zarándoklatok | Címke: , , | 1 hozzászólás

Heti asztrológiai előrejelzés: Mind a 12 jegyre! Május 18-25…

Kos: Aktív hetet várhatunk, amit végig kell tolni. A sors játszhat velünk egy kicsit felmerülő kételyek formájában, de most nyomni kell. Persze nem elborultan, tervezzük meg, készüljünk rá de most oda kell tenni magunkat.

Bika: Ez az időszak arra lesz ideális, hogy picit kinyíljunk, picit többet mondjunk el magunkról. Az ellenhatás meg az lesz, hogy könnyebben és zökkenőmentesebben fognak alakulni dolgaink, hiszen jobban fognak minket ismerni, működtetni.

Ikrek: Magunkkal és a családunkkal kell foglalatoskodnunk ezen a héten. A fizikai síktól a spirituális síkig minden szinten. Kezdhetjük alap otthoni rendrakással, helyszépítéssel, de elmehetünk egészen a közös spirituális programokig, a meditációig, és köztük minden mást is.

Rák: Ebben a szakaszban valószínűleg érzékenyebben fogunk reagálni az ellengedésre, az elveszítésre. Tehát, ha úgy érezzük, hogy mostanában ezt-azt elhanyagoltunk a környezetünkben, azt vagy őt emeljük fel és foglalkozzunk vele.

Oroszlán: Arra tudjuk majd legjobban felhasználni ezt a hete, ha az ideális külső és belső világunk egyensúlyállapotára törekszünk majd. Munkahely/privát élet, vagy éppen barátok/családtagok, de bármi, ami kívül és belül történik.

Szűz: Beteljesedő hétnek nézünk elébe. És természetesen az nem reális ha ezalatt a hét alatt akarnánk a több hónapos projektjeinket befejezni, így maradjunk azoknál a területeknél, amelyek már majdnem készen vannak, csak valami miatt elhúzódott a befejezésük.

Mérleg: Elvonulós, elzárkózós érzetek fognak minket hajtani ezen a héten, és amennyiben megtehetjük éljünk is vele. Vagy legalább annyival, hogy miután elcsendesedett a világ körülöttünk elmélkedjünk, meditáljunk, figyeljünk befelé.

Skorpió: Ideális szakaszt tudunk megélni a környezetünkben dúló feszültségek feloldására, amennyiben picit önzetlenül és egy kicsit sérthetetlenül felvesszük azokat a szálakat, amelyekkel az utóbbi időben nem foglalkoztunk.

Nyilas: Ezen a héten az lesz a feladatunk, hogy megkeressük azokat a személyeket, intézményeket amelyek előretudnak minket mozdítani. Nyugodjunk bele, hogy mi egymagunk nem tudunk mindent megoldani, és az a legjobb segítség aki ért is hozzá.

Bak: Elő kell szedni azokat a feszültségeket, amelyek az utóbbi időben a saját lelki nyugalmunkat és az együttműködéseink hatékonyságát is rombolták, és át kell rágni magunkat rajtuk. Beszéljünk róluk, kérjünk segítséget, stb.

Vízöntő: Próbáljunk életünk intuitív részeire összpontosítani ebben a szakaszban. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy ne legyünk mindemellett szervezettek és felkészültek, de figyeljünk a belső hangokra is!

Halak: Arra lenne a legideálisabb ez a hét, ha bennünk lévő sok tudást és bölcsességet munkába állítanánk. Segítsünk másoknak, működjünk együtt rendszerekkel és adjuk tovább azt a hozzáadott értéket, amit csak mi tudunk.

Ebben a szakaszban a fő momentum a Május 25-re eső Jóga böjt lesz. Ezen a napon próbáljunk tartózkodni a gabonaféléktől és mindemellett még Sziddha Jóga nap is lesz, azaz tökéletesség bolygóállás, így amibe bele kezdünk az sikerülni is fog.

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Horoszkóp, Védikus Asztrológia | Címke: | Hozzászólás most!

Heti asztrológiai előrejelzés: Április 27-Május 4…

Kos: Ezen a héten könnyebb lesz a nem ragaszkodás elveit gyakorolni. És amennyiben ez sikerül is sokkal könnyebb lesz elmozdulni olyan patt helyzetekből, amelyek talán azért álltak elő, mert túlságosan kötöttük az ebet a karóhoz.

Bika: Ez a hét kiváló lesz spirituális tevékenységekhez. Azon belül is a kicsit aszketikusabb gyakorlatokhoz. Böjthöz, elvonuláshoz vagy hasonló kicsit önsanyargató rítushoz, természetesen mind befelé figyeléssel fűszerezve.

Ikrek: Ezt a hetet úgy tudjuk a legmegfelelőbben eltölteni, ha a partnereink keze alá dolgozunk. Ez a privát és a professzionális életünkre is vonatkozik. Tegyünk önzetlen gesztusokat irányukba és ez nekünk is jól fog esni.

Rák: Ebben a szakaszban azt fogja támogatni a sors, hogy önzetlenül tegyünk másokért. És most főként nem a szeretteink, hanem legalább az eggyel kijjebb köreinkre kell gondolnunk. Szomszédokra, albérlőkre, beosztottakra, stb.

Oroszlán: A beszéd, a tanítás és a tanácsadás kerül terítékre ebben az időszakban. Legyünk résen az eshetőségeket nézve, és beszéljünk. Valószínű, hogy miközben mások problémáival foglalkozunk rájövünk a saját bajaink feloldására is.

Szűz: Magunkkal és a közvetlen környezetünkkel kellene foglalkoznunk ezen a héten. Főként abból a szempontból, hogy felszámoljuk azokat a tényezőket az életünkben és a családunk életében, ami elégedetlenséget okoz bennünk.

Mérleg: Sok-sok teendő fog a nyakunkba szakadni ebben a szakaszban, és arra mindenképpen vigyáznunk kell, hogy ne vállaljuk túl magunkat, de ezalatt az idő alatt komoly előrelépéseket fogunk tudni eszközölni.

Skorpió: Ezen a héten az kerülhet majd előtérbe, hogy össze boronáljuk a családunkat és a barátainkat. Elsimítsuk a nézeteltéréseket és kitaláljuk azt, hogy miként tudjuk őket egy irányban, közös érdekek mentén terelgetni.

Nyilas: Ebben az időszakban arra kell vigyáznunk, hogy a munkánk, pénzkeresetünk ne menjen a az életünk rovására. És nem feltétlen az lesz a kihívás, hogy munkaórában kell többet teljesítenünk, magunkban kell rendezni dolgokat.

Bak: Ezen a héten a munkánk  és az azzal kapcsolatos területek irányába kell némi áldozatot hoznunk. De most ez lesz szükséges ahhoz, hogy előre tudjunk lépni, hogy mozgásba tudjuk hozni a pangó, halódó részeit az életfeladatunknak.

Vízöntő: Próbáljuk azok társaságát keresni, a környezetünkben akik bölcsebbek, spirituálisabbak. Ebben a szakaszban az lesz a legáldásosabb, ha megpróbálunk töltekezni, tanulni és megismerkedni alternatív nézőpontokkal.

Halak: Attól függetlenül, hogy éppen csak a munkánkat éljük meg, vagy lehetőségünk van az életfeladatunkat csinálni, ez a hét kiváló lesz arra, hogy megtaláljuk azokat a segítőket, akik az életfeladatunkban tudnak minket segíteni.

Ezen a héten a fő spirituális esemény az Április 29-re eső nap lesz, ami nem más mint Buddha születésének, megvilágosodásának és eltávozásának napja!

Om Tat Sat

Kategória: Horoszkóp, Védikus Asztrológia | Címke: | Hozzászólás most!