2018, Július hónap esemény naptára!

Július 6: Gyógyító Buddha nap a tibeti kalendárium szerint, ezen a napon 100-szoros áldással bír minden, amit az egészségünkért teszünk.

Július 7: Sziddha Jóga. Bármibe is kezdünk ezen a napon, az sikerre van ítélve.

Július 9: Jógaböjt nap, tartózkodjunk a gabonaféléktől.

Július 10: Kurma napja. Krisna egyik inkarnációjának megjelenési napja. Kurma a nyugati égtáj uralkodó Istensége, ezen a napon lenne a legideálisabb az itt látható yantrát kinyomtatni, és otthonunk/üzletünk/irodánk nyugati falára kitenni.

Július 11: Mritju Jóga. Bármibe is kezdünk, az nehézségekre van ítélve. Siva napja. A napnyugtakor végzet lelkigyakorlatok különleges hatással bírnak.

Július 12: Újhold.

Július 13: 17.00 órakor belekezdünk a 7 alkalmas Védikus asztrológiai tanfolyamba.

Július 13: Sziddha Jóga. Bármibe is kezdünk ezen a napon, az sikerre van ítélve. Gundicsa Templom Tisztítás. A Szekér Fesztivál menete az, hogy Krisnát és testvéreit a nagy templomból hatalmas szekereken átviszik a néhány kilométerre lévő Gundicsa Templomba. A jó Isten érkezése előtt persze teljesen haptákba vágják a templomot, ami nem csak a fizikai teljes kitakarításából áll a templomnak, de a belső a megtisztulás szimbóluma is. Egyszóval egy jó nap arra, hogy belül is jól megtisztítsuk magunkat, de arra is, hogy az otthoni kis házi oltárunkat is haptákba vágjuk.

Július 14: Rátha Játra – Szekér Fesztivál. Az eredeti Szekér Fesztivál Puriból ered, egy kelet indiai, óceánparti kis városból. Minden évben új szekereket építenek és gigantikusakat. Dzsagannáth szekere 24, Balaráma 22 és Szubhadra 20 kereken gördül végig a városkán, a majd 100 méter széles fő utcán. A világ sok-sok országában megtekinthető a Szekér Fesztivál felvonulása a Krisna hívők szervezésében.

Júllius 16: Dharmachakra nap. 10 milliószoros nap.

Július 17: Skanda napja. Skanda, Siva és Párvati fia. Ő a háború Istene a Védákban, és Ő az Istenek hadseregeinek parancsnoka. De nemcsak harccal kapcsolatos az Ő tevékenysége, hanem Ő az, aki megáldja a Jóga gyakorlókat a jóga által kifejleszthető különleges képességgel.  

Július 20: Gyógyító Buddha nap a tibeti kalendárium szerint, ezen a napon 100-szoros áldással bír minden, amit az egészségünkért teszünk.

Július 21: Sziddha Jóga. Bármibe is kezdünk ezen a napon, az sikerre van ítélve.

Július 22: Padmaszambhava napja. A bhutáni és tibeti Buddhizmus egyik legfontosabb alakjának születésnapja.

Július 23: Jógaböjt nap, tartózkodjunk a gabonaféléktől.

Július 25-26: Mritju Jóga. Bármibe is kezdünk, az nehézségekre van ítélve

Július 25: Siva napja. A napnyugtakor végzet lelkigyakorlatok különleges hatással bírnak.

Július 27: Guru Purnima, a Mesterek Teliholdja, ezen a napon pihennek le az Istenek is 4 hónapra.

Valamint ezen a napon reggel 5 órakor közös jógázás a Móricz Zsigmond körtéren! Matracot hozzatok, mert a betonon kényelmetlen jógázni. Ha elkergetnek onnan bennünket, akkor a Feneketlen tó közel van és ott jógázunk!

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Ui: Július 27-én rendezzünk egy nagy Yantra beavatós napot? Vagy tegyük-e át November 7-re, Diwali napjára?  

Egyrészről évek óta rakosgatom ki nektek, hogy milyen napokon kellene kinyomtatni és kirakni Yantrákat, így itt az ideje megtanulni, hogy hogyan kellene beavatni a Yantráitokat.

Másrészről papír Yantrákat évente kellene újra avatni, szóval itt az ideje, hogy újra töltsük a Yantráinkat!

Ahhoz, hogy dönteni tudjunk ezt kellene figyelembe vennetek:

  • Fehér ruhába kell jönnötök.
  • Hozatok magatokkal egy zacskó árpát, egy zacskó szezámmagot. 1 üveg bontatlan ásványvizet. Egy vadi új kendőt, amire letudjátok pakolni a yantráitokat és az eszközöket. Valamint egy teljesen új pohár szerű edénykét!
  • Amennyiben lesz ez a szertartás/oktatás, majd írásba kell jeleznetek a jöveteli szándékot, ami azért kell, hogy tudjuk mekkora helyre lesz szükségünk a szertartásra, és, hogy mekkora tüzet kell majd raknunk, hogy mindenki betaláljon majd a tűzbe a gabonával!
Kategória: Védikus Asztrológia | Címke: | 4 hozzászólás

Dattatréja 7. guruja, a Nap…

Dattatréja megtanulta az eddigi guruitól, hogy a Jógin, tehát a jóga gyakorló változatlan és stabil, valamint azt is, hogy mindenkivel egyenlő és mindenkivel szemben segítő és tápláló. Valamint azt is, hogy mindig tiszta marad, sőt másokat is megtisztít lényével. 

Dattatréja következő guruja, a Nap tovább finomítja ezeket az információkat.

A Jógin nemcsak úgy segít, hogy kedves és aranyos, hanem segít abban, hogy az ember úgy fejlődjön, ahogy az az ő szintjéhez és entitásához a legalkalmasabb.

Hiszen maga a jóga kifejezés kapcsolódást vagy kapcsolatot jelent. Tehát a jóga egyik legfőbb definíciója az, hogy harmonikusan kapcsolódni a világhoz, a környezetünkben élő lelkekhez és egy felsőbb erőhöz. 

Tehát a jógin abban segít, hogy a vele kapcsolatba kerülő lelkek is tudják gyakorolni a jóga folyamatát, tehát azt, hogy ők is jól kapcsolódjanak magukhoz, a világhoz, a lelkekhez és egy feljebb való, magasztos entitással is. Hiszen a lélek ebben a rendszerben tud saját potenciálja szerint a legjobban fejlődni, és ezáltal tud megtisztulni, hogy minél jobban a lélek szintjén tudjon működni.

És a jógin ezt a hozzáállását mindenkire kiterjeszti, ahogyan a Nap is képes bárhonnan vizet “felszívni”.

A Nap vizet párologtat el, ami később újra táplálja földünket, és rajta minden élőlényt. Valamint a Nap ezt bárhonnan megtudja oldani. A tengerekből, a folyókból, de még a állott szennyvizekből is.

Ilyen a jógin is. Mindenkivel kellemesen tud kapcsolódni, hogy azok a lelkek megtisztulva már betudják teljesíteni saját feladatukat ebben a világban. Hiszen azt a feladatot csak ők tudják hozzátenni a világhoz, mert az az ő feladatuk a világban. És így ők is képesek lesznek mindenkit táplálni, mert amint nem tudunk a saját potenciálunk szerint harmonikusan működni, az ki hat az egész világra, azon keresztül, hogy mi hatunk a környezetünkre, akik majd szintén tovább adják az általunk gerjesztett furcsa rezgéseket! 

És ez, egy egyre csak gyűrűződő diszharmónia mindaddig ameddig egy jógin segítségével, vagy a jóga folyamatának segítségével nem tudunk újra helyesen kapcsolódni a világhoz és a világmindenséghez!

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

UI: Dattatréja előző guruja a Hold

UUI: Dattatréja következő guruja, a galambok…

Kategória: Jóga, Védikus Tudástár | Címke: , , , | Hozzászólás most!

Heti Védikus asztrológiai előrejelzés: Június 22-29…

Kos: Nagyon jó hetünk lesz ahhoz, hogy fizikailag megtudjunk valósítani dolgokat. De ehhez két dolgot kell előre megoldanunk. Meg kell keresnünk a megfelelő partnert az erőfeszítéseinkhez és picit szerzetesszerűen kell hozzáállni a feladathoz. Úgymond csak a feladatra fókuszálni.

Bika: Intellektuálisan aktív hétnek nézünk elébe, és főként azon lesz a hangsúly, hogy miként tudunk saját problémáinkon felülkerekedni. Ezek lehetnek simán nehéz helyzetek, vagy akár emberi konfliktusok is.

Ikrek: Az otthonunkkal, a gyermekeinkkel és a párjainkkal kapcsolatos területek kerülnek előtérbe ezen a héten, és főként az, hogy közös erőfeszítéseket tegyünk. Szépítsük a lakóhelyünket, rakjuk rendbe a kertjeinket, de csináljuk együtt.

Rák: Ezen a héten a fizikai erőfeszítés, és a nehéz feladatok leküzdése lesz terítéken. És ez fogja a legtöbb elégedettséget hozni nekünk. Csak csinálnunk kell, azért némi szervezettséget tanúsítanunk kell, de álljunk bele és nyomjuk ezerrel.

Oroszlán: Beszédes hetünk lesz, de most nem olyan beszélgetéses, barátkozós, könnyed dolgok lesznek előtérben, hanem mély, és sorsfordító találkozók. És nem csak az lesz fontos, amit mondunk, hanem az is, hogy hogyan mondjuk.

Szűz: Magunkkal és a legközelebbi belső köreinkkel foglalkozó időszaknak nézünk elébe. Töltsünk időt töltődéssel, pihenéssel és mindezt a szeretteink körében, most ez lesz az a tevékenység, ami harmóniát hoz a hetünkben.

Mérleg: Mi magunk és a családunk kerül előtérbe ebben a szakaszban, de az lenne az igazi csapatépítés, ha teljesen eltudnánk vonulni a külvilágtól és csak egymásra figyelve, szinte összezárva töltenénk el ezt a hetet.

Skorpió: A barátainkkal és a szeretteinkkel eltöltött idő lesz az, ami lelkileg jót fog tenni nekünk. De meg lesz az a hangulata is a hétnek, hogy mi magunk megtudjuk állapítani, hogy mi miben tudjuk segíteni őket.

Nyilas: A munkánkkal kapcsolatos területek kerülnek terítékre és az, hogy ez miként hat ránk. Hogy épít-e minket az amit teszünk, vagy legalább finanszírozni tudjuk-e belőle azokat a dolgokat amelyek ténylegesen tölteni tudnak minket.

Bak: Befejezős hetünk lesz, és előtérbe kerül az is, hogy képesek legyünk azokat a dolgokat lezárni, amelyeket, már amúgy is le le kellene tennünk. Úgymond lehetőségünk nyílik arra, hogy felismerjük azokat a területeket, amelyek már hátráltatnak bennünket.

Vízöntő: Lelkileg leszünk aktívabbak ezen a héten, és azon belül is az kerül fókuszba, hogy vágyaink/terveink mennyire tükrözik azt, hogy hol tartunk spirituálisan. Valószínű, hogy egy kis paradigma váltás lesz a hét végeredménye.

Halak: Azok a nézeteltérések és félreértések kerülnek előtérbe, amelyek gátolnak bennünket e jó és egészséges együttműködésekben. Amennyiben ezeket felismerjük és elhárítjuk, hihetetlenül megkönnyebbül az életünk.

Ebben az időszakban, Június 24-én egy különleges fogadalmi nap várható. A nagy indiai eposzban a Rámajánában, ezen a napon kezdet különleges böjtökbe és felajánlásokba Dasarath király, hogy gyermeke születhessen. Nem sokkal később megszületett Ráma, a Nap Dinasztia legnagyobb uralkodója!

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Horoszkóp, Védikus Asztrológia | Címke: | Hozzászólás most!

Elment Anthony Bourdain…

anthony bourdain és igor gracie

Anthony Bourdain 2018, Június 8-án halt meg, pont 11 nappal ezelőtt. 

Az indiai spirituális tradíciók szerint, 11 nappal a halál után kell megáldni az eltávozott lelkét, hogy jobb születést kapjon. Ez a nap ma van, legyetek kedvesek és záporozzátok áldásaitokat Anthony Bourdainre.

Egyébként Anthony Bourdain mindamellett, hogy sztárséf, és híres tv-s személyiség, szerintem inkább antropológus vénával bíró, szeretet nagykövet volt. Mert amellett, hogy ételeket és étkezési szokásokat mutatott be, a műsorai az emberekről szóltak, akik az étkezési kultúrák mögött vannak. Bemutatta az ételek előállítóit és azok élvezőit is.

Olyan is volt, hogy Anthony Bourdain elvitte vacsorázni az amerikai elnököt, egy vietnámi kifőzdébe. Ahol műanyag székeken és műanyag asztalon, műanyag étkészletből elfogyasztottak egy tipikus vietnámi vacsorát, egy üveg sörrel lekísérve. Mindez 6 dollárjába került a stábnak. (Nem tudom mikor volt olyan utoljára, hogy az amerikai elnök megvacsorázott 4000 forint alattból.)

a vietnámi kifőzdében azóta így őrzik az asztalt és az evőeszközöket, ahol az elnök és a séf evett…

Egyébként a helyzet komplikáltsága miatt a forgatócsoport sem tudta, hogy az elnökkel elköltött vacsorát fogják lefilmezni, sőt Barack Obama stábjának nagy része sem tudta, hogy hová mennek és természetesen a kifőzde sem tudta, hogy aznap este a világ leghatalmasabb emberre és talán az egyik legismertebb tv-s személyisége fog ott vacsorázni. 

Egyébként Anthony Bourdain csak a CNN-en futó sorozatáért bezsebelt 5 Emmy díjat, és 11 jelölést. És begyűjtötte a Peabody Award-ot is, ami az a tv-s és rádiós szakmának, ami a Pulitzer díj az íróknak.

Kevesen tudják, hogy Anthony Bourdain brazil jiujitsu gyakorló volt. 2015-ben levizsgázott kék övre, ami ebben a harcművészetben azért nem adódik olyan könnyen, és volt olyan is, hogy nemzetközi versenyt nyert New York-ban Masters 5 divizióban, ami az 56 év felettiek korcsoportja.

Szóval számomra sok ponton volt inspiratív személyiség Anthony Bourdain.

RIP Tony, reincarnate in peace!

Om Tat Sat

Baktai Ádám

Kategória: Bhakti Kutir, Blog/Gasztro Blog | Címke: | Hozzászólás most!

Havi Védikus Asztrológiai előrejelzés: Nap az Ikrekben: Június 15-Július 16…

Június 15-én a Nap beéri a Merkúr bolygót, miközben a Vénusz és a Rahu a Rákban állnak, a tömegek és az alap szintű oktatás jegyében.  Így „nemcsak” erős kommunikáció lesz a fegyvertárunkban, hanem az a képesség is, hogy átgondoltan, rendszerbe foglalva és érthetően tudjunk átadni gondolatainkat, akár tömegeknek is. (A rendszer abból fakad, hogy a Jupiter fényszögeli az Ikrekben történő Nap/Merkúr együttállást.)

Ugyebár Einstein mondta azt: „Ha valmit nem tudunk nagyon egyszerűen elmagyarázni, azt valószínűleg nem is értjük igazán!”

Mindeközben még mindig tart a Mars/Ketu együttállás a Bakban, így a 2 tűzbolygó továbbra is tettre készen tart bennünket, feltüzelve arra, hogy tegyünk és alkossunk, valamint arra is, hogy előre haladjunk. Egyébként ez a tűz eltart egészen November 6-ig, ugyanis akkor fog a Mars kilépni a Bakból, több mint 6 hónap után.

Egyébként így ez a szakasz kiváló lesz arra, hogy egy kicsit kifejleszthessük magunkban a harcos szerzetest. A Mars a lehető legerősebb jegyében áll, így a Marssal kapcsolatos dolgok, mint pl. a vezetés, irányítás, a küzdelem és a harc előtérbe kerül, mindez megspékelve a Ketu adta picit visszafogottabb, lelkileg érdeklődőbb, aszketikusabb hangulatban.

Június 25. után, amikor a Merkúr is beér a Rák jegyébe, már majd arra kell vigyáznunk, hogy ne váljunk túl diplomatikussá, vagy akár érthetetlenül finommá, ami már szinte gátolja a kommunikációnkat és nem pedig előre viszi. Ez bizony előfordulhat a Merkúr/Vénusz együttállásnál.

Ez Július 4-ig tarthat el, amikor is a Vénusz kilép a Rákból, de ezáltal otthagyja a Merkúrt a Rahuval, mindezt a Mars/Ketu fényszögben. Így itt már arra kell majd vigyázni a szakasz végéig, hogy ne próbáljunk túl gyorsan átvinni és átadni információt, ne hengereljünk, és ne bonyolítsuk túl a mondanivalónkat.

Ennek a Hold hónapnak a fő spirituális mozzanata a Június 27-re eső Telihold lesz. Hiszen ez a nap az indiai kalendáriumban egy rendkívül spirituális nap, ami valójában elkezdi az egész Szekérfesztivál ünnepség sorozatot. Míg a tibeti kultúrában ez az egyik 10 milliószoros nap, amikor is jó vagy rossz tetteink miatt 10 milliószoros visszahatásra számíthatunk.

Om Tat Sat

Baktai Ádám, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Horoszkóp, Védikus Asztrológia | Címke: | Hozzászólás most!

A heti védikus asztro adag: Június 15-22, mind a 12 archetípusra…

Kos: Tevékeny hétnek nézünk elébe, de fel kell rákészülnünk és meg kell hozzá keresnünk az együttműködésre ideális személyeket. Így lehetünk a leghatékonyabbak, és így foglalhatjuk le magunkat a legjobb módon a sors adta lehetőségekből.

Bika: Tanácsainkkal és tanításainkkal fogjuk leginkább segíteni a környezetünket. És nemi is kell majd kitérjünk az utunkból. A lehetőségek adódni fognak, és olyan ismeretségek is felbukkanhatnak, amelyekkel egy ideje már nincs szoros kapcsolatunk.

Ikrek: Ideális hetünk lesz arra, hogy kialakítsunk egy új életviteli rendszert. Egy új beosztást, amivel tudunk másokért, de akár magunkért is hatékonyabban tenni és alkotni. Ezzel megteremtve az egyensúly állapotot a mindennapjainkban.

Rák: Családi és otthonnal kapcsolatos begubózásra lesz szükségünk ezen a héten. Töltsünk sok időt a szeretteinkkel és alakítsunk, szépítsünk az otthonainkon. Ezek a cselekedetek lesznek azok, amelyek révén beteljesedhetünk.

Oroszlán: Ideális hetünk lesz arra, hogy újra állítsuk az irányzékainkat. Arra, hogy megvizsgáljuk tetteinket és szavainkat, és azt, hogy ezek mennyire támasztják alá a céljainkat és törekvéseinket, hogy ezek mennyire hűek az énképünkhöz.

Szűz: Egy olyan szakasz köszönt be ránk ezen a héten, amikor a pénzkeresetünk, a javaink elköltése és a félre rakása kerül előtérbe. Most foglalkozzunk ezzel a területtel és sok-sok kellemetlenségtől megóvjuk magunkat a jövőt nézve.

Mérleg: Az élet mélyebb témakörei vagy úgy mond az élet magasabb röptű gondolatai fognak minket foglalkoztatni ezen a héten, és ezen belül is, hogy mindez, hogyan hat ránk a mindennapi életben. Bátran kérjünk tanácsot spirituálisabb barátainktól.

Skorpió: Az az érzés fog motoszkálni bennünk ebben a szakaszban, hogy le kellene zárni néhány régóta húzódó dolgot az életünkben. És ez most mindenre ki fog hatni. Személyekre, életterületekre, a feladatköreinkre, mindenre.

Nyilas: Életünk külsőségei fognak előtérbe kerülni ezen a héten, főként a munkánk, a munkatársaink, a pénzkeresetünk és az ezekkel a területekkel kapcsolódó ambícióink. És természetesen az ezzel kapcsolatos erőfeszítéseink, és az, hogy mindez megéri?

Bak: A munkánk és a munkánkba fektetett energia kerül fókuszpontban ebben az időszakban. És itt nem a pénzről lesz szó, „csak” arról, hogy mennyire tesz minket teljessé, kiegyensúlyozottá vagy éppen boldoggá az, amit most éppen csinálunk.

Vízöntő: A hét íve az lesz, hogy miután megvizsgáljuk magunkat, az éltünket, a környezetünket intellektuálisan, mindezt újra végig csináljuk lelkileg is. Mintha az lenne a program, hogy a fizikai síkok után a metafizikai jellemzők megfejtése legyen a következő lépés.

Halak: A szívünk és a lelkünk lesznek a mérvadó irányelvek ezen a héten. Mindent érzelmileg fogunk megközelíteni, és hajlamosak lehetünk úgy dönteni, hogy csak azt vesszük figyelembe, ami legbelülről jön, és legmélyebbről.

Ezen a héten a várható főmomentum a 20.-ára eső Gyógyító Buddha nap lesz. A tibeti kultúrában ezken a napokon különösen oda figyelnek arra, hogy tegyenek az egészségükért.

Om Tat Sat

Baktai Ádám, Hindu pap a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Horoszkóp, Védikus Asztrológia | Címke: | Hozzászólás most!

Tea ínyenceknek át kell gondolniuk, hogy akarnak-e jönni velünk Nepálba!

Ez a bejegyzés egy DISCLAIMER! (Nem találtam meg a megfelelő magyar szót erre a kifejezésre.)

Mindig elhangzik egy csomó jó a nepáli utunkról. Hogy Katmandu fantasztikus, és az egész dél-kelet ázsiai régió hátizsákos paradicsoma, hogy testközelből láttunk 8 ezres hegyeket, és kint a hegyekben olyan csillagos eget láttunk, mint még soha életünkben, hogy jó a kaja, hogy olyan spirituális élményekben részesül az ember, hogy az csak na, hogy a zarándok társak még 7-8 évvel az út után is összejárnak, és egy csomó minden más jó is.

Így arra gondoltam, hogy írok végre valami rosszat is Nepálról, és a mi utunkról.

Fent a hegyekben nagyon fontos a sok folyadék fogyasztása, és mindig termosz számra szoktuk kirendelni a homotövis teát, a citromos-mézes-gyömbér teát és mindenféle jóságot. 

Nepálban a szokás az, hogy a citromos-mézes-gyömbér teához, azért hozzá löknek némi fekete teát is, és általában mindig ugyanazt a márkát. Az ikonikus Tokla teát! És mindig a zöld dobozost. Valószínű azért, mert nagyon olcsó. De ez a tea egyben nagyon finom is.

Most pár napja megint szinte csak ezt iszom. Nosztalgia. Egyébként úgy emlékszem, hogy 65 nepáli rúpia az 50 filteres kiszerelés. Ez egy masszív 156 forintnyi kiadás!

Szóval, aki ilyen nagyon tea ínyenc, az jól gondolja át, hogy el szeretne-e velünk jönni Nepálba? Hogy neki lelkileg belefér-e az hogy, 3 forint/filter fajtájú teát igyon. Gondoltam szólok.

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, az útitársatok

UI: A nepáli zarándoklatunk tervezete. Október első néhány napjában indulunk. Személyes eligazítás Június 30-án!

Kategória: Bhakti Kutir | Hozzászólás most!