Heti asztrológiai előrejelzés: Július 5-12…

Kos: Vigyáznunk kell a kommunikációs csatornáinkkal. Egyrészről könnyebb lesz konfliktusba kerülni, másrészről pedig belekeveredhetünk olyan helyzetekbe is, amikor nagyon nehéz kimondani az igazságot. Szóval próbáljuk kerülni a nagy beszélgetős, kitárulkozós helyzeteket és leginkább arra fókuszáljunk, hogy segítsük a környezetünkben lévőket. Üssük el a beszédet, tettekkel. Ez főként a partnereinkkel kapcsolatosan lesz áldásos.

Bika: Törődjünk sokat a partnereinkkel, legyen ők a privát életünk párjai, vagy éppen a professzionális életünk partnerei. Legyünk aktívak, de az együtt tanulás, együtt gyakorlás is jó közös időtöltés tud lenni. Arra viszont mindenképpen figyeljünk oda, hogy mi magunk ne menjünk át önfeladásba. Az önátadás és az odafigyelés másokra, mind hiteles érzések és szépek, de nem szabad átlépni azt a vonalat, amikor már dolgok a saját kárunkra mennek.

Ikrek: A beszéd és a kommunikáció ebben a szakaszban nem lesz könnyű menet, de a tanítás és a mások megsegítése viszont egy kiváló időtöltés lesz erre az időszakra. Az különösen megfogja könnyíteni mindezt, hogy ezen a héten sokkal könnyebb lesz egy kicsit jobban átérezni mindazt, amit mások éreznek, és sokkal könnyebb lesz másokkal úgy jót tenni, hogy azt ők is jó téteményként éljék meg.

Rák: Ebben az időszakban mi magunk fogunk fókuszba kerülni, valamint a családunk, a családi atmoszféra amiben élünk, a lakóterületünk és kifejezetten a gyermekeink is. Szóval próbáljunk minőségi időt együtt eltölteni, és olyan dolgokat megvalósítani, amelyek fejlesztik és javítják a fent említett életterületek megélését. Ugyanakkor ez a hét arra is tökéletes lesz, hogy új rendszereket is beépítsünk a saját és a családunk életébe is.

Oroszlán: Ezen a héten azt próbáljuk elkerülni, hogy sok időt keljen egyedül eltölteni. Most erre nem vagyunk lelkileg felkészülve. Viszont ideális hetünk lesz arra, hogy aktívak legyünk az otthonunk környékén, vagy a családunk/testvéreink otthonának környékén. Csináljunk dolgokat együtt kalákában és élvezzük ki ennek minden pillanatát. Nevetgéljünk, együnk nagyokat, most ez fogja felvillanyozni a hetünket.

Szűz: Aktív hetünk lesz, mind a munkánk, mind a személyes életünk területein. Bármely területen aktivizáljuk magunkat most extra energiákat kell majd mozgósítanunk, de ezt most úgy fogjuk tudni a legjobban megoldani, ha rendszerekben dolgozunk és gondolkodunk. Mert így könnyebb lesz erőből végig tolni ezt az időszakot, de az is hasznos lesz majd, ha most amikor úgy is extra erőfeszítést mozgósítunk, akkor hozzunk létre hosszan tartó dolgokat.

Mérleg: Ezen a héten most könnyebb lesz befejezni dolgokat. Egy részről könnyebb lesz túllépni bizonyos dolgokon, és nem keserűségből, hanem ténylegesen úgy, hogy már az a dolog nem foglalkoztat minket. Másrészről pedig bennünk lesz az a plusz energia, hogy olyan dolgokra is felszívjuk magunkat, amelyekkel már egy ideje nem foglalkoztunk, és/vagy már egy ideje nem is akartunk vele foglalkozni.

Skorpió: Spirituális aktivitás fogja kitölteni ezt a szakaszunkat. Sőt ez a szakasz még arra is nagyon jó lesz, hogy valamiféle fogadalmat tegyünk, vagy valami hivatalos elhatározást léptessünk életbe, a saját életünkben. Ez lehet az, hogy vegetáriánusokká válunk, de akár az is, hogy belekezdünk egy rendszeres meditációs gyakorlásba. Ezen a héten ezzel a hozzáállással fogjuk a legtöbbet kihozni ebből a szakaszból.

Nyilas: Ez a hét arra lesz a legalkalmasabb, hogy egy kicsit elvonuljunk a külvilágtól. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy fizikailag is el kell vonuljunk, természetesen ha erre van lehetőségünk ez azért extra bónuszpontokkal járni, érzetileg. Hanem azt jelenti, hogy egy kicsit vissza kell húzódnunk a pörgéstől és próbáljunk egy kicsit befelé fordulni. Olvasás tv-zés helyett, egy kis elmélyült kertészkedés egy buli helyett, bármi lehet!

Bak: Próbáljunk azokkal az emberekkel sok időt eltölteni, akiket mi választottunk arra, hogy szerepeljenek az életünkben. Ezek a személyek a partnereink és a barátaink. Most az ő energiáikra van szükségünk, hogy jól zárjuk ezt az időszakot. Figyeljünk oda arra, amit mondanak, mert most a legváratlanabb szituációban is elhangozhat egy olyan mondat, ami nagyon sok jót tartogathat számunkra a jövőnkre nézve.

Vízöntő: Nagyon aktív hétnek nézhetünk elébe, mind a munkánk, mind a privát életünkben. És ez most kikapcsolódás is lesz egyben. Nem úgy mint pihenés, hanem az, hogy kikapcsolhatunk és csak csináljuk a feladatainkat. Szóval összpontosítsunk olyan dolgokra, amelyeket már zsigerből tudunk, de amit máskor nem szívesen végzünk el. Most meg lesz bennünk az erő, hogy befejezzük ezeket a a dolgokat is.

Halak: Ebben az időszakban az intellektusunk kerül előtérbe, és mindent a racionalitás szűrőjén keresztül leszünk képesek megvizsgálni. Bátran vegyük elő azokat a témaköröket, amelyekben csak úgy tudunk majd tovább lépni, ha jól átgondoljuk a dolgokat és bele tesszük azt az energiát, amivel megtudjuk vizsgálni mindennek a pro és a kontra oldalait is. Így a jövőben sem kell azon aggódnunk, hogy túlságosan elhamarkodottan hoztuk volna meg a döntést!

Ezen a héten a a fő momentum az lesz, amikor Július 6-án a tibeti kalendárium szerint 10 milliószoros napunk lesz. Ilyen napunk csak 4x van egy évben! És mindennek 10 milliószoros hatása van. Szóval jó cselekedetekre fel!

Ezentúl az is egy érdekes momentuma lesz ennek a szakasznak, hogy 9-én, 11-én és 12-én is sziddha jóga lesz. Egy olyan asztrológiai állás, amikor minden sokkal kellemesebben alakul, legyen is bármekkora az ellenszél.

Ebben az időszakban kerüljünk el minden beavatkozást a mellkasunktól indulva a combtövünkig. Tehát az intim piercingtől a mellbimbó piercing-ig. A szívműtéttől az intim gyantázásig!

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Horoszkóp, Védikus Asztrológia | Címke: | 1 hozzászólás

A Ketu bolygó kiengesztelése…

A Rahu és a Ketu a Hold Fel- és Leszálló csomópontjai, olyan extra bolygók, amelyeket a Védikus Asztrológia használ (Mint a nyugati asztrológiában a Neptun, az Uránusz vagy a Plutó.). De intenzív hatásuk miatt már az ókori rómaiak is figyelték őket az asztrológiában, ők a Sárkány Fejeként és Farkaként tartották számon ezt a két árnyék bolygót.

A Rahu és a Ketu egymás pár bolygói, mert mindig egymással szemben állnak. Mindkét bolygó hatásos tanító a spirituális téren. Rahu ad, míg Ketu elvesz és habár lelkileg Rahu az illúzió bolygója, csodálatos anyagi gazdagságot is biztosíthat, ha jó pozícióban van, míg a Ketu sokszor olyan leküzdhetetlen akadályokat is gördíthet elénk amely lehetetlené teszi céljaink és vágyaink elérését, ily módon sok értelmetlen és értéktelen anyagi törekvést hiúsíthat meg.

Ketu pozitív oldalai az alternatív megoldások és a természetes gyógymódok értékelése és keresése, de az elvonulást és magányt igénylő lelkigyakorlatok is a Ketuhoz kötődnek, mint pl. a mantrázás. De maga a felszabadulás és a megvilágosodás folyamata is és elérése is a Ketuhoz tartozik, és a megvalósított tapasztalati tudás is. Ezentúl az erős Ketu bolygóállás végett, intenzív érdeklődés is ki alakulhat az okkultizmus irányába.

A Ketu árnyék oldala maga a hátráltatás. Ami egyszerűen fizikailag teszi képtelené azt, hogy mindig azt csináljunk amit akarunk, feltehetően a lehető legkellemesebb körülmények között, de ettől függetlenül a Ketu fájdalmas tanításai a javunkat szolgálja. Míg Rahu hatása erősebb az elmére nézve, addig Ketu ereje inkább a testre hat. Így a Ketu miatt kialakulhat olyan fizikai nehézség vagy betegség, ami kiábrándíthatja az embert a világi élvezetekből és ezáltal még jobban a lelki megvalósítás felé fordíthatjuk az érdeklődésünket.

Egyébként Ketu a lelkigyakorlatok természetétől függetlenül, rendszeres gyakorlás mellett képes kifejleszteni természet feletti erőket is a gyakorlókban. Szóval ha ez érdekel bennünket akkor, a mi horoszkópunkban betöltött pozíciótól függetlenül minden kedden gyakorolhatjuk a most felsorolt teendőket. Egyébként pedig akkor gyakoroljuk a felsoroltakat, ha ki kell engesztelnünk Ketut a horoszkópunkban.

  • Rendszeresen adakozzunk édességeket árváknak.
  • Ne hordjunk vörös ruhákat. Vagy vörös korállt.
  • Keddenként engedjünk be folyóba/patakba egy szép sárga citromot.
  • A konyhánkban tartsunk egy kis ezüst tégelyben mézet.
  • Tartsunk egy kis ezüst golyót magunknál amikor munkába megyünk.
  • Ajándékozzunk fekete-fehér, pepita kockás anyagokból készült takarókat, kendőket, stb. hajléktalanoknak.
  • Amennyiben érzékeljük Ketu hatásait az ízületeinken és/vagy a veséink működésén, akkor forraljunk 1-2 percig aranyat tejben, majd igyuk meg a tejet, miután kihűlt.
  • Hordjunk tigrisszem és/vagy macskaszem ékköveket, vagy türkizt magunkon. Nyakban, de ha oldalt kell választanunk akkor hölgyek a baloldalukon, férfiak a jobbjukon. A csuklón egyértelmű, de amennyiben gyűrűt használunk, akkor az ékköveket a gyűrűs ujjunkon hordjuk.

Mondjuk el Ketu mantráját Keddenként 108-szor, lehetőleg a napkelte utáni első órában! A mantra a következő:

palása puspa szankásam, taraká graha masztakam,

raudram raudrátmakam ghoram, tam kétum pranamámjaham.

om hrim aim kétavé namaha. 

„Felajánlom tiszteletem Ketunak, aki félelmetes és haragos, akinek színe olyan, mint a papagájfa virága, Ő az összes bolygó és csillag feje.”

Ideális esetben 18 ezerszer kellene elmondanunk a fent leírtak közüli mantrákból egyet. Opcionálisan mantrázhatjuk mind az 5 sort, vagy csak első 4-et, vagy csak az utolsót, ahogyan időnk engedi. Egy asztrológiailag jó kedden kezdjünk a mantrázásba.

Ezenkívül szokás még a Nárada Puránából elmondani a „Ganésha 12 neve” című kis mantra együttest, keddenként és csütörtökönként, de drága szép csillagok, annak csak akkor ülök neki lefordítani, ha van igény rá!

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap a Védikus tudományok szakértője

Ui: Amennyiben utána olvasnánk a többi bolygó kiengesztelésének!

Kategória: Védikus Asztrológia, Védikus Tudástár | Címke: , , , , | 2 hozzászólás

2019, Július hónap esemény naptára…

Július 2: Újhold.

Július 3: Gundicsa Mardzsanam, a nap amikor Puriban kitakarítják azt a kis templomot, a szekér fesztivál előtt, ahová majd átviszik Krisnát és testvéreit a hatalmas szekerekkel. A jó Isten érkezése előtt persze teljesen haptákba vágják a templomot, ami nem csak a fizikai teljes kitakarításából áll a templomnak, de a belső megtisztulás szimbóluma is. Egyszóval egy jó nap arra, hogy belül is jól megtisztítsuk magunkat.

Egyébként a szekereket minden évben újonnan építik meg. Minden évben Akshaya Tritiya napján kezdik el az építést, az év legjobb napján asztrológiailag, és a szekerek fa anyagát a templomi konyhában használják fel, mint tűzifát.

Július 4: Rátha Játra, a szekér fesztivál Puriban. Az eredeti Szekér Fesztivál Puriból ered, egy kelet indiai, óceánparti kis városból. A minden évben megépített új szekerek gigantikusakat. Dzsagannáth szekere 24, Balaráma 22 és Szubhadra 20 kereken gördül végig a városkán, a majd 100 méter széles fő utcán. A világ sok-sok országában megtekinthető a Szekér Fesztivál felvonulása a Krisna hívők szervezésében. Ez az ünnepség akár több napig is eltarthat, de ezen a napon kezdik el a hatalmas szekerek húzását.

Ezen a napon egyben Guru Pushjamrita Jóga is van! Ami egy ritka és különleges asztrológiai esemény. Ez akkor formálódik, amikor a Hold a Rák jegyének egy bizonyos szakaszában tartózkodik, és ez pont csütörtökre is esik. Ez egy elképesztően jó nap arra, hogy komoly előre lépeseket tegyünk meg a materiális életünk területén. A már meglévő vállalkozásaink terén is, és a még megvalósítandó területeken is. Szóval ez a nap hihetetlenül kedvező az új dolgok elkezdésére is, mint pl. befektetések vagy megtakarítások elindítására, vagy ingatlanok és/vagy nemesfémek vásárlására.

Július 6: Dharmacsakra nap, vagyis 10 milliószoros nap. Sőt Sziddha Jóga is, tehát bármibe is kezdünk ezen a napon, az sikerre van ítélve.

Július 7: Skanda Siva és Párvati fia. Ő a háború Istene a Védákban, és Ő az Istenek hadseregeinek parancsnoka. De nemcsak harccal kapcsolatos az Ő tevékenysége, hanem Ő az, aki megáldja a Jóga gyakorlókat a jóga által kifejleszthető különleges képességgel.

Július 8: Mritju Jóga. Bármibe is kezdünk, az nehézségekre van ítélve.

Július 9: Sziddha Jóga. Bármibe is kezdünk ezen a napon, az sikerre van ítélve. Gyógyító Buddha nap a tibeti kalendárium szerint, ezen a napon 100-szoros áldással bír minden, amit az egészségünkért teszünk.

Július 11: Padmaszambhava napja. A bhutáni és tibeti Buddhizmus egyik legfontosabb alakjának születésnapja. Sziddha Jóga. Bármibe is kezdünk ezen a napon, az sikerre van ítélve.

Július 12: Sziddha Jóga. Bármibe is kezdünk ezen a napon, az sikerre van ítélve.  Valamint Jógaböjt nap, így tartózkodjunk a gabonaféléktől. Délután 17 órától pedig belekezdünk az Ájurvéda alap tanfolyamba, amit ebben az etapban 9 nap alatt végig veszünk! Július 12-13-án és Július 19-20-án.

Július 14: Siva napja. A napnyugtakor végzet lelkigyakorlatok különleges hatással bírnak.

Július 16: Guru Purnima, a Mesterek Teliholdja, ezen a napon pihennek le az Istenek 4 hónapra.

Július 20: Sziddha Jóga. Bármibe is kezdünk ezen a napon, az sikerre van ítélve.

Július 23: Mritju Jóga. Bármibe is kezdünk, az nehézségekre van ítélve.

Július 24: Sziddha Jóga. Bármibe is kezdünk ezen a napon, az sikerre van ítélve.

Július 25: Gyógyító Buddha nap a tibeti kalendárium szerint, ezen a napon 100-szoros áldással bír minden, amit az egészségünkért teszünk.

Július 27-29: Mritju Jóga. Bármibe is kezdünk, az nehézségekre van ítélve.

Július 28: Jógaböjt nap, tartózkodjunk a gabonaféléktől.

Július 30: Siva napja. A napnyugtakor végzet lelkigyakorlatok különleges hatással bírnak. Sziddha Jóga. Bármibe is kezdünk ezen a napon, az sikerre van ítélve.

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Védikus Asztrológia | Címke: | Hozzászólás most!

Heti asztrológiai előrejelzés: Június 28 – Július 5…

Kos: Mi magunk, a családi atmoszféra, amiben élünk, és az otthonunk fognak előtérbe kerülni ebben az időszakban, és szinte teljesen a fizikai világ szempontjából. Szóval töltsünk együtt sok időt, szépítsük a lakóhelyünket, vagy a nyaraló helyünket, és próbáljunk olyan fizikai dolgokat betervezni az életünkbe, mint pl. a közös sportolás, ami nem marad el akkor, amikor eltelik ez a hét, hanem megmarad a jövőre nézve is.

Bika: A beszéd és a kommunikáció most nagyon fontos lesz ezen a héten,  akár abból a szempontból is, hogy nehezebb köröket is letudjunk kommunikálni, és arra is, hogy megoldásokat tudjunk találni olyan helyzetekre is, ami már régóta feszíti a családunk belső nyugalmát. Mindentől függetlenül arra kell majd most vigyázni, hogy a könnyebbség végett nem menjünk bele olyan helyzetekbe, ami most esetleg gyors megoldást jelentene, de hosszútávon, meg újra feszítené a békét.

Ikrek: Olyan intenzív események és hangulatok változhatnak most bennünk személyesen, hogy talán az lenne a legegyszerűbb ha ezt az időszakot ténylegesen csak olyan emberekkel töltenénk el, akik nagyon közel állnak hozzánk. Ezek lehetnek akár barátok, vagy rokonok is, de csak a nagyon közeli köreinkből, akik akár azt is jól kezelik ha mi magunk egy kicsit hülyébbek vagyunk a szokásosnál is! Ez persze nem hatalmaz fel bennünket arra, hogy most kontroll nélkül csináljunk bármit is.

Rák: Munka, család, pénzkereset és az ezekhez a témákhoz kapcsolódó tengelyek fogják kitölteni ezt az időszakot, és az, hogy mindez emberileg hogyan hat ránk. Valószínű, hogy már dolgoznak bennünk olyan folyamatok, ami miatt akár egy intenzívebb váltást is meg mernénk lépni ezen a héten, de erre most még nem jött el az idő. Legyünk körül tekintőek, és ha már azt érezzük, hogy meg van a megoldás, azt szép nyugodtan kezdjük el megvalósítani.

Oroszlán: Az lesz a fő hívás ezen a héten, hogy rakjunk rendet a saját portánkon. Ez persze a legkisebb mennyiségben lesz jelen a fizikai világban, de még inkább a barátok és munka táján lesz intenzívebb az érzet. Szóval higgadtan és nyugodtan engedjük el azokat az embereket és azokat az élethelyzeteket, amelyek rossz irányba visznek, és sohase feledjük, hogy attól még nem lesz valaki egy kellemetlen alak, mert bennünk a rosszat hozza ki. Egyszerűen csak mi ketten nem biztos, hogy tudunk produktívan együttműködni.

Szűz: Ez a hét azt a spirituális hívást fogja elénk tolni, ami időről időre mindenki életében felüti a fejét. Miért vagyunk itt, mi az életfeladatunk, tényleg abból áll az élet, hogy az iskola után dolgozzunk és utána meghaljunk? És az ehhez hasonló témakörök. A különbség most az lesz, hogy mindez a munkánk és a megélhetésünk irányában még inkább intenzív lesz. Főként etikai szempontból, és hogy mennyire vagyunk képesek azonosulni tetteinkkel és feladatainkkal.

Mérleg: Ebben az időszakban az fog terítékre kerülni, hogy megpróbáljuk egyesíteni a külső feladatköreinket és a belső világunkat. Hogy igenis tükrözze énünket, még az olyan abszolút külvilági életterületek, mint pl. a munkánk, vagy az, hogy mit csinálunk a munkánk gyümölcsével. Mint pl. az, hogy mikre költök pénzt, tehát mit értékelek annyira, hogy arra pénzt is költsek, de az is, hogy mit milyen módon engedek be az életemben.

Skorpió: Értékrendi és spirituális dolgok fogják kitölteni a hetünket, de most nehéz lesz a bennünk éppen zajló folyamatokat kikommunikálni a külvilág felé. Próbáljunk belső munkát végezni, és minél jobban kizárni a külső zavaró tényezőket. És miután már minden leülepedett bennünk, és ezek a belső folyamatok valamelyest le is zajlottak, már sokkal könnyebb lesz mindent úgy szavakba önteni, hogy azt a környezetünk meg is értse.

Nyilas: Ezen a héten elképesztő odafigyeléssel és körültekintően kellene viselkednünk a partnereinkkel és az együttműködő feleinkkel. És nem feltétlenül azért, mert mi most durvábbak vagy éppen haragosabbak lennénk, hanem azért is, mert mi magunk lehetünk olyan passzban, ami miatt nem biztos, hogy annyira kellemes velünk együttműködni. Az sokat segít, ha nagyon formálisak, nagyon udvariasak és nagyon odafigyelőek vagyunk.

Bak: Ezen a héten kiváló lehetőségek fognak adódni arra, hogy segíteni tudjunk másokon. És most ez nemcsak arról fog szólni, hogy ettől mi majd jól érezzük magunkat és, hogy mennyire jó fejek vagyunk. Ez a hét arról is fog szólni, hogy milyen nehéz másokon segíteni, hogy mennyire ott van az is, hogy nemcsak segíteni kell tudni, de jól is segíteni, ami akár azt is felültudja írni, hogy amikor mi szorultunk segítségre, talán nem is úgy volt minden, mint amikor ezt mi megéltük.

Vízöntő: Ebben az időszakban, most az nem lesz elég, hogy mindent a legkörültekintőbben végig gondolunk, hogy tervezzünk, vagy akár még az se, ha több variációval készülünk minden eshetőségre. Most ebben a szakaszban mindent ki is kell próbáljunk. És ha két lehetőség van valamire, akkor ki kell próbálni mindkét verziót, mielőtt döntést kellene hoznunk. Macerás, de most ez lesz a legcélravezetőbb módszer.

Halak: Ahhoz, hogy jól alakuljanak a dolgaink ezen a héten elképesztően sokat kell majd kommunikálnunk. És persze egyfelől ez mindig is egy módszere annak, hogy eltudjunk dolgokat intézni, megtudjunk oldani helyzeteket, de most arról is sokat kell majd kommunikálnunk, hogy mi hogyan vagyunk, mi hogyan érezzük magunkat, hogy a környezetünk is beletudjon rázódni abban, hogy velünk miként kell megtalálni a közös hangot.

Ezen a héten egy ritka és különleges asztrológiai esemény áll össze Július 4-én. Ez akkor formálódik, amikor a Hold a Rák jegyének egy bizonyos szakaszában tartózkodik, csütörtökön. Ez egy elképesztően jó nap arra, hogy komoly előre lépeseket tegyünk meg a materiális életünk területén. A már meglévő vállalkozásaink terén is, és a még megvalósítandó területeken is.

Valamint ezen a héten mindenképp kerüljük akár a legapróbb beavatkozásokat a fejünk búbjától egészen le a felső emésztőrendszerünk szervekig. A májunkig, a hasnyálmirigyünk is az epénkig. És minden ami a két említett végpont között van, tehát a nyak, a karjaink, a mellkasunk, a tüdőnk, a szívünk, stb.

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Horoszkóp, Védikus Asztrológia | Címke: | Hozzászólás most!

Heti asztrológiai előrejelzés: Június 21-28…

Kos: Ez a hét kiváló lesz arra, hogy a külvilágbéli dolgainkra fókuszáljunk. Előtérbe kerülhet a munkánk, a pénzkeresetünk, de akár azok a baráti/ismerősi kapcsolataink is, akik a kapcsolatrendszerünket alkotják. De mindezt azzal a céllal, hogy ezek a külvilági kapcsolódások milyen módon hatnak ránk nézve. MI az, ami számunkra kedvező hatással bír, és mi az, ami esetlegesen hátráltatóan hat ránk.

Bika: Ebben az időszakban mindent egy visszafogottabb, spirituális módon fogunk tudni szemlélni. A külsőségekés az anyagiak most nem lesznek motiváló erők, inkább az lesz az előremozdító hatás, hogy minél békésebb, minél nyugalmasabb módon tudjunk dolgokat megvalósítani. Sőt az ilyen hozzáállással automatikusan rendezőnek az emberi kapcsolataink is, hiszen mindenki érzi, hogyha az ember így áll hozzá egy együttműködéseknek.

Ikrek: Ezen a héten a munkánk és a pénzkeresetünk fog előtérbe kerülni. De az is, hogy ezeken a területeken mennyire vagyunk képesek vezetőként és megújítóként is szerepet vállalni. Le kell győznünk némi ellenségeskedést és néhány nézeteltérést és mi magunknak is stabilnak kell lennünk lelkileg, hogy előre tudjunk lépni, de ez a hét kiváló lesz arra, hogy felfigyeljenek ránk.

Rák: Az együttműködéseink kerülnek fókuszpontba ebben az időszakban. Mind a privát életünkben, mind a professzionális életünkben. Az otthoni vonalon ez a egy egyszerűen megoldható időszak lesz, mert szimplán annyit kell tennünk, hogy kényeztetjük és szeretgetjük párjainkat, míg a munkaterületén is hasonló kellene, hogy legyen a hangulat, de ott elég lesz annyi is, ha egy kicsit megvendégeljük partnereinket, hogy el tudjuk mélyíteni kapcsolatainkat.

Oroszlán: Ezen a héten akkor fogjuk megtapasztalni azt a lelkibékét és nyugalmat, ha jó királyként viselkedünk. Ha figyeljük a környezetünket és segítünk, vagy akár szolgálunk. Próbáljuk mi észre venni azt, hogy melyek azok a területek ahol mi áldásosan hozzátudjuk tenni a mi részünket is a teendőkhöz, ne várjunk arra, hogy valaki legyűrje magában a büszkeségét és merjen kérni. Legyünk jó királyok.

Szűz: Ebben az időszakban az intellektusunk fog fő szerepet kapni, mert az lesz a belső indíttatásunk, hogy mindent analizáljunk, mindent át vizsgáljunk, mindent több variációban át pörgessünk magunkban. Ha amúgy is agyalósak vagyunk, akkor ez egy kemény hét lesz, mert ez most rá fog tenni néhány lapáttal, de akkor ajánlott lesz elővenni azokat a terülteket, amin elkerülhetetlen a sok agyalás. Gyerek iskoláztatás, költözés, munkahely váltás, mert ezeken a területeken mindig sok-sok variáns lép fel.

Mérleg: Otthon, gyerekek és partnerek kerülnek fókuszpontba, de akár a szülők is. És minél több időt és energiát rakunk ezekbe az életterületekbe, ezekbe a kedves emberekbe, annál több fog kijönni az egészből. Szóval ha nem erre a hétre sikerült időzíteni a nyaralást, akkor is próbáljunk közös programokat szervezni és ne elégedjünk meg a hétvégével, hanem próbáljunk előbb meglógni a munkából és már a hétközben is rábulizni a rokonokra.

Skorpió: Ezen a héten ideális lesz az, hogy nekiveselkedjünk a teendőinknek és szépen nyugodtan és szervezetten elkezdjük felgöngyölíteni a szálakat. Sőt nyugodtan vegyük elő a régóta húzódó, vagy akár már rég besültnek gondolt elképzeléseinket és azokat is tegyük fel az elvégzendő feladataink listájára, mert most meg lesz az a belső hívás és a külső lehetőségek is, hogy újfent neki tudjunk veselkedni.

Nyilas: Beszélgetésre lesz szükségünk ezen a héten. És nem csak arra, hogy meghallgassunk másokat, hanem arra is, ahogy azért áll össze bennünk a kép mert el kell magyaráznunk valaki másnak, hogy miért éppen az zajlik az életünkben, ami éppen zajlik. És itt természetesen nem arról fog szólni a fáma, hogy majd valaki jön és megmondja a tutit. Hanem arról, hogy mások véleményei és elképzelései segítenek majd nekünk jobban átlátni a történéseket.

Bak: Mi magunk, a közeli szeretteink és az otthonunk kerül előtérbe ezen a héten, de mi magunk leszünk a dolgok alappillérei. Szóval legyünk együtt sokat, de most ebben az időszakban ragadjuk meg a lehetőségeket és próbáljuk az együttlétünket arra is fel használni, hogy egy kicsit magunkra formáljuk a brigádot. Szervezzük meg és csináljuk meg azt közösen, amit már régóta tervezünk, legyen az egy közös túrázás, vagy egy közös giga sütés-főzés.

Vízöntő: A beszéd és a kommunikáció kerül majd terítékre ezen a héten, és igenis nekünk kell majd ezt kipiszkálni, vagy kezdeményezni a szeretteink közegében, de most teljesen ki kell vennünk magunkat a számításból. Legyünk inkább mediátor szerűek, pártatlan és kíváncsi hallgatók, akik kitudják másokból húzni a legbelsőbb vágyaikat és elképzeléseiket, anélkül, hogy nekik bárhogyan is változtatni kéne a mondanivalójukon, azért, hogy mi mit fogunk gondolni.

Halak: A barátainkról és a szeretteinkről fog ez a szakasz szólni, és természetesen rólunk, mint az egyenlet másik feléről. De ebben az időszakban mi próbáljunk visszahúzódni saját vágyainkkal, elképzeléseinkkel és próbáljunk támogatóként fellépni a hozzánk közelállók életében. Hallgassuk végig az elképzeléseiket, adjunk is tanácsot, segítsünk is mindenben amit tudunk, de ebbe most ne rakjuk bele a saját elképzeléseinket. Segítsünk nekik abban, hogy ők azt és úgy tudják megvalósítani, amit ők terveztek.

Ezen a héten 3 olyan napunk is lesz, amikor lényegesen könnyebben sikerülnek majd a dolgok (Június 25, 27 és 28) szóval időzítsük a fontos teendőinket ezekre a napokra. Viszont még mindig tart az a furcsa Ikrek-Nyilas tengely, szóval elképesztően vigyázzunk a kommunikációs stílusunkra, mert a most félre ment kommunikációs bajok, sok időre megterhelhetik kapcsolataink lelkét.

Térdtől lefelé mindenre vigyázzunk és ne tegyük ki magunkat semmiféle beavatkozásnak legyen az egy egyszerűnek tűnő bütyök műtét, vagy csak egy cuki boka feletti tetoválás. De ezen testrészeinken felül vigyázzunk a fejünkre is!

Om Tat Sat

Baktai Ádám, Hindu pap a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Horoszkóp, Védikus Asztrológia | Hozzászólás most!

A Hold mozgása végett az év egyik legvarázslatosabb időszakát éljük most át…

Az év ezen szakasza egy nagyon varázslatos időszak. És itt most nem a szirupos-naplementés-limonádés romantikus szempontból gondoltam használni a varázslatos kifejezést, hanem ténylegesen is, és főként a mágia szemszögéből.

Ugyanis az év ezen szakaszában csillagászatilag előáll egy végtelenül extrém anomália. Egy olyan csillagászati/asztrológiai  állás amikor úgy van telihold, hogy közben a Nap a Bika jegyében áll,  a Hold pedig a Skorpión halad keresztül.

Ez azért extrém, mert a Hold a Skorpió jegyében van a leggyengébb pozícióban. De ebben a hónapban a Hold úgy halad át a leggyengébb állásán, hogy közben teliholdkor a Hold ereje teljében van. Szóval a Hold egyszerre van pozicionálisan a leggyengébb helyzetében, a Skorpió jegyében, ugyanakkor a telihold végett mégis a lehető legerősebb állapotában.

Hogy ez érthető legyen csillagászkodjunk egy picit! Amikor az égen a Nap és a Hold egymás mellett állnak, akkor áll elő az Újhold jelensége. Ilyenkor a Nap abszolút a Hold mögött áll és ezzel akkora háttér fényt ad neki, hogy nem látunk a Holdból semmit. 

Ezután a Hold, ahogyan elkezd távolodni a Naptól egyre jobban láthatóvá válik, és így nekünk úgy tűnik mintha a Hold növekedne. Amikor a Hold áttér a zodiákus túlsó oldalára, és teljesen szembe kerül a Nap bolygóval, akkor történik meg a Telihold jelensége. Tehát amikor a Nap és Hold között 180 fok a távolság az a csillagászati Telihold pillanata.

Ezek után a Hold elkezdi megközelíteni a Napot és mi ebből azt látjuk, mintha a Hold fogyna.  Amikor újra egy vonalba kerülnek, újra megtapasztaljuk az Újholdat. És ez így megy tovább minden 28-29 napban.

De, térjünk vissza az eredeti témánkhoz. Amikor a Nap a Bikában van, és a Hold átér az égbolt túloldalára a Skorpióba, elő áll a Telihold jelenség, miközben asztrológiailag a Hold a leggyengébb pozícióba kerül. Szóval egyszerre a legerősebb hatással és a leggyengébb hatással is bír ránk nézve a Hold. A Hold, ami az a bolygó, aminek a hatásait a legjobban érezzük magunkon, lásd az ár/apály jelenséget, vagy azt, hogy hány és hány millió olyan ember van, aki nem tud aludni Teliholdkor. 

Sőt, ezután a jelenség után, kb. 2 hét eltéréssel, lezajlik ennek a csillagászati állásnak a pepitája is. Amikor a Hold a Bikában áll, ahol asztrológiailag a legerősebb pozícióba kerül, de közben teljesen beéri a Napot és itt a Bika jegyében valósul meg az Újhold. Így pont Újholdkor, amikor a Hold hatásai a leggyengébbek, akkor van a lehető legerősebb helyzetben asztrológiailag, a Bika jegyében.

A védikus/tantrikus kultúrában ezek a napok hihetetlenül nagy varázsló napoknak számítanak. 

Mert ez maga a tökéletes és totális kettősség. Újholdkor lesz a Hold erős pozícióban, majd Teliholdkor lesz gyenge pozícióban!

Ez a kettősség adja meg minden gyakorlás misztikáját, ami mögött van szellemiség is. Pl. a harcművészetben, a megsemmisítő erő fejlesztése és egyben az önuralom gyakorlása, vagy a táncban a pontos és koordinált lépések elsajátítása a robbanékony energiával teli mozgás közben. És ez a tantrikus gyakorlás lényege is, a női és férfi részek egyidejű megélése és kultiválása.

Idén, 2026-ban június 15-én meg lesz a pepita nap, amikor Újholdkor van szuper erős Holdunk, ami idén ráadásul hétfőre esik, a Hold napjára, miközben éppen lezárul a 3 évente megtörténő extra hónap is! Szóval elképesztő napunk lesz arra, hogy valami nagyon pozitívat csináljunk!

Om Tat Sat

Baktai Ádám apuka, tanár, pap, a Védikus tudományok szakértője.

Kategória: Védikus Asztrológia, Védikus Tudástár | Címke: , , , , | Hozzászólás most!

Hogyan engeszteljük ki a Rahu bolygót?!

A Rahu és a Ketu a Hold Fel- és Leszálló csomópontjai, olyan extra bolygók, amelyeket a Védikus Asztrológia használ (Mint a nyugati asztrológiában a Neptun, az Uránusz vagy a Plutó.). De intenzív hatásuk miatt már az ókori rómaiak is figyelték őket az asztrológiában, ők a Sárkány Fejeként és Farkaként tartották számon ezt a két árnyék bolygót. A Rahu és a Ketu egymás pár bolygói, mert mindig egymással szemben állnak, és míg a Rahu általában felfokozza a helyzeteket, addig a Ketu pedig gátakkal szokta elérni azt, hogy képtelenek legyünk külső dolgok lebonyolítására, és inkább befelé forduljunk.

Rahu pozítiv oldala az ősi kultúrák és tradíciók értékelése, tisztelete és a zarándoklatok utáni érdeklődés is, de ezektől függetlenül Rahut főként az illúzió, az őrület, a perverzió és a felfokozottság bolygójaként tartják számon.

De a Rahuhoz köthetőek a krónikus betegségek, a nehezen diagnosztizálható betegségek, valamint a függőségek és a mentális zavarok is. Valamint az asztrológia egyik alapvetése az, hogy egy gyenge bolygó sokkal rosszabb eredményeket hoz, mint egy erős pozícióban álló égitest.  Tehát a fent említett érdemek is eggyel keményebben csapódtak le, mint szoktak, ha a Rahu gyenge vagy támadott pozícióban áll.

Mivel a Rahu bolygót a Szaturnuszhoz is szokták sorolni, a Rahu kellemetlenségeken az a legáldásosabb, ha Szombaton dolgozzunk, a Szaturnusz napján.Tehát a szombatonkénti önzetlen cselekedetek és felajánlások megtétele, böjtök/lemondások  betartása és némi extra mantrázás kiváló rítusok a Rahu kiengesztelésére, de íme még néhány frappáns felajánlás, amennyiben ez a bolygó gyenge a képletünkben:

  • Mindig hordjunk fejfedőt, legideálisabb a sötét kék színezetű, és ha a fejfedő egy turbán!
  • Keressük a lehetőséget összevont családként élni, szülőkkel, nagyszülőkkel.
  • Etessünk madarakat rendzseresen.
  • Ajándákozzunk vörös réz tárgyakat rendszeresen a kedvesünknek.
  • Mindig és mindent igyunk ezüst pohárból.
  • Keverjünk barna cukrot és búzát egy vörös réz edénybe és engedjük be egy folyóba. Ezzel elkerülhetjük a fájdalmas jogi procedúrákat.
  • 43 napig, egyhuzamban, fürödjünk tejes vízben. 1 vödör vízhez keverjünk 1 pohár tejet.
  • Hordjunk rendszeresen sötét kék ruházatot.

Srila Vjászadév (Ő írta le a Védákat) a 9 bolygóhoz szóló imájából, a Navagraha Stotramból ezt a verset szokták felajánlani a Rahunak:

ardha kájam mahá vírjam, cshandráditja vimardanam, 

szimhika garbha szambhutam, tam rahum pranamámjaham. 

om aim hrim ráhavé namaha. 

“Felajánlom a tiszteletemet Rahunak, aki Szimhika gyermekeként jött a világra, akinek csak félteste van, de hihetetlen erővel bír, és aki eltakarja a Napot és a Holdat is!”

Ideális esetben 18 ezerszer kellene elmondanunk a fent leírt mantrát. Opcionálisan mantrázhatjuk mind az 5 sort, vagy csak első 4-et, vagy csak az utolsót, ahogyan időnk engedi. Kezdjünk egy asztrológiailag kedvező Szombaton.

Valamint Varáhát a szertartások Istenét tartják a Rahu uralkodó Istenének, így felajánlhatunk Szombatonként Varáha mantrákat is! Vagy Garuda mantrákat is, hiszen Garuda ugyanúgy a dél-nyugati irány uralkodója, mint Rahu!

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap a Védikus tudományok szakértője

Ui: A többi bolygó kiengesztelésének felsorolása, azoknak akiket érdekel, az ilyen asztrológiai mágia!

Kategória: Védikus Asztrológia, Védikus Tudástár | Címke: , | Hozzászólás most!