Heti asztrológiai előrejelzés: December 13-20…

Kos: Az élet mély értelme és spirituális dolgok fognak minket lázban tartani ebben az időszakban, valamint az, hogy legyen egy kis szabad energiánk az ennek megfelelő elmélkedésre. Lehet, hogy pont ezért, vagy úgy amúgy is, most egy kicsit nehezebb lesz másokkal együttműködni, és nem feltétlenül azért mert valami rosszul alakul, hanem csak úgy szimplán most kevésbé leszünk türelmesek mások irányában.

Bika: Az intellektusunk fog most az átlagnál sokkal erősebb ütemben működni és a vágy is meg lesz bennünk, hogy mindent nagyon alaposan és kritikusan is végig gondoljunk, de arra vigyáznunk kell, hogy ne legyünk túl logikusak, túl szárazak. Adnunk kell egy kis teret az érzelmeknek és az érzéseknek is, különben az íz és az élvezet fog kiveszni abból, amit csinálunk. Semmiből sem jó a túlzás, még a racionalitásból sem.

Ikrek: Az együttműködéseinken lesz a fő fókusz ebben az időszakban, minden tekintetben. Előtérbe fog kerülni az érzelmi kötödés része is a dolognak, de a praktikusságai is. Pl. ki mennyi energiát, erőfeszítést, pénzt, időt tesz bele a kapcsolatba, és, hogy van-e ebben némi egyenetlenség. Sőt ezek a témák mind az érzelmi, mint pedig a felszínesebb munka kapcsolataink terén is fel fogják ütni a fejüket.

Rák: A tenni vágyás és mások megsegítése fogja kitölteni ezt a szakaszt az életünkben. És ez lehet az élet bármelyik területén. Segíthetünk fizikai tetteken keresztül is, de akár verbálisan is. A lényeg az, hogy nyissunk meg annyira, hogy észre tudjuk azt venni, hogy mikor, hol és miben tudunk segítséget nyújtani. Mert ez nekünk is egy komoly fejlődés energetikailag, hogy tudjunk jól észre venni lehetőségeket és helyzeteket a segítésre.

Oroszlán: Egy nagyon erős ingerencia és vágy lesz bennünk arra, hogy újra alakítsuk az életünket ebben az időszakban. Képesek leszünk erőn felül teljesíteni, abban, hogy beépítsünk új szokásokat és új teendőket, de ugyanakkor türelmesek is leszünk arra, hogy elvégezzük a finom beállításokat is a frissen, újonnan kialakított élet területünkön, amikor az láthatóan az első beiktatásnál nem teljesen azt az eredményt hozta, mint amit vártunk.

Szűz: Mi magunk és a közvetlen környezetünk fog előtérbe kerülni ezen a héten. A közvetlen környezetünk minden része jobban előtérbe fog kerülni, mind személyek révén, mind a tárgyilagosság síkján. Szóval szépíthetjük, építhetjük az otthonainkat, de akár az is lehet, egy komolyabb célkitűzés, hogy a szeretteinkkel fogunk minél több és minőségibb időt eltölteni ezalatt az időt alatt.

Mérleg: Nagyon komoly tűz fog bennünk lobogni, és nagyon nagy elánnal leszünk képesek dolgokat átérezni, elmondani, megvalósítani, de arra vigyázzunk, nehogy túlműködjünk! Keressük meg azokat a fékeket, amely egyfajta kontrollként működnek, és óvnak bennünket a túlpörgéstől. Első körben nézzünk szét a szeretteink, rokonaink köreiben, mert ők jól ismernek bennünket és még időben közbe tudnak lépni.

Skorpió: A családunk, a barátaink, a szeretteink és a családi atmoszféra amiben élünk fogják kitölteni ezt az időszakot. Próbáljunk minél több időt eltölteni velük, minél nyugodtabb, békésebb légkörben. Most ez a szakasz nem alkalmas arra, hogy feszültebb témaköröket, vagy régi sérelmeket boncolgassunk, de arra meg igen, hogy örüljünk egymásnak, hogy felhőtlenül jól érezzük magunkat, vagy akár arra, hogy be is hülyüljünk egy kicsit.

Nyilas: Az énünk, az általunk betöltött felelősségek, a munkánk és az élet feladatunk fogja jelentéssel megtölteni ezt a hetet. De meg lesz arra is az eshetőség, hogy mindezt az igen fontos felsorolást valamelyest újra is tudjuk definiálni. Hogy merjünk új célokat keresni és kitűzni, vagy éppen merjünk új felelősségeket felvállalni. Hiszen mi magunk gyökeresen amúgy sem tudunk változni, de finomodni, tisztulni és így komolyabb dolgokba vágni, na arra mindenki képes.

Bak: Az év végének közeledtével, mi magunk is a lezárásokra és a befejezésekre fogunk összpontosítani. De ezek nem szomorú vagy fájdalmas lezárások lesznek, hanem olyan aktusok, amelyek már beértek a befejezésre, amelyek már inkább tovább húzva és halasztva lennének kártékonyak számunkra. És így a befejezés, szinte megváltásként fog eljönni, leginkább úgy, mint amikor kikerülnek az írásjelek a végén!

Vízöntő: Az ambícióink és a lehetőségeink fognak előtérbe kerülni ebben az időszakban, mégpedig úgy, hogy megfogalmazódnak bennünk azok az áldozatok és erőfeszítések amelyeket mi hajlandóak leszünk megtenni annak érdekében, hogy elérjük céljainkat. Ezek mindkét élet területen megfognak nyilvánulni. A fizikai síkon és a finomabb síkon is, szóval képesek leszünk áldozatot hozni olyan dolgokban is, mint pl. korán kelés, vagy éppen úgy is, hogy megváltoztatjuk az álláspontunkat bizonyos dolgokban.

Halak: A munkánk és a felelősségeink fognak fókuszpontba kerülni, de úgy, hogy ez érinteni fogja a lelkünket is, mint pl. mennyire kompatibilis a fizikai világban végrehajtott munkánk a lelkületünkkel, vagy akár úgy, hogy mennyire vagyunk már mondjuk belefásulva a dologba, vagy mennyire vagyunk még képesek a lelkünket is bele tenni a dologba. Sőt meg lesznek hozzá azok az alkalmas pillanatok is, amikor képesek leszünk majd ezen-azon változtatni is!

Ebben az időszakban a 19-re eső Gyógyító Buddha nap elképesztően felemelő lesz főként úgy, hogy a December 13, 14 és 17 nem a legkönnyebb napok lesznek. Ezeken a napokon vigyázzunk, legyünk óvatosak és körültekintőek.

Fizikailag a veséinktől le egészen a térdeinkig jobban oda kell figyelnünk magunkra! De mindenre! A felfázástól, a térd kimenésig, mindenre. És természetesen ezeken a területeken kerüljük a legártatlanabbnak tűnő beavatkozásokat is!

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Horoszkóp, Védikus Asztrológia | Címke: | Hozzászólás most!

Heti asztrológiai előrejelzés: December 6-13…

Kos: Ebben az időszakban arra kellene vigyáznunk, hogy ne kapkodjunk. Teendőink révén is próbáljunk minél nyugodtabbak maradni, nem túl vállalni magunkat, de ez érvényes lesz a kommunikációnkra is. Ne siessük el dolgok kimondását, megosztását vagy épp bizonyos dolgok átbeszélését. Mindkét területen az komolyabban segíthet, ha picit elcsendesülünk és befelé fordítjuk figyelmünket.

Bika: A beszédünkre kell vigyáznunk és kifejezetten a családi atmoszféra területén. Próbáljunk minél óvatosabban és kíméletesebben kommunikálni mindenkivel, úgy amúgy is ezen a héten, de fordítsunk most komolyabb figyelmet arra, hogy hihetetlenül nagy odafigyeléssel legyünk a közvetlen környezetünkre. Nem feltétlen ez a legjobb szakasz arra, hogy kínos, feszült témákat most próbáljunk felhozni és feloldani.

Ikrek: A munkánk, az élet feladatunk, az ambícióink és a pénzkeresetünk területei kerülnek majd előtérbe ebben a szakaszban, természetesen minden a mi személyünk fényében. Sőt ez a szakasz kifejezetten előtérbe fogja hozni azt, hogy mi magunk hogyan látjuk a munkánkat az életfeladatunkhoz mérve. Vagy pl. azt, hogy mennyire tudjuk megvalósítani ambícióinkat a munkánkban.

Rák: Ebben a szakaszban kicsit érzékenyebben reagálhatunk nehézségekre, így próbáljunk mindent egy kicsit könnyebben fogadni. Próbáljunk úgy gondolkodni, hogy a nehézségek és félreértések elkerülhetetlen részei az életnek, így könnyebb lesz dolgokat nem személyes támadásként megélni. Ez kifejezetten a számunkra veszteséggel, vagy vélt veszteséggel járó területeken fog erősebben megnyilvánulni.

Oroszlán: Ezen a héten egyrészről a munkánk és a munkánkkal járó nehézségek és feszültségek fogják kitölteni a figyelmünket, másrészről pedig az, hogy mennyire tudunk elégedettek lenni lelkileg azzal, amit csinálunk. Ebben az is nagy szerepet fog játszani, hogy a bevételeink mennyire engedik azt meg, hogy áldozzunk, költsünk a számunkra fontos dolgokra. Külső segítségnek ideálisak lehetnek a barátaink, akik egy kicsit kívülről is látják az egészet.

Szűz: A partnerkapcsolataink és az együttműködéseink fognak fókuszba kerülni ebben az időszakban. De ezen belül is a fent említett kapcsolataink külsőségei. Az együttműködéseink alapszabályai, mint pl. az, hogy mennyi időt tudunk együtt eltölteni, és mikor. Mikor min tudunk dolgozni, stb. És ez a privát életünkre is érvényes lesz, mint pl. úgy, hogy meghatározzuk kinek mikor jut én-idő, és mikor tudunk együtt lenni!

Mérleg: Ezen a héten egy kicsit érzékenyebb szakaszunk lesz, amit azzal tudunk majd kompenzálni, hogy másokat jobban előtérbe helyezzünk. És nem csak azzal a módszertannal, hogy segítsünk olyanokon, akiknek nehezebb a sorsuk, így már mi magunk sem érezzük magunkat annyira megtépázottnak, hanem úgy is, hogy kifejezetten kedvébe járunk szeretteinknek, a közvetlen környezetünkben.

Skorpió: Ebben a szakaszban próbáljunk mindent minél praktikusabban és minél racionálisabban megközelíteni. Sőt ehhez kérhetünk segítséget is a környezetünktől. Inkább az lenne a lényeg, hogy minél kevésbé döntsünk zsigerből, megérzésből, intuícióból. Mert attól függetlenül, hogy ez az irány mennyire beválik nekünk vagy sem, most ebben a szakaszban nem feltétlen lesznek jók a belső megérzéseink. Nincs baj, de ebben a szakaszban ez most nem fog működni.

Nyilas: Mi magunk, az otthonunk, a gyermekeink,  partnereink fognak előtérbe kerülni ebben a szakaszban. Próbáljunk minél több minőségi idő eltölteni egymás társaságában. Ez lehet építő és szépítő jellegű elfoglaltság, mint pl. az otthonunk szépítése, de lehet az is, hogy csak szimplán vagyunk és társasozunk, jókat eszünk-iszunk és szimplán jól érezzük magunkat azon keresztül, hogy csak úgy vagyunk egymásnak.

Bak: Nagyon aktív hétnek nézünk elébe, de arra nagyon oda kell figyelnünk, hogy ne pörögjünk túl. Ezt leginkább azzal fogjuk tudni elérni, hogy most ne azokat a dolgokat csináljuk, amelyekben jártasak vagyunk és amelyeket már zsigerből is megtudunk oldani, hanem próbáljunk új dolgokba fogni. És maga a tanulás és gyakorlás folyamata úgy is lehetetlenné fogja tenni azt, hiszen még nem lesz meg hozzá a gyakorlatunk, hogy felszínesebben csináljuk azt amit.

Vízöntő: Ezen a héten egy kicsit nehezebb lesz rendszerekben működni, és terv szerint megvalósítani dolgokat. Inkább próbáljunk dolgokat behozni, befejezni, megoldani. Fókuszáljunk olyan dolgokra, amelyeket már majdnem betudtunk fejezni, de még nem volt rá időnk, vagy már egy ideje abba maradt és nem tudtuk az utolsó kis részét befejezni. Ebben az időszakban ilyen módon tudunk majd a lehető legnagyobbat haladni.

Halak: Ebben a szakaszban lelkileg sokkal jobban ráfogunk tudni hangolódni a környezetünkre. Figyeljünk oda a szeretteinkre és arra, hogy minden amit teszünk és mondunk, milyen hatással bír az otthonunk hangulatára. Így előtudunk állítani egy olyan harmonikus és kellemes légkört, amiben mindenki jól érzi magát, amiben mindenki képes töltődni, és ahol mindenki nagy odafigyeléssel tud viseltetni a többiek irányába.

Ebben a szakaszban a December 12 egy nagyon különleges nap lesz. Egyrészről Sziddha Jóga lesz, így bármibe is kezdenénk az biztos, hogy sikeres lesz, másrészről Indiában ezen a napon ünneplik Dattatréja születésnapját, a Hatha Jóga rendszerének megalkotójának világra jövetelét.

Ebben az időszakban vigyáznunk kell a lábainkra, bokától lefelé, de a fejünk búbjától a nyakunkon át, le a karjainkig és a kezeink/ujjaink végéig. Szóval az olyan egyszerű dolgokkal is legyünk óvatosak, mint pl. körömápolás, fülpucolás vagy éppen egy fogorvosi beavatkozás. De halasszunk olyan dolgokat is, mint pl. egy váll/felkar tetkó vagy egy fülbevaló belövés. Nem beszélve a komolyabb beavatkozásokról.

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Horoszkóp, Védikus Asztrológia | Címke: | Hozzászólás most!

Tanfolyamok, konzultációk Baktai Ádámmal, mint Karácsonyi ajándék! Avagy Baktai Ádám a fa alatt, program!

Pár éve a Bhakti Kutirban mi is elkezdtük az a trendet, hogy  karácsonyi ajándékként nálunk is  lehet vásárolni utalványokat előadásokra, kezelésekre vagy akár egy újévi jóga bérletet, az “új év – új élet” mottójára. 

Persze nem leszünk képesek versenybe szállni az olyan egyedi és fantasztikus karácsonyi ajándék ötletekkel, mint pl. a zokni, a sál, a nyakkendő és az elektromos lábmelegítő, de ha valaki élményt szeretne ajándékba adni és nem tárgyat azért azzal meg tudunk birkózni!

Nem beszélve arról, hogy ha tudást ajándékozunk Karácsonyra, vagy olyan információt, amely használatával minőségileg tudnak szeretteink változtatni az életükön, az valószínűleg nekik is tartalmasabb. 

És persze nincs annyi én képzetem, hogy mindenképp én, Baktai Ádám lennék erre az egyedüli megoldás, de akár lehetnék én is.

Szóval ezekre a Karácsonyi kombinációkra gondoltunk:

És szokásunkhoz híven felajánlanék személyes konzultációt is és jóga bérlet konstrukciót is ebben a karácsonyi szellemben.

Másfél órás személyes konzultáció Baktai Ádámmal, 16,000 forint helyett 12,000 forintért. A másfél óra tetszőlegesen felhasználható, akár háromszor fél órás etapokban is, Ájurvéda, Zen Shiatsu és Védikus Asztrológia témákat érintve, de akár egy területre is, pl. egy ultra hosszú Védikus Asztrológiai elemzés a család több tagjára is, papa, mama, gyerekek csupa szív szeretet jeligére.

Amúgy azt tudjátok, hogy nálam minden féle és fajta tanácsadás egy árban van, mert azt szoktam mondani nagyszájúan, hogy az én tudásom megfizethetetlen, nekem az időmet kell honorálni. 

A 10 alkalmas Hatha Jóga bérlet pedig, most 12,000 forint helyett 9,000 forintért leüthető! És mint tudjátok nálunk nincs lejárati korlátja a bérleteknek.

Szóval amennyiben szeretnétek Ájurvéda Alap Tanfolyamot, Taoista Jóga kurzust, Hatha Jóga bérletet vagy személyes konzultációt velem ajándékba adni, másoknak vagy magatoknak, írjatok nekem a kutir.bejelentkezes@gmail.com címre.

De azért lenne egy szerény kérésem, akik maguknak vennének Karácsonyra személyes tanácsadást velem, legyenek szíves megpróbálni eljönni még Karácsony előtt, vagy a 2 ünnep között. Nagyon köszönöm, mert az új év mindig durván indul! Valamint ezek az ajánlatok vagy felajánlások December 21-ig tartanak! 

Egyébként én már évek óta mondogatom, hogy ha férfiak bárokban oda sétálnak lányokhoz, hogy vehessenek nekik egy italt, akkor miért ne lehetne az, hogy srácok oda sétálnának hölgyekhez könyvesboltokban, és mondjuk kifiztnék a kiválasztott könyvet ismerkedés gyanánt? Szerintem ez tuti nyerő lenne a hölgyeknél.

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Bhakti Kutir | 1 hozzászólás

Heti asztrológiai előrejelzés: November 29-December 6…

Kos: Spirituális élmények és elmélkedések fogják kitölteni ezt az időszakot. Természetesen az is előtérbe fog kerülni, hogy a materiális világ dolgainak a legnagyobb százaléka a lelki életünk szempontjából teljesen felesleges. De arra vigyáznunk kell, hogy ne billenjünk át a ló másik oldalára és ne menjünk át egy szerzetesi minimál dizájn rendszerbe, mert az meg sokszor felesleges, hogy erőnk nagy része arra megy el, hogy fenn tartsuk a fogadalmunkat, és ez hosszú távon rámegy a lelkünk egyensúly érzetére.

Bika: Ezen a héten az alternatívák keresése fogja kitölteni az időnket. Érezni fogjuk annak a szükségletét, hogy változtassunk, de most nem az lesz a belső hívásunk, hogy valami felületes, tessék-lássék módon változtassunk, hanem gyökeresen és maradandóan. Meg lesz az a belső hívás, hogy tanulmányozzunk olyan doktrínákat, amelyek ősi kultúrákból táplálkoznak, és amelyek alapja spirituális.

Ikrek: Az együttműködéseink fognak előtérbe kerülni, de most mi leszünk az a a fél, amelyik hozzátesz, aki energiát tesz abba, hogy minden simában működjön. Sőt ezt a legszerteágazóbb területeken. Szóval készüljünk fel, hogy most egy kicsit pszichológusok is leszünk, edzők, barátok, szülők, tanácsadók, szakácsok, szolgák és bármi, ami abba az irányba tereli a kapcsolatunkat, hogy az harmonikusabban működjék.

Rák: Ebben az időszakban a lelkünk azt fogja nekünk duruzsolni, hogy önzetlen módon segítsünk másokat. Legyen az jó tanácson keresztül, fizikai dolgokban való segítségen át, egészen addig, hogy másokat gyógyítunk, pátyolgatunk. És azt tudnunk kell, hogy ezek a belső hívások valójában azt mutatják meg, hogy mi a hívása egy bizonyos időszaknak. És amennyiben ezen hívások mentén cselekszünk, az hozza meg a lelki elégedettség érzetét a kérdéses időszakban.

Oroszlán: Ebben a szakaszban az lesz a legfőbb hívás, hogy alakítsunk ki új rendszereket, új életviteli programokat. Egyrészről változtatni természetesen egészséges, mert mindig minden változik, így valamit megpróbálni érintetlenül működtetni sokáig és változó körülmények között teljesen természetellenes. De most nemcsak erről lesz szó, hanem arról is, hogy jobb rendszereket iktassunk be, erősebben működő módszereket tegyünk magunkévá!

Szűz: Ezen a héten a lelkünkben fognak zajlani a fő momentumok. Figyeljünk oda a belső hangokra, és most egy különlegesen jó lehetőség fog adódni feszültségek kioldására. Ez főként a partneri viszonyainkra értetendő, de az olyan feszültebb kapcsolódásokra is, mint pl. a szomszédi viszonyok, a beosztottak személye, vagy kifejezetten azokra, akikkel az utóbbi időben egy picit ellenségesebb hangulatba keveredtünk.

Mérleg: Nagyon aktív hétnek nézünk elébe, és igencsak produktívnak is. Most nem azon lesz a hangsúly, hogy neki ugorjunk és nyomjuk szétesésig. Inkább az a békés hangulat fog előtérbe kerülni, hogy alaposan megtervezzük a teendőket és úgy veselkedjünk neki. Hogy megtaláljuk a megfelelő segítőket, hogy átbeszéljük azokkal, akik már csináltak ilyent és akik értenek is hozzá. Szóval alapos előkészítés után.

Skorpió: Beszédes, kommunikatív hetünk lesz! És ez most nemcsak a környezetünknek lesz jó hanem nekünk is. Mi magunk is ráfogunk érezni egy csomó mindenre miközben átbeszélgetjük mások problémáját. Úgymond a tanítva tanulni élményét fogjuk megtapasztalni. És most ez nemcsak a beszéden keresztüli kommunikációra lesz érvényes, hanem az írottra is. Tehát akár egy email megírása közben is érhetnek minket értékes megélések.

Nyilas: Mi magunk és a lelki egyensúlyunk fog fókuszba kerülni. De ez váltakozó intenzitással és változó hangulatokban. Szükségünk lesz egy kis egyedüllétre is, de arra is, hogy megkapjuk olyan emberek megerősítő szeretetét, akik nagyon közel állnak hozzánk. De persze ott lesz még az a hangulat is, hogy a megtapasztalt és megélt élményeket megtudjuk osztani azokkal, akik ténylegesen támogató jelleggel vannak ott az életünkben.

Bak: Ezen a héten egy picit jobban a pihenésre és az elvonulásra kellene összpontosítani. Most kicsit nehezebb lesz rágyorsulni feladatokra, vagy  úgy kommunikálni, hogy azt úgy is értsék meg, ahogyan mi azt szándékoztuk. De saját magunkkal szemben is nehezebb lesz azt megfogalmazni, hogy most éppen mire lenne szükségünk, vagy mitől éreznénk jobban magunkat. Szóval inkább pihenjünk, és nyugizzunk!

Vízöntő: Elképesztő mennyiségű ötlet, terv, ambíció fogja elönteni a tudatunkat, így leginkább arra kellene összpontosítsunk ebben az időszakban, hogy mindent leírunk és összegyűjtünk. Mire elkezdenénk kibontani az egyik projekt tervünket lehet, hogy 2 másik már el is tűnne a tudatalattink bugyraiban. Szóval most jegyzeteljünk le mindent, hogy minden ami átmegy rajtunk az valahol nyomot is hagyjon, hogy majd a későbbiekben ki is lehessen őket dolgozni.

Halak: A munkánk fogja kitölteni ezt a szakaszt, de az utolsó kis rubrikáig. mert mindamellett, hogy az élet megy tovább és a hétköznapi dolog sem hagynak alább, most elképesztő mennyiségű újító, forradalmasító elképzelésünk is meg fog születni. De olyan mértékben, hogy be kell majd vonunk másokat is abba, hogy ezek a dolgokat ki tudjuk próbálni, át tudjuk vizsgálni annak érdekében, hogy megújítsunk munkafolyamatokat, régebbi procedúrákat.

Ezen a héten a december 1,2 és 6 napok lényegesen könnyebb napok, mint a hét többi napja. Ráadásul ezeken a napokon spirituális ünnepeket is celebrálhatunk:

  • Idén December 1-re esik az a nap, amikor Szíta és Ráma megházasodtak a nagy Rámajána eposz főhősei. Indiában és Nepálban ezen a napon több 1000 házasságkötési ceremóniát tartanak meg. De nem muszáj esküvőt kötni, tehetünk másféle gesztusokat is a kapcsolatainkban, hogy bevonzunk némi áldást!
  • December 2-án pedig azt a napot ünnepelhetjük meg, amikor Puriban az eredeti Bhakti Kutir őshazájában a jó Isten új ruhákat kap télire. Szóval ezen a napon a kis házo oltárunk díszítése különleges áldásokkal jár.

De a december 4 is kellemes lehet, főként ha aznap teszünk majd az egészségünkért, hiszen ezen a napon Gyógyító Buddha nap lesz, a tibeti kalendárium szerint.

Ebben a szakaszban vigyáznunk kell a csípőnktől egészen le a lábujjaink végéig mindenre. És most nem csak a komolyabb beavatkozásokra gondoljunk, hanem egy olyan rém egyszerű procedúrára is, mint pl. a pedikűrősi beavatkozás.

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Horoszkóp, Védikus Asztrológia | Címke: | Hozzászólás most!

2019, December havának legfőbb eseményei és spirituális napjai!

December 1: Viváha Pancsami a nap, amikor Ráma és Szíta, a Rámajána eposz hősei összeházasodtak.

December 2: A nap, amikor a jó Isten új ruhát kap.

December 4: Mrityu Jóga, bármibe is kezdünk az nehézségre van ítélve. Valamint Gyógyító Buddha nap is, tehát tegyünk az egészségünkért.

December 5: Mrityu Jóga, bármibe is kezdünk az nehézségre van ítélve.

December 7: Jóga böjt, tartózkodás a gabonaféléktől. Valamint ezen a napon mesélte el Krisna a Bhagavad Gitát, barátjának Arjunának.

December 9-10: Siva napja, a napnyugtakor végzett lelkigyakorlatok különleges hatásokkal bírnak.

December 12: Telihold. Ezen a napon jelent meg ebben a világban Dattatréja a Hatha Jóga rendszerének megalapítója és egyben első guruja. Sziddha Jóga, bármibe is kezdünk az sikerre van ítélve.

Ezen a napon reggel 6-kor megejtjük majd az immár szokásos teliholdas tűzceremóniát. Valamint a felajánlott mantrákat bővítjük Srila Vjászadéva 9 versével, amelyeket a bolygókról írt. Szóval ezentúl a teliholdas rítusokra hozhatjátok a navaratna talizmánjaitokat is beavatni, felszentelni!

December 13: Mrityu Jóga, bármibe is kezdünk az nehézségre van ítélve.

December 15: Az eredeti Bhakti Kutir egyik alapítójának, Bhaktisziddhanta Szaraszvati eltávozásának napja. Amikor Ő Kalkuttában elhagyta ezt a világot, minden óra megállt az épületben, mind a kar és mind a faliórák is.

December 17: Mrityu Jóga, bármibe is kezdünk az nehézségre van ítélve.

December 18: Sziddha Jóga, bármibe is kezdünk az sikerre van ítélve.

December 19: Gyógyító Buddha nap, tegyünk az egészségünkért.

December 21-23: Mrityu Jóga, bármibe is kezdünk az nehézségre van ítélve.

December 22: Jóga böjt tartózkodjunk a gabonaféléktől. 

December 24: Siva napja, a napnyugtakor végzett lelkigyakorlatok különleges hatásokkal bírnak. Sziddha Jóga, bármibe is kezdünk az sikerre van ítélve.

December 26: Sziddha Jóga, bármibe is kezdünk az sikerre van ítélve. Újhold.

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Védikus Asztrológia | Címke: | Hozzászólás most!

Hogyan hat a Hatha Jóga gyakorlása az agyunkra!

Az Ájurvéda tudománya évezrede óta tudja és állítja, hogy a rendszeres jógázás elképesztően jó hatással van az emberi agyműködésre, de ezt most már tudományos mérések és kutatások is bizonyítják!

Sőt most már az is kimutatható, hogy nem csak a kémia vegyületek termelésén tud változtatni a rendszeres jóga gyakorlás, de effektíven az agyunk fizikai szerkezetére is! Íme néhány szösszenet, röviden, hogy a mai figyelem zavaros világ tempónak is megfeleljünk!

A jóga hatására elszabadulnak a belső jóérzést indukáló kémiai hatások:

  • Chris Streeter a bostoni egyetem berkein belül egy 12 hetes vizsgálat során kiderítette, hogy heti 3 db másfél órás jóg gyakorlás során, a jógázók szervezetésben 27 %-os emelkedést figyeltek meg a GABA (gamma-aminovajsav) szintjükben. Ez a vegyület kis mennyiségben szorongás gátló, nagy mennyiségben már izomlazító és altató hatású. Menet közben ugyanezt a vizsgálatot lefuttatták sétálókon is, de ők messze elmaradtak a fent említett neurotranszmitter szint emelkedésben.
  • Egy 2005-ös német kutatás szerint, amit akkut mentális zavarokkal küzdő hölgyek körében futtattak le, már 3 hónap után érezhető volt a jóga stresszoldó hatása. Sőt már egyetlen jóga óra után is kiegyensúlyozottabb volt a gyakorlók nyálának kortizon (stresszel kapcsolatos hormon)szintje, mint az óra előtti méréskor.

Fizikailag is változik az agyunk a jóga hatására:

  • Chantall Villemure és Catherine Bushnell pedig MRI felvételeken keresztül is bizonyította, hogy a rendszeresen jógázók körében fizikailag is változik az agy. Egyes területek akár meg is növekedhetnek! Mit pl. a szomatoszenzoros cortex vagy a hippokampusz, amely területek mind a külvilág érzékelését, mind pedig az érzékelésből fakadó stressz kezelését irányítja. De megnagyobbodott a cinguláris kéreg is, ami kifejezetten az életfolyamatok idegi szabályozásához kötődik, és olyan fontos agyi funkciókhoz is, mint pl. a figyelem. Valamint ezeken a területeken kívül a látással, a tájékozódással és az én képpel kapcsolódó agyi területek mérete is.
  • A Massachusetts-i állami kórház és a harvardi egyetem közös kutatásából pedig az derült ki, hogy már 8 hét jógázás után változások alakulnak ki a szürke állományban. A hippokampusz területén sűrűsödött az ingerületeket felvevő szürkeállomány, ami javítja a stresszre leadott reakciónkat. Viszont az amigdalában a szürkeállomány denzitása csökkent, ami arra enged következtetni, hogy az érzelmi reakciók feldolgozásakor és elraktározásakor a jógázó szervezetek kevesebb stressz hormont gyárt.
  • A rendszeres jógázás hatására megváltozik az emberi agy barázdáltsága is! Ezt a UCLA Neuro Képalkotói Laboratórium kutatói figyelték meg. Az emberi agy barázdáltsága nagyon ritka, az állatvilágban leginkább a delfinek, az elefántok és a malacok agya közelíti meg valamelyest ezt a felépítést, ami igen hatékonnyá teszi a kognitív működést. Egyrészről sokkal nagyobb felületen sokkal magasabb neuron szám is segíti a gyorsabb és tisztább gondolkodást, másrészről a tekervényesség miatt lerövidülnek a neuronok közötti távolságok, ami például a gyorsabb visszaemlékezést is segíti.
  • Nem utolsó sorban a rendszeresen jógázók aktívabb paraszimpatikus idegrendszerrel bírnak, ami vicces mert, amikor agyunk ezen része aktívabb, akkor a szívritmus lecsökken, és a energia megőrzésére és megújítására összpontosít a szervezetünk. (Dr. Sarah Dolgonos, Neurológus.)

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Ájurvéda, Jóga | Címke: , , , | Hozzászólás most!

Végig néztem Németh Sándor monológját a Jógáról, és ezt gondolom ebben a témában…

a képen egy természetesnek egyáltalán nem mondható, úgy mond egy direkt kivitelezett jógikus kéztartásban áldoz a démonoknak Jézus…

Tegnap délután megnéztem Németh Sándor 5 perces kis monológját a jógával kapcsolatosan és mindamellett, hogy persze elpoénkodunk rajta és fantasztikus mémek születnek a témában, elképesztően sértőnek találom.

És nem csak, mint több évtizede jógázó ember, hanem úgy is, mint egy keleti spirituális ágazat követője, és úgy is mint jóérzésű ember.

Valamint az az érzésem, hogy Németh Sándor nem csak úgy beleszőtte ezt a kis szösszenetet a beszédébe, mert  szerintem valami elképesztően groteszk mögöttes szándék is felfedezhető a lelkész úr mondataiban. Persze már az is abszurd, hogy elhangzanak olyan árulkodó kifejezések, mint  „hatalmas pénzeket költenek el” valamint az is, hogy „Budapestnek a legdrágább negyedeiben, legnépszerűbb a jógázás”, de szerintem ez a dialógus túl nyúlik azon, hogy ez most erősen a pénzről is szól.

Mindezt azért gondolom, mert egyébként Németh Sándor egy jó és megkapó szónok, de ebben az 5 percben egy nagyon sebtiben összedobott, nagyon sok bizarr elemet tartalmazó szónoklatot hallottunk tőle.

Kezdve olyan teológiai blődségekkel, mint pl. az, hogy „amit egyszer a démonok tiszteletére lett szánva, azt már nem tudod elvonatkoztatni …”, amivel Németh Sándor, mint lelkész, mint pap azt fejezi ki, hogy a démoni energiák magasztosabbak az Isteni energiáktól is, hiszen a démoni energiák már nem megtisztíthatóak!

De olyan is elhangzott, hogy a Buddhisták animisták, „ami a keleti vallások kultuszaink a lényege”. Ebben a témakörben ennél nagyobb ostobaságot még nem hallottam. És itt nem arról van szó, hogy Németh Sándornak ismerni kellene a keleti tradíciók csínját-bínját. De ha megszólal ebben a témában, ott van az a felelőssége, hogy őt sok-sok ezren tartják a Jó Isten szócsövének, akkor ennek fényében ne mondjon már ekkora baromságokat.

De az a felhívás sem semmi, amikor is nagyon csavarosan ugyan, de Németh Sándor kijelenti, hogy még a testi bűnök  elkövetése is sokkal jobb, mint pl. a jógaszerű okkultista tevékenységek.

Majd jön a finálé: „Gonosz szellemekkel kerülsz kapcsolatba, a testedet gonosz szellemeknek áldozod ha jógázol.”

Persze mondhatjuk, hogy ez az elitista, lenéző hozzáállás egy csomó más területen is felfedezhető a mi nyugati kultúránkban, mint pl. azaz elképzelés, hogy csak is mi, és egyedül mi vagyunk gondolkodó lények az egész univerzumban, attól függetlenül, hogy a Föld egy elképesztően parányi része a világ mindenségnek.

De ez módi akkor sem helyes, mert ebből az elképesztően kártékony hozzáállásból született meg a vallási inkvizíció, a rabszolga tartás, a gyarmatosítás, de akár a bolygónk ilyen mértékű kihasználása is. Abból a hozzáállásból, hogy valaki különb a másiknál, és az ő véleménye, az ő hite, az ő elképzelése, vagy az ő kényelme feljebb való, mint bárki másé.

Ennél, személy szerint, azért többet várnék el egy vallási vezetőtől!

Om Tat Sat

Baktai Ádám a Szanátan Dharma kultúrkör papja, apuka, tanár, a Védikus Tudományok Szakértője.

Kategória: Baktai Ádám válaszol, Bhakti Kutir, Jóga | Címke: , | 1 hozzászólás