Elment egy szent, és a mi világunk kevesebb lett és sötétebb…

Március közepén elhagyta a világunkat egy szent, akikből ráadásul egyre kevesebb van. Róla emlékeznék most meg.

Nagyon sokaknak már többször is meséltem róla. A szerencsésebbekkel pedig 2013-ban meg is látogattuk őt az indiai zarándoklatunk során, amikor megnéztük azt a helyet Bengálban, ahol felnőttem.

Ő volt az a szerzetes bácsi, aki 8 éves kora óta szolgált ugyan abban a kis parányi templomocskában, ahová egy jó hosszú riksa út végén értünk el. A helyet úgy hívták, Mamgacshi. 

A történet 1921 februárjában kezdődött és az eredeti Bhakti Kutir egyik alapítójához is kötődik.

Akkor tájt még minden nagyon friss volt Majapurban, épphogy akkor kezdet el ki épülni kb.  minden, mármint a mi spirituális ágazatunk, a mi szerzetesi rendünk szempontjából.

Ugyanakkor Bengál mindig is az egyik fő központja volt a Tantrikus gyakorlásnak és az Istennő imádatnak, így akkoriban kialakult az a furcsa helyzet, hogy majd 450 éves Krisna szobrok “gazdátlanná váltak”, ott Mamgacshiban, az egyik közeli faluban.

A pap, aki ellátta a templomi szolgálatokat elhunyt, és nem volt a környéken egyetlen egy Vaisnava, vagyis Visnu hívő pap, aki gondját tudta volna viselni a majd fél évezredes Krisna szobroknak. (Egyébként Vászudéva Datta murtijairól (imádott szobor formák) volt szó, Madan Gopálról. Saranga Thákur murtijairól, Rádha Gopináthról, és Sivananda Széna murtijairól Rádha Govindáról!).

Sőt addigra, már a 3 különféle Krisna szobor csoport egyetlen oltáron volt imádva, a Krisna templomok elnéptelenedése és a képzett papok hiányában. Így a pap halálával, azok a tantrikus gyakorlók, akik “örökölték” a templomocskát, úgy gondolták, hogy az lenne a legkevésbé tiszteletlen, ha a Krisna szobrokat beleengednék a szent Gangesz folyóba.

Ez a hír jutott el a Bhakti Kutir egyik alapítójához, Bhaktisziddhanta Szaraszvati fülébe, aki rögtön csónakba pattant, hogy megakadályozza ezt! (Mint tudjátok az eredeti Bhakti Kutir-t egy apa-fiú páros alapította 1902-ben, most a fiúról van szó, ebben a történetben.)

De a történethez tartozik az is, hogy amikor ez a hír elért a Majapurba, a Gangesz felénk eső oldalára, Bhaktisziddhanta Szaraszvati éppen a fent említett 8 éves kisfiúnak a felvételi beszélgetését folytatta le. 

Így sebtében 4-en indultak útnak. Srila Bhaktisziddhanta, a 8 éves kisfiú, a szerzetes, aki behozta a kisfiút a kolostorba, és egy másik szerzetes, aki a hírt hozta.

A folyó túl oldalán Bhaktisziddhanta megegyezett abban, hogy egy komolyabb összeg fejében, “nemcsak” a Krisna szobrokat kapja meg, hanem azt a kis földterületet is, ahol a templomocska állt, és magát a templomot is, ami addigra már nagyon leépült.

A megegyezés után, az évszaknak abszolút ellentmondóan, elkezdett ömleni az eső, így a 8 éves fiú és az ő szerzetes mentora ott maradtak vigyázni Krisnára, míg a Mester, Bhaktisziddhanta és a hírt hozó szerzetes visszamentek pénzért. 

A hirtelen jövő komoly esőzés végett, annyira megduzzadt a Gangesz, hogy csak másnap tudtak visszamenni a mesterék, így a 8 éves kisfiú és mentora egész nap és egész éjjel felváltva tartották az ernyőt a Krisna szobrok felett, hogy ne ázzon a jó Isten.

Ez alatt a nap alatt arról beszélgettek, hogy  mindez a sok történés nem lehet véletlen, és valószínű, hogy a jó Isten igencsak erős útmutatással próbál a tudtukra adni ezt-azt. Így, amikor a Mester, Srila Bhaktisziddhanta visszaért az összeggel, némi vászon sátorlappal és természetesen némi hozott élelemmel, a kisfiú már maradt is, mint az újonnan megszerzett templomocska paptanonca.

Ezúttal a kisfiú mentora ment vissza a Mesterrel a folyó túloldalára, hogy összeszedje a holmijaikat, hogy közölje a kisfiú szüleivel, hogy felvételt nyert a templomba, hogy így már hivatalosan is oda költözzenek az új templomhoz és, hogy így már a  mamgacshi-i templom kötelékéhez tartozzanak.

Viszont az esőzés maradt, sőt tovább durvult és így még 3 napba telt, hogy újra visszatudjanak menni a folyó Mamgacshi oldalára. Közben a fiú és a másik szerzetes a vásznat kifeszítették az oltár főlé, szóval már nem kellett tartani az ernyőt, de olyannyira zuhogott az eső, hogy képtelenek voltak tüzet rakni. Így nem is tudtak főzni Krisnára, csak beáztatták a rizst, a sárgaborsót és a zöldségeket a vászonban összegyűlt vízbe, és néhány óra után azt ajánlották fel az oltáron, és utána azt ették meg mint már felajánlott szentelt ételt.

Ezek a viszontagságok annyira megrázták a másik szerzetest, hogy 1 nap után megszökött, így Dzsagat Bandhu 8 évesen, teljesen egyedül, 2 napig gondozta a jó Isten szoborformáit a világvégén, a bengáli dzsungelben, tomboló esőzés közepette, technikailag étlen-szomjan, mert ő egy ilyen lélek volt már 8 évesen is.

A 3 nap után visszaért hozzá a szerzetes mentorra is, így Dzsagat Bandhu az ő gondos figyelme alatt cseperedett, egészen mentora haláláig. Majd mentora eltávozásával Ő volt szinte teljesen egyedül a templom papja és egyben mindenese, további 80 évig!

Könnyen kiszámolhatjuk, hogy Dzsagat Bandhu 1913-ban született, tehát 104 vagy 105 évesen távozott el köreinkből. 96-97 évnyi templomi szolgálat után. 

Om Tat Sat

Baktai Ádám

Ui: Még néhány kedves történet erről a drága szentemberről!

Kategória: Baktai Ádám válaszol, Mese folyamok óceánja | Címke: , | 3 hozzászólás

Heti asztrológia mind a 12 csillagjegyre: Március 16-23…

Kos: A sérelmeinket és a veszteségeinket kell feldolgoznunk ezen a héten. ez ahhoz fog kelleni, hogy mi magunk ne legyünk befordulva, de ahhoz is, hogy ne dédelgessünk olyan vélt vagy valós dolgokat a környezetünkben élők irányában, ami megronthatja a kapcsolatainkat.

Bika: A munkánk és az ambícióink fogják kitölteni ezt a hetünket, és természetesen az idő, amit beáldozunk ezek érdekében. Szóval nem sok időnk marad majd másra, de ha ezen a héten oda tesszük magunkat, az jól fog esni, úgy legbelül.

Ikrek: Meg kell vizsgáljuk a munkánkat, ami egyre több időnket köt le, hogy mennyire az, amiben mondjuk meg szeretnénk öregedni. Látjuk-e magunkat ezt csinálni mondjuk 20 év múlva. Ennek értelmében hozzunk döntéseket.

Rák: A lelkiség és az okkultizmus fog a legerősebben hatni ránk ezen a héten. És akkor is, ha a lehető legföldhözragadtabb lélekkel áldott meg bennünket a sors. Hiszen a fent említett dolgok csupán azt fedik, hogy túl nézzünk a fizikai világon, és egy mélyebb értékrend szerint látunk mindent.

Oroszlán: Ez a hét kiváló lesz arra, hogy a partnerünkkel előre tervezzünk. Most ihletett állapotban, olyan jövőkép megvalósításába kezdhetünk, ami maga a harmónia. Nyeljük vissza büszkeségünket, akkor is vágjunk bele, hogyha most a partnerünk egyenlőre többet tud bele tenni a projektbe.

Szűz: Járjunk nyitott szemmel ebben az időszakban, mert most olyan kapcsolatokat és összefonódásokat tudunk majd kialakítani, ami nagyon erősen meghatározhatja a következő életszakaszunkat!

Mérleg: Kellemetlen és nehézkes feladatokat kell ellátnunk ezen a héten, de elképesztően sok ellenségeskedésnek és sunyi rosszindulatnak mehetünk elébe, ha most ezt a hetet beáldozzuk arra, hogy rendet tegyünk ügyes-bajos dolgaink táján.

Skorpió: Egy kis ablak nyílik arra, hogy tényleg tudjunk azzal foglalkozni, ami nekünk fontos, és amiben ha előre tudunk haladni, az élet minőségünk változik elképesztő irányban. De ehhez most kelleni fog némi külső segítség!

Nyilas: Szívünk és lelkünk elégedettsége fog terítékre kerülni ebben a szakaszban és az, hogy milyen változtatásokat kell beiktatnunk az életvitelünkbe, hogy harmonikusan tudjunk élni magunkkal és a környezetünkkel.

Bak: Felpörgött hetet várhatunk, mind aktivitás, mind kommunikáció terén, de ez az időszak arra lesz jó, hogy hetek munkáját és feladatait tudjuk elintézni. Mert most ez a támogatott élethelyzet, ilyenkor az ember mindig a megfelelő emberekkel tud beszélni, és jókor tud lenni jó helyen.

Vízöntő: A közvetlen környezetünk kerül fókuszba ezen a héten. A legközelebb álló személyek és az otthonunk fizikai valósága. Tehát tegyünk a lakókörnyezetünkért, építsük és szépítsük és persze mindezt a szeretteinkkel együtt.

Halak: Most az énünk fog előtérbe kerülni, és az a belső elhivatottság, ami előrehajt bennünket. Gondoljuk át, hogy mely területek azok, amelyek előrevisznek bennünket, amelyek lelkesítenek és azok irányába tegyünk!

A hét fő spirituális eseménye az Ugadi, a dél-indiai újév. Ezen a napon olajfürdőt vesznek az emberek, és ettől a naptól kezdve szokták elkezdni a tavaszi méregtelenítést. Főként neem levelek fogyasztásával.

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Horoszkóp, Védikus Asztrológia | Címke: | Hozzászólás most!

Az aktuális asztrológiai előrejelzés: 2018, Március 14-Április 14…

Az előző havi előrejelzésből kiderült, hogy Március 26-ig a tanulmányainkon lesz a fő hangsúly, de utána is marad a tudásunkon a fókusz.

Ettől a naptól ugyanis a Vénusz átlép a Kosba, és így már inkább a vezetés/irányításon lesz a fókusz, főként abból a szempontból, hogy mennyire tudunk másokat mozgatni a tudásunkkal, mennyire tudunk feladatokat delegálni, amivel szinte felhatalmazzuk a velünk együttműködőket.

Sőt mindezt úgy, hogy egészen a mostani szakasz végéig, tehát Április 14-ig, egy Nap/Merkúr együttállásnak is örvendhetünk, ami az igaz, tiszta, tanító beszéd bolygóállása. Így még a külcsín szempontjából sem lehet majd senkinek sem kifogása. Szakszerű vezetés, udvarias és tanítói módossággal karöltve lesz most ennek a szakasznak a mottója!

Valamint azáltal, hogy a Mars csatlakozott a Szaturnusz mellé a Nyilasban Március 6-án (ami a kemény munkabírás és az erős elhatározás bolygóállása is), „nemcsak” dirigálni lesz ingerenciánk, de ahhoz is, hogy vezetőként, példamutatással is elől járjunk a többiek előtt.

Ebben a szakaszban a legmarkánsabb spirituális bolygóállások mind a Rámajána eposzhoz kapcsolódnak. Március 25-én maga Ráma király napja lesz, majd a Március 31-re eső Telihold nap lesz a következő nagy nap. Indiában ezen a napon ünneplik a Rámajána eposz másik főhősének, Hanumánnak a születésnapját. És mivel Hanumán személyisége nagyon sok kellemes és mindennapi élményhez kötődik, ezen a napon Indiában 100 milliók kérnek áldást gyermekeikre, tanulmányaikra, sportteljesítményeikre, a különféle gyógymódokban szerzett jártasságra, de még a harcművészetekben való fejlődésre is.

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Horoszkóp, Védikus Asztrológia | Címke: | Hozzászólás most!

Heti asztrológiai előrejelzés, Kostól a Halakig: 2018, Március 9-16…

Kos: A lelkünkkel, és az általunk értékes és érdemes dolgokkal kell foglalkoznunk ezen a héten. Sőt egy kicsit be is kell keményíteni, és el kell engednünk olyan részeit és elemeit az életünknek, amelyek nem emelik a mi kis belső világunkat.

Bika: Az együttműködéseink területén kell majd legyőznünk némi nehézségeket ebben az időszakban. Ez érvényes lesz a professzionális életünkre, és a magánéletünkre is. Főként félreértések feloldásában kell majd aktivizálni magunkat.

Ikrek: Spirituális törekvésekre fognak sarkalni minket az e heti csillagállások. Tanuljunk, meditáljunk, végezzünk lelkigyakorlatokat, stb. Valamint gyógyászattal kapcsolatos témákban is tehetünk erőfeszítéseket!

Rák: Az intellektusunk lesz  aktívabb ebben az időszakban, főként abból a szempontból nézve, hogy miként oldhatunk fel kellemetlen történéseket és kellemetlen tapasztalatokat a velünk közelségben lévőkkel, akik nem rokonok, nem barátok, de közel élnek hozzánk. Lásd szomszédok pl.

Oroszlán: A partnereink és a gyermekeink fogják kitölteni ezt a hetünket, és ebben a szakaszban nagyon komoly előrelépéseket fogunk tudni  megvalósítani a családi rendszerek kiépítésében! Kötelességek elvégzésében, stb!

Szűz: Aktív hétnek nézünk elébe, de most többet ésszel, mint erővel kellene, hogy legyen a vezér mottónk! Sőt ne csak tervezzünk, hanem figyeljünk oda az élmény minőségére is! Boldoggá tesz bennünket az, amit most meg kell tennünk?

Mérleg: Beszédes időszakot fogunk végig csinálni ezen a héten. Sőt nemcsak a beszéd fog fókuszba kerülni, hanem mindenféle más kommunikáció is. Szóval írjuk meg az elhalogatott email leveleinket, intézzük el az elmaradt telefonbeszélgetéseinket, stb.

Skorpió: Magunkkal és a közvetlen környezetünkkel kell foglalkoznunk ezen a héten. És leginkább a fizikai szempontból. Pihenjünk, kiránduljunk, mindegy csak töltsünk sok időt együtt, aktivizáljuk magunkat a ház körül, stb.

Nyilas: Ezen a héten minden kimondott szó előtt, minden megtett lépés előtt próbáljunk egy picit elmélyülni, és bele gondolni a következményekbe. Ily módon most sokkal jobb döntéseket fogunk tudni meghozni.

Bak: A világi életünk fog terítékre kerülni ezen a héten. A pénzkeresetünk, az ambícióink és az, hogy mit kezdünk a javainkkal. Abban is tehetünk majd előrelépést, hogy hogyan tudjuk a bevételeinket vagyonná alakítani.

Vízöntő: Ezen hét energiái azon a törekvéseinkben fog minket támogatni, hogy miként alakítsuk munkánkat, teendőinket abba az irányba, hogy ezek megegyezzenek az életfeladatunkkal! Hogy a mindennapi teendőink lelkileg is tápláljanak bennünket.

Halak: Ezen a héten magunkkal kell foglalkoznunk, és leginkább a pihenéssel és a kikapcsolódással. Viszont ez a hét alkalmatlan az aktív pihenésre, a mászkálásra. Gubózzunk be, elmélkedjünk, legyünk sokat csendben, most erre lesz a legnagyobb szükségünk.

Ezen hét fő spirituális eseménye a Március 14-re eső Sziddha Jóga nap. Ezen a napon bármibe is kezdünk áldás lesz erőfeszítéseinken!

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Horoszkóp, Védikus Asztrológia | Címke: | Hozzászólás most!

Felfázás ellen a tökéletes recept!

Ez a recept azért is kiváló, mert nemcsak az éppen zajló aktuális zavart kezeli, hanem megszünteti a felfázásra való hajlamot is!

A recept egyszerű. Lenyomjuk a 3 napos fehérje diétát, ami minden gyulladásra működik és a 3. fehérjementes nap estéjén megiszunk 1 liter áfonyalevet, lefekvés előtt. 

Ehhez nem kell csili-vili, szuper bio, csak tizenéves szűz lányok által szüretelt áfonyalé, elég a mezei, de csak áfonyát tartalmazó lötty is. Minden verziója jó az áfonyának, tehát lehet, vörös, fekete, tőzeg, stb.

Valamint ne ijedjünk meg, mert másnap reggel barna, sárszerű, büdös valamit fogunk kipisilni, sőt olykor előfordul, hogy még darabos is. 

A biztonság kedvéért heti ismétléssel csináljunk meg 3 kúrát, és meglátjuk újra mehetünk uszodába, lehetünk mezítláb, stb!

Valamint ez egy kötelező recept pároknál, akik fertőzéseket pattogtatnak oda-vissza egymás között. Csinálják meg egyszerre, természetesen más egyéb az aktuális kúrákkal, amelyek az akut problémáikat is kezeli!

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Abu Patikája, Ájurvéda, Ájurvédikus Receptek/Házi praktikák | Címke: , , | 4 hozzászólás

Dattatréja második guruja a levegő!

Ott tartottunk az előző bejegyzésben, hogy Dattatréja azt tanulta meg a földtől, hogy a Jógi miként látja magát, a környezetében élő lelkeket és azokat az eseményeket és helyzeteket, amelyek megtörténnek vele. 

Második Gurujától, a Levegőtől viszont Dattatréja azt tanulta meg, hogy mi az a minőség, ami összegzi a Jógi hozzáállását a világi életben. Mi az a módszer, ami összeköti azt, hogy miként látja magát és a környezetét.

A levegő mindig tiszta, könnyed, állandó és változatlan. Mindez Dattatréját a tiszta tudatra emlékeztette. A levegő tiszta, hiszen illatokat visz, de ő maga nem változik a hordozott aromáktól. A levegő mindig állandó és változatlan. Még akkor is, ha viharos szelek fújnak egy ideig, hiszen egy idő után minden visszatér az eredeti nyugalmi állapotába. És mindezt a maga könnyed, mindent belengő módján.

Ilyen a Jógi is, kibillenthetetlen és tiszta és ez nem azt jelenti, hogy tejbe tök, mert néha igenis fel kell venni a kesztyűt. De ezt a Jógi nem önös szándékkal, és egész biztosan nem egoból teszi. Hiszen ő változatlan, és ha még néha viharos szelek fújnak, ő ezt is könnyedén kezeli.

Sőt néha pont a küzdelem a lényeg. Mert az a jógi, aki már teljesen megvilágosodott és számára totálisan indifferens a világ, természetesen nem száll harcba, hiszen ő már nem lát különbséget az anyagban. Ő csak a spirituális és az anyagi energiák különbségét észleli. De ezek a jógik már nem is tanítanak, hiszen a tanár és a diák is materiális szerep, mert lélek szintjén mindenki örök életű, minden tudás birtokában van és állandóan boldog.

Természetesen ez nem azt jelenti, hogy minden e világi tanító nem megvilágosult! Hiszen vannak, akik már teljesen túl léptek a világi élet hullámain, de mégis azt választják, hogy itt maradnak és tanítanak, hogy másokat is hozzá tudjanak segíteni a megvilágosodáshoz.

Viszont ők a világi élet princípiumai szerint fogják működtetni az életüket.

És ehhez hozzá tartozik a harc is. Krisna is részt vett a kurukshétrai csatában. Sőt Krisna és testvére Balaráma, az egymással szemben álló oldalakat támogatták. Szóval a jógi is küzd és harcol, de azért amiért érdemes küzdenie egy spiritualistának! 

Om Tat Sat

Baktai Ádám, Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

További olvasni való ebben a témakörben:

Kategória: Jóga, Védikus Tudástár | Címke: , , , , | Hozzászólás most!

Ez a Bhakti Kutir oldalán szereplő 1000. bejegyzés!

Persze még van 76 oldal is a bhaktikutir.hu-n, de bejegyzésből ez az ezredik! És most február elején volt a 2 milliomodik olvasónk is! Ez  persze az új bhaktikutir.hu oldalt számolva, 2012 vége óta! Sajnos a régi bhaktikutir.hu és az évekig működő bhaktikutir.net statisztikáira nem emlékszem. 

Szóval én írogatok nektek, ti meg vagytok annyira aranyosak, ráadásul jó sokan, hogy még olvassátok is, így úgy érzem, hogy itt az ideje szervezkedni!

És pont van is egy új ötletem! Az elképzelést Martin Luther King szavai indították el bennem, miszerint:

“Azok akik szeretik a békét, meg kell tanulniuk ugyanolyan szervezetten működni, mint azok, akik szeretik a háborút!”

És itt nem különösen nagy dolgokra gondolok, hanem egyszerű kézzel fogható együttműködésre! 2 mondatban annyit, hogy szeretnék földterületeket és erdőket venni.

A földterületen kendert szeretnék termeszteni, és nem az okosság végett, hanem papír és ruha termesztésre! A kender 20 éves viszonylatban, akár 10-szer annyi papírt képes előállítani, mint a fa! Ez a földnek is jó, mert a kender 4 hónap alatt megnő, és utána a föld pihenhet!

Sőt őseink úgy pihentették a földjeiket, hogy pár évente kendert vetettek a táblákba, ami a föld újra táplálásában és megtisztulásában is segített. Ugye Csernobil területén is úgy tisztították meg a termőföld területeket, hogy évekig csak kendert ültettek, ami teljesen megszüntette a sugárzás elképesztően ártalmas és mérgező hatásait. 

Valamint a kender termesztés jóságos hatásain túl, arról sem szabad megfeledkeznünk, hogy amennyiben pl. papírról beszélünk, maga az előállított termék jóval erősebb mint mondjuk a fa alapú papír.

Sőt az újrahasznosításkor a kender papír 100 %-ig újra hasznosítható. Tehát 1000 kg eldobott és újra hasznosított papír, 1000 kg friss papírként ölthet újra testet. Így megint csak jobb a kender papír, hiszen erősebb és strapa bíróbb, mint a fa alapú papír. 

Nem beszélve arról, hogy a papír és faőrlemény business a világ 5. legnagyobb természeti erőforrást felhasználó iparága, ami éves szinten kb. 4%-át teszi ki a természeti erőforrások felhasználásának. A mostani időben a kenderőrlemény még nem teszi ki a növényi őrlemények éves felhasználásának 1 %-át sem.

Erdőket meg azért szeretnék megvenni, hogy ne tudják kivágni őket, és azért is, hogy bevezessük a japán Shinrin-Yoku, vagyis “erdő fürdő” gyakorlatot itthon is. Tehát azt, hogy az ember kimegy az erdőbe, és ott szépen elcsendesedik, meg tisztul, fel töltődik és így sokkal jobban érzi magát.

Mit gondoltok?

Pénzt meg úgy gondoltam szerezni rá, hogy tőletek. Jó ez csak vicc volt, de mondjuk tényleg tőletek! Méghozzá úgy, hogy ezentúl évente lesz 3 db Jóga óránk kint a szabadban:

  1. A nemzetközi jóga napon: Június 21-én.
  2. Guru Purnima napján, az nap amikor az Istenek lefekszenek aludni, 2018-ban ez Július 27-én volt!
  3. Valamint Garuda napján, ez Augusztus 15-én volt 2018-ban.

Ezekre az alkalmakra 3 alkalmas jóga bérletet lehet venni, 3600 forintért. Ezekből a pénzekből kezdenénk bele a buliba. Természetesen ha akarsz adakozni, másoknak is vehetsz 3 alkalmas jóga bérletet. Ezeket a jógabérleteket és az ajándék jóga bérleteket majd az éppen zajló alkalmakkor lehet majd megvenni!

Az idei cél terv egy erdő a Balaton északi partjánál. Nem kivágható erdő, ezért olcsó. Több mint 64 ezer négyzet méter. Könnyen elérhető hiszen a Balatonnál van, tehát letudunk majd menni könnyen. De van olcsóbb erdő ötletem közelebb is. Pl. Budapesttől 10 kilométerre. Majd meglátjuk milyen számok esnek be az órákból!

Mit szóltok hozzá?

Sőt az is tervem, hogy éves szinten csinálhatnánk egy jó nagy tűzceremóniát is, hogy újra tudjátok avatni a papír yantráitokat is, és az abból jövő összeg is mehetne erre! Tudjátok a papír yantrákat évente kellene újra avatni!

Mit gondoltok? Lécci,  csepegtessetek visszajelzéseket!

Om Tat Sat

Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője

Kategória: Bhakti Kutir, Saját Szektánk Értékrendje | 3 hozzászólás