Minden évben 2 nappal a Spirituális tudás Istenének napja után, Indiában tartanak egy alvás böjtös fogadalmat.
Ezt azért hívják fogadalomnak, mert Napkeltekor tesznek egy fogadalmat, hogy a következő pirkadatig nem alszanak. A fogadalom lényege, hogy a kb. 24 órás intervallumban mélyebben foglalkozzunk spirituális dolgokkal. 8 db 3-3 órás etapban.
Idén, 2024-ben, augusztus 21-re esik.
A fogadalom végrehajtásának gyümölcsei a következőek:
- Beállítja az alvás ritmusunkat.
- Elmélyíti az alvásunkat.
- Megszünteti az alvás zavarainkat és az ismétlődő rémálmainkat.
- Megszünteti az alvajárást.
- Férfiaknál megszünteti az éjszakai magömlés jelenségét.
- Spirituális védelmet biztosít alvásunk idején.
- Éjszakai műszakban dolgozóknál energetikailag segít a természetellenes időbeosztás megélésében.
- Elmélyíti képességeinket a Jóga Nidra, vagyis Álom Jóga és a hasonlók területén.
- Segíti az álomfejtés tanulmányainkat, lásd Agni Purána.
- Rendszeres fogadalom elvégzéskor, tehát évente végzéskor, karma oldó hatású azon felmenőinknél, akik álmukban léptek ki ebből világból, és a mi esetünkben pedig véd attól, hogy erőszakos halállal távozzunk el.
És akkor íme a fogadalom:
Ilyenkor 05.30 körül van a napkelte és így az ezt követő 3 órában a következőek az ajánlott feladatok: Szenthelyekkel kapcsolatos tanulmányok, olvasás, ez a mai világunkban lehet zarándokhelyekről szóló filmek nézése, stb. B opció: az otthoni oltárunk és/vagy rituális eszközeink rendbetétele, letakarítása.
2. etap: Elvégezni némi templomi szolgálatot.
Felajánlásokat tenni, segíteni a takarításban, stb… Indiában ilyenkor olyan templomokba látogatnak el, ahol a Jó Isten pihenő pózban van. pl. Sri Rangam, vagy éppen Kushinagar, ahol Buddhát ábrázolják az oldalán pihenve.
3. szakasz: Ajánljunk fel tüzet.
Füstölőt, tea mécsest, gyertyákat vagy egy teljes tűzáldozatot, stb.
4. intervallum: Mantra felajánlás.
A szanszkrit Mantra Dzsapa kifejezés azt takarja, hogy egy aránylag rövidebb imát, egymás után ismétlünk sokszor. Minimum 108 alkalommal per mantra.
5. etap: Kirtan vagy Bhadszan felajánlás.
Tehát zenés spirituális recitáció. Amennyiben otthon végezzük ezt a kis fogadalmat és nincs kivel összeülni élőben zenélni, akkor a híres-neves Youtube oldalt ajánlanám. Ha szeretjük a Krisna dalokat, a keresőbe azt írjátok, hogy Aindra és életetek hátralévő idejében hálásak lesztek nekem, hogy ezt megosztottam veletek, mert olyan spirituális zenét fogtok hallani, hogy az szavakkal leírhatatlan. Amennyiben nem ezen a vonalon mozgunk írjátok be a keresőbe, hogy Nusrat Feteh Ali Khan és azt, hogy Qawwali és ott meg Szufi zenét találtok, szintén elképesztő formátumban.
Amennyiben nem vagyunk zenés, éneklős arcok, lehet templomi szolgálattal is kiváltani ezt a szakaszt.
6. szakasz: Szentírásolvasás. Az indiai kultúrában ilyenkor olyan felsorolásokat olvasnak, mint pl. Hanumán 1000 neve, Krisna 1000 neve, Durgá 1000 neve, stb…
7. intervallum: Jóga ászanák és mudrák gyakorlása, meditációk végzése, stb…
8. és egyben utolsó felosztás: Virágok, étel vagy egyéb felajánlások egy olyan formájának a Jó Istennek, amikor pihen, valamint és/vagy szegények megetetése.
Táááá, Dáááá!
Jó szórakozást!
Om Tat Sat
Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője
Visszajelzés: 2022, Augusztus hónap főbb spirituális és asztrológiai napjai… | Bhakti Kutir