Válmíki, a Rámajánát leíró költő élete, II: rész…

Az előző leírásban ott tartottunk, hogy Nárada, a vándorló bölcs visszatért tanítványához, Válmíkihez, akit előbb kitanított, majd arra buzdított, hogy ő is tanítson.

Nem sokkal ezek után Válmíki lesétált az asrama közelségében lévő folyóhoz, tanítványa Baradhvadzsa társaságában és azt látta, hogy egy vadász megcéloz majd rálő egy szerelmeskedő gólya párra. Amikor a nyílvessző végzet a hímmel, Válmíkiből kiszakadt két mondat. Ez a 2 mondat tökéletes vers formában hagyta el Válmíki száját. Két 16 szótagos mondatként:

मा निषाद प्रतिष्ठां त्वमगमः शाश्वतीः समाः।
यत्क्रौञ्चमिथुनादेकमवधीः काममोहितम्॥’

mā niṣāda pratiṣṭhā tvam agamaḥ śāśvatīḥ samāḥ
yat krauñca mithunādekam avadhīḥ kāma-mohitam

“Sosem fogsz békére lelni az örökkévalóság végéig. Miután leöltél egy gyanútlan szerelmeskedő madarat!”

Mindez olyan mély érzéssel és oly intenzív energiával, hogy még Brahmá, a teremtés Istene is meghallotta. Viszont Ő, ebbe a 2 mondatban egy varázslatos imát vélt felfedezni, Laksmíhoz, a Szerencseistennőjéhez!

Brahmá olyannyira hatása alá került ennek a költeménynek, hogy azonnal megkérte Válmíkit, hogy írja meg a Rámajánát.

Ilyen kérést kapva Válmikí olyannyira fellelkesedett, hogy “nemcsak”, hogy ebben a vers formában írta meg az egész Rámajánát, de elrejtett egy varázslatos kódot is a művében. A Brahmá Gájatrít, szótagonként.

Ugyanis a Rámajána 24 ezer verse szótagonként tartalmazza a teljes 24 szótagból álló Brahmá Gájatrít. Mégpedig úgy, hogy a Brahmá Gájatrí első szótagja szerepel a Rámajána első 1000 versében, az összesben. A Brahmá Gájatrí második szótagja pedig szerepel a következő 1000 versben, az összesben. És így tovább!

Minden dicsőséget Válmíkinek a költőnek, a misztikusnak, a bölcsnek!

Om Tat Sat

Baktai Ádám keletkutató, a keleti kultúrtudományok szakértője

Goredas

Ádám névjegye

1976-ban születtem és 2 éves korom óta vagyok teljesen belemerülve a varázslatos keleti kultúrába. 15 éves koromban volt szerencsém kiköltözni Indiába egy tradicionális kolostor iskolába, ahol 10 éven keresztül nemcsak tanulhattam a keleti tudományokat, hanem benne is élhettem ezeknek az ősi tudományok kultúrkörében. Sőt, együtt élhettünk azokkal a mesterekkel, akiktől tanultunk. Az elmúlt majd 30 évben, 4 kontinenst jártam be, mint tanár és segítő, és ezt az első kézből szerzett tudást próbálom átadni azoknak, akik eljönnek hozzám tanácsadásra vagy képzésekre. Om Tat Sat Baktai Ádám
A bejegyzés kategóriája: Bhakti Kutir Bindhu: Rövid spirituális inspirációk, Mese folyamok óceánja, Saját Szektánk Értékrendje, Srí Bhakti Kutir Szamhitá, Védikus Tudástár
Kiemelt szavak: , , , , , .
Közvetlen link.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük