A természetes antibiotikumok használata az Ájurvédában a következő esetekben kifejezetten indokolt:
- Fertőző betegségek visszaszorításakor és megállításakor.
- A gyorsabb felgyógyulás érdekében fertőző/komolyabb betegségek esetében.
- Komplikációk kialakulása ellen fertőző/komolyabb betegségek előfordulásakor.
Ezek a szerek a következőek az Ájurvédában:
- Fokhagyma, ami még az olyan intenzív baktériumok ellen is hatásosnak bizonyulnak, mint pl. a szalmonella vagy az e. coli. De megfigyelték már a jótékony hatását a rezisztens tuberkolózis estében is.
- Méz, ami egy 2011-es kutatás szerint több mint 60 baktérium ellen védi a szervezetünket, köztük olyan súlyos cuccokkal szemben is, mint pl. a sztafilokokkusz.
- Gyömbér, ami nem csak antibiotikus hatásokkal bír, de gyulladáscsökkentő is, köhögés csillapító is és még mikrobaellenes hatásokkal is bír.
- Szegfűszeg, szintén hatékony még az e. coli baktérium ellen is, pluszban kiváló száraz köhögésre és torokfájásra is.
- Fahéj, ami nemcsak antibakteriális, de a gombásodás ellen is felveszi a harcot.
Természetes módon fogyasztva ezek a dolgok elképesztő ritkán szoktak negatív hatással bírni, de a kivonatokkal és sűrítményekkel vigyázzunk.
Pl. nagy dózisú fokhagyma készítményeknél megfigyelték, hogy fokozza a vérzékenységet, ami azért véralvadás problémákkal küzdőknél nem a legvidámabb sztori, de a műtétekkel kapcsolatosan sem kívánatos. Legyen az akár műtétre készülők vagy műtét után regenerálódok esetében.
Om Tat Sat
Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője
Úgy tudom, a gyömbér félék és a fahéj is vérhígító hatású. De nyilván, minden a mértéktől függ! Erről is szívesen olvasnék ezen az oldalon. Mármint a mértékről. ?
Én is kíváncsi volnék az említett fűszerek adagolására, illetve milyen formában kell fogyasztani.
Nyersen, főzve mindenhogy jók ezek a csodaszerek. Mivel a természetes dolgokat szerves felszívódásban hasznosítja a szervezetünk, mindig annyit vesz ki mindenből, amennyire szüksége van. A többit meg ürítjük! De ehhez az kell, hogy mindent természetes formájában vigyünk be, és ne valami készítményben, vagy kivonatban!