Śrī Kṛṣṇa Janmāṣṭamī avagy Krisna megszületésének napja…

“Krisna születésének ünnepe” – Nemzeti Múzeum, Delhi. Cca (1785-1790).

Történelmileg Krisna Dvápara-jugában (az ezüstkorban) jelent meg. Sravana hónap fogyó hold szakaszának 8. napján, pontban éjfélkor. Ez Kr.e. 3228. július 19-nek felel meg. Krisna majdnem 126 évig tartózkodott itt a földön és így február 18-án távozott el i.e. 3102-ben. Ez a védikus kalendárium Phalguna hónapjában volt, azon belül is az újhold éjszakáján. Krisna eltávozásával kezdődött meg a Kali-juga a konfliktusok és korrupció jelenlegi korszaka.

Srila Visvanatha Chakravarti a Gaudija (bengáli) vaisnavizmus elismert bölcse ekképpen írta le egy gyors vázlatban Krisna földi tevékenységeit:

„Krisna Mathurában született, nagybátyja, Kamsza egyik tömlöcében, innen édesapja vitte el Gokulába. Élete első három évét és négy hónapját Gokulában töltötte, majd ugyanennyi időt töltött Vrindávanában és Nandagrámban. Tizenegyedik évében elhagyta Vrindávánt és Mathurába ment, ahol tizennyolc évig és négy hónapig élt. Végül kilencvenhat évet és nyolc hónapot töltött Dvárakában, így összesen közel 126 évet töltött itt el a földön. Amikor a Mahábhárata történetének vége felé Krisna beszélte a Bhagavad Gítát, körülbelül kilencven éves volt.”

Om Tat Sat

Baktai Ádám, keletkutató a keleti kultúrtudományok szakértője

Goredas

Ádám névjegye

1976-ban születtem és 2 éves korom óta vagyok teljesen belemerülve a varázslatos keleti kultúrába. 15 éves koromban volt szerencsém kiköltözni Indiába egy tradicionális kolostor iskolába, ahol 10 éven keresztül nemcsak tanulhattam a keleti tudományokat, hanem benne is élhettem ezeknek az ősi tudományok kultúrkörében. Sőt, együtt élhettünk azokkal a mesterekkel, akiktől tanultunk. Az elmúlt majd 30 évben, 4 kontinenst jártam be, mint tanár és segítő, és ezt az első kézből szerzett tudást próbálom átadni azoknak, akik eljönnek hozzám tanácsadásra vagy képzésekre. Om Tat Sat Baktai Ádám
A bejegyzés kategóriája: Mese folyamok óceánja, Saját Szektánk Értékrendje, Srí Bhakti Kutir Szamhitá, Védikus Tudástár
Kiemelt szavak: , , .
Közvetlen link.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük