Li Ching Yuen 1677-ben született és gyógynövény tant, harc művészetet és taktikai harcmodort tanult fiatal korában.
71 éves korában, miután rájött, hogy neki nagyon is működik a Taoista életvitel gyakorlása, olyan munka után nézett, ami nyugdíjjárulékkal járt, így bevonult a Qing Birodalom hadseregébe.
40 évvel később szerelt le, 111 évesen, majd további 145 évig vette fel a nyugdíját.
Egyes leírások 23, más feljegyzések 14 feleséget tituláltak az öregúr rovására, de mindkét verzió feljegyzői megegyeztek abban, hogy halálakor 1933-ban egy hatvanas éveiben járó hölggyel élt, Li Ching Yuen.
Akkoriban kb. 180 élő leszármazottja volt, és még mindig kiváló volt a látása, gyors és pattogós a járása, valamint aktívan működött, mint saját készítésű gyógynövény formulákkal gyógyító terapeuta.
1927-ben a kínai hadsereg Yang Sen nevű tábornoka is utána nyomozott az ügynek, és miután felülvizsgálta Li Ching Yuen 139 éve felvett nyugdíjának ügyét, mestereként fogadta az öregurat.
1928-ban már írt róla a New York Times, sőt tudósítót is küldtek Kínába a sztori felgöngyölítésére, aki azt derítette ki Li Ching Yuen szomszédjaitól, hogy az ő nagyapjuk gyermekkorában is már öreg felnőttként ismerték a gyógynövényes bácsit.
Aztán 1930-ban újra bekerült a New York Times magazinba, miután egy professzor a Changdu-i egyetemen talált egy 1827-es kínai császári feljegyzést, miszerint az állam üdvözölte Li Ching Yuen-t 150. születésnapja alkalmából.
Li Ching Yuen nyilatkozott is a New York Times magazinnak, és arra a kérdésre, hogy mi a hosszú élet titka, a következőket mondta:
„Csendesítsd el a szíved. Légy nyugodt, mint egy teknős, járj gyorsan, mint egy galamb és úgy aludj, mint egy kutya.”
Li Chin Yuen 1933. Május 6-án távozott el, természetes halált halva. Nem is rossz ez a Taoista hozzáállás, nem?
Om Tat Sat
Baktai Ádám
Visszajelzés: Taoista önmasszírozás… | Bhakti Kutir