Egy rövid rituálé az Istennők és az Istenek felébresztéséhez…

Amint már azt megszoktátok, az évek folyamán folyamatosan bővülnek azok a bejegyzések is a Kutir oldalán, amelyek kifejezetten ahhoz a tradícióhoz tartoznak, amibe én is be lettem avatva indiai tanulmányaim során.

Ezeket természetesen nem “csak” az olvasók beszektásitásának érdekében osztom meg veletek, hanem azért mert ezek a rítusok, ezek a szimbolikus cselekedetek igenis működnek. Úgy is, mint áldást bevonzó rítusok, amelyek a lelkünket táplálják és úgy is mint mindfulness gyakorlatok, amelyek a tudatunkat balzsamozzák.

Mindemellett ezekhez a gyakorlatokhoz nem kell Hinduknak lennünk, csak annyi kell, hogy hajlandók legyünk részt venni némi Gaudija Vaisnava Tantrában, tehát Visnu/Krisna irányába rítust bemutatni.

Íme Kartik hónap (a gyertyagyújtós hónap) végén bemutatandó rítusok:

A hónap végét jelző telihold előtt 4-5 nappal, a gabonaböjt napon mondjuk el ezt a mantrát az oltárunk előtt, a kedvenc spirituális képünk vagy szobrocskánk előtt:

brahmendra-rudrágni-kuvéra-szúrja szomadibhir vandita-páda-padma
budhjaszva dévésa dzsagan-nivásza mantra-prabhavéna szukhéna déva

“Ó, istenek mestere, ó univerzum menedéke, Brahma, Indra, Rudra, Agni, Kuvéra, Szúrja, Szóma és a többi dévák mind a Te lótuszlábaidhoz imádkoznak. Ó Uram, kérlek, ébredj fel könnyedén ennek a mantrának a hallatára.”

A következő napon mondjuk el ezt a mantrát:

ijam tu dvadashi déva prabodhartham vinirmita
tvayaiva szarva-lokánam hitártham shésha-shájina

“Ó Uram, ezt a napot is Te teremtetted, Te aki a Sháshán nyugszik. Kérlek ébredj fel, hiszen ez az egész univerzum javát szolgája.”

Ezek után még hagyni kellene Őket egy picit szundikálni és a telihold napján ezeket a mantrákat elmondani:

uttishthottishtha govinda tjádzsa nidrám dzsagat-pate

“Kelj fel ó Govinda, hagyj fel az alvással Univerzum Ura.”

Majd ezt a mantrát is mondjuk el (itt megtaláltam a rendes szanszkrit átírást is):

so ‘sāv adabhra-karuṇo bhagavān vivṛddha-
prema-smitena nayanāmburuhaṁ vijṛmbhan
utthāya viśva-vijayāya ca no viṣādaṁ
mādhvyā girāpanayatāt puruṣaḥ purāṇaḥ

“Az Úr, aki a legfelsőbb és a legősibb mindenki között, korlátlanul irgalmas. Kívánom, hogy mosolyogva részesítse áldásában azzal, hogy kinyitja lótuszszemét. Ő az Aki, fel tudja emelni az egész kozmikus teremtést, és megszüntetheti kétségbeesésünket kedves útmutatásaival!”

Ezek után ajánljuk fel valami szépet az oltárunkon, vagy a kedves képünknek. Pl. virágot, mécsest, füstölőt, stb.

Egyébként az első mantrázós napon kezdődik Bhisma 5 napos fogadalma is, ami az egyik legfontosabb böjt az évben!

Om Tat Sat

Baktai Ádám keletkutató, a keleti kultúrtudományok szakértője

Ui: Idén, 2023-ban, november 23-ám kezdjük el a mantrázást vagy éppen Bhisma 5 napját!

Goredas

Ádám névjegye

1976-ban születtem és 2 éves korom óta vagyok teljesen belemerülve a varázslatos keleti kultúrába. 15 éves koromban volt szerencsém kiköltözni Indiába egy tradicionális kolostor iskolába, ahol 10 éven keresztül nemcsak tanulhattam a keleti tudományokat, hanem benne is élhettem ezeknek az ősi tudományok kultúrkörében. Sőt, együtt élhettünk azokkal a mesterekkel, akiktől tanultunk. Az elmúlt majd 30 évben, 4 kontinenst jártam be, mint tanár és segítő, és ezt az első kézből szerzett tudást próbálom átadni azoknak, akik eljönnek hozzám tanácsadásra vagy képzésekre. Om Tat Sat Baktai Ádám
A bejegyzés kategóriája: Bhakti Kutir Bindhu: Rövid spirituális inspirációk, Saját Szektánk Értékrendje, Srí Bhakti Kutir Szamhitá, Védikus Tudástár
Kiemelt szavak: , , , .
Közvetlen link.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük