Dattatréja a méheket figyelve a következőket fedezte fel:
- A méhecske virágról virágra szállva nemcsak elvesz, hanem ad is. Beporoz, úgymond lehetővé teszi a termést. (A legújabb kutatások az összes ember által termelt növény egy harmadát a méhek porozzák be, tehát ők teszik lehetővé a termést.)
- A méhecske csak annyit vesz el, amennyire szüksége van.
- A méhecskék az összegyűjtött virágporból és nektárból mézet készítenek. Amit könnyebben tudnak feldolgozni lárvái, akiket a mézzel telített sejtekbe helyeznek el.
Ekkor állt össze Dattatréja fejében a lemondott tanítók és mesterek, valamint a jóga folyamatát tanítók életvitelének egy fontos része:
- A tanító ha el is fogad segítséget, adósa nem marad senkinek. Az anyagi segítséget tanítással, spirituális tudás átadásával hálálja meg.
- Annyit fogad el, amennyire szüksége van és nem halmozz fel feleslegesen dolgokat.
- Ha úgy dönt, hogy méhecske életet él, akkor virágról virágra száll. Tehát több fronton tesz a megélhetéséért, vagy több ember segítségével tartja fenn magát, hogy ne csak néhány embert vagy forrást terheljen. Inkább sokaktól gyűjt keveset, és nem nem kevesektől sokat.
- Az általa begyűjtött tapasztalásokat feldolgozza, és átformálja, majd a már könnyebben feldolgozható információkat átadja a “petéinek”, hogy ők ebből tanulhassanak és fejlődhessenek.
- Om Tat Sat
Baktai Ádám Hindu pap, a Védikus tudományok szakértője
Ui: Dattatréja előző guruja…