Pénteken 18 órától Reiki I-es beavatást tartunk a Kutirban, és esetleg Reiki II-est a türelmeseknek, akik végig tudják hallgatni az egyes behangolást.
A legtöbben azt szokták megkérdezni tőlem, hogy a nagy indiai l’amour-ban és ráadásul még Indiában is élve, miért a Reikit tanultam, miért a Reikibe vettetem bele magamat.
Egy szempontból mivel gyerekkoromban karatéztam és később meg jitsu-ztam a Japán kultúrát mindig is közel éreztem magamnak, szóval azért a Reiki nem volt annyira tájidegen, pluszban hihetetlenül tudom értékelni a Japán minimál dizájn beütést a Reikiben.
Összesen 3 beavatás van, és ezeken keresztül el lehet sajátítani a teljes tudnivalót, amit persze gyakorolni, gyakorolni és gyakorolni kell.
- De bővebben úgy írnám le a rendszert, hogy az első beavatással az ember megtanulja azt az ősi módszert, hogy a kezünk érintésével tudjunk kezelni.
- A kettes avatásnál azt tanuljuk meg, hogy szimbólumokon keresztül, hogyan tudjuk az általunk közvetített energiákat bizonyos területekre fókuszálni, mint pl. érzelmi gyógyászat, karmikus gyógyászat, vagy éppen spirituális gyógyászat.
- A hármas beavatás már az oktató szint. Ezzel a beavatással azt tanuljuk meg, hogy miként tehetjük a Reiki energiáját elérhetőnek mások számára is. A mester szint is innen ered, de csak azért mert meg van a 3. avatásunk még nem leszünk mesterek, az a személyiségünk fejlődésével kapcsolatos, de tény és való ez az első lépés a mesterré válásban.
Egyébként a Reikit is Buddha gyógyítási képessége és többek között indiai szentírások inspirálták. Nem beszélve arról, hogy amikor a Reiki rendszerezője megkapta a beavatását, akkor a fel kellő napból aranyszínű szanszkrit szútrákat látott maga felé áramolni, és a Reiki II-es szintű beavatásban használatos szimbólumok is a szanszkrit és a japán jelek keverékei, amit mint új írás stílus bonji-nak hívnak.
Szóval, hogy miért Reiki, mert egyszerű és hihetetlenül hatékony, meg hát keleti, nekem ezek a fontos értékek.
Om Tat Sat
Baktai Ádám