Jó páran írtátok, rendszeres Kutir Kalendárium használók, hogy nehéz úgy terveznetek előre, Januárra, hogy csak a hónap közepén jön ki a nyomtatott anyag. Így most Januárra előre feltüntetném a napi előrejelzéseket. Csak használjátok az ikon magyarázatot valamelyik régi Kalendárium elejéből.
Január 1: + gyors nap.
Január 2: – gyors nap.
Január 3: – zizi nap.
Január 4: – yin yang nap.
Január 5: + szilárd nap.
Január 6: + lágy nap. Gyógyító Buddha nap a tibeti kalendárium szerint, ezen a napon 100-szoros áldással bír minden, amit az egészségünkért teszünk.
Január 7: Éles nap. Sziddha jóga.
Január 8: Éles nap. Mritju jóga. Jógaböjt nap, tartózkodjunk a gabonaféléktől.
Január 9: – gyors. Mritju jóga.
Január 10: – yin yang. Sziddha jóga. Siva napja. A napnyugtakor végzet lelkigyakorlatok különleges hatással bírnak.
Január 11: Éles nap.
Január 12: + gyors. Telihold, Sziddha jóga.
Pushja Abhiseka, virág fesztivál:
Ez a nap egy szép indiai szokáshoz fűződik. Ezekben a hónapokban, Indiában is hideg van, és ritkább számban mennek a virágok. Ezért ilyenkor különleges felajánlásnak számít, ha virágot ajánlunk fel házi oltárunkon, és természetesen ez különleges áldással is jár.
Január 13: + zizi. Sziddha jóga.
El kezdődik a 4 alkalmas Ájurvéda alap tanfolyam. Havi 1 péntek délután, 17 és 20 órák között, a Fehérvári út Bocskai űt sarkán. További időpontokért katt ide!
Január 14: Éles nap.
Makara szankranti:
Ezen a napon lép át a Nap a Bak jegyébe, és ezt a csillagászati jelenséget hívják Makara Szankrantinak az indiai kultúrában. Ekkor áll át a Nap a Föld Északi pályájára, ami mindig kedvezőbbnek számít, mint a Július 15 – Január 15-ig terjedő szakasz.
Ez a nap hatványozottan hat ránk, így célravezető ilyenkor önzetlen cselekedeteket véghezvinni. Mosogassunk el még gyorsan mások előtt, etessük meg a kihajigált teknőcöket a Feneketlen Tónál, adakozzunk jó célokra, de bármi jó, ami nekünk erőfeszítés és ezzel másnak meg valami hasznosat is teszünk.
Január 15: – zizi nap.
Január 16: Éles nap.
Január 17: – zizi.
Január 18: + yin yang.
Január 19: + yin yang.
Január 20: + gyors nap. Gyógyító Buddha nap a tibeti kalendárium szerint, ezen a napon 100-szoros áldással bír minden, amit az egészségünkért teszünk.
Január 21: Éles nap. Sziddha jóga.
Január 22: + szilárd nap.
Január 23:- zizi nap. Jógaböjt nap, tartózkodjunk a gabonaféléktől.
Január 24: Éles nap.
Január 25: – yin yang nap. Siva napja. A napnyugtakor végzet lelkigyakorlatok különleges hatással bírnak. Bármibe is kezdünk, az nehézségekre van ítélve.
Január 26: Éles nap. Mritju jóga.
Január 27: – zizi nap. Újhold. Tibeti és kínai újév.
A Gangesz napja:
Ezen a napon érte el az óceánt a Gangesz folyó, miután alászállt a földre. Mint a legtöbb ősi kultúrában lásd a Nílust és a Jang-ce folyót is, a Gangesz is az égi Tej Út folytatásaként van megtisztelve az indiai kultúrában. Ezen a napon a zarándokok megfürdenek a Gangesz torkolatában és ez a világ legnagyobb éves emberi találkozója. Csak a Maha Kumbha Mélán (akkor a Ganesz és a Jamuna szent folyók összefolyásánál fürdenek meg a zarándokok), szoktak többen összeverődni egy helyen, de azt csak 12 évente ünneplik.
Január 28: – zizi nap.
Belekezdünk egy 5 hétvégés tradicionális Zen Shiatsu, Japán fizikoterápiás oktatásba. Havi 1 db hétvégével, reggel 9 órás kezdettel, 17 órás befejezéssel. Ebédszünet 1 óra, az ebédet én, Baktai Ádám főzőm nektek. További időpontokért katt ide!
Január 29: + gyors nap.
Január 30: + gyors nap.
Január 31: Éles nap.
Az év első 2 hónapjának egészség megőrző receptje:
Január és Február: A Taoista Jóga rendszerében az év első 2 hónapja a húgyhólyaghoz és a vesékhez kapcsolódó időszak, amit egy többrétű megközelítéssel fogunk megtámogatni az év első 59-60 napja alatt.
Mind a húgyhólyag, mind a vesék leghatékonyabb Ájurvédikus tisztítása és karbantartása, az egy pohár citromos víz reggel az első pisilés előtt. (1/2 citrom 2-3 dl vízben.)
A tél végére amúgy is picit vitaminhiányosabb a szervezetünk, így nem csak egy tisztító eljárást teszünk meg a szervezetünkért, de egy komolyabb vitaminpótlást is végrehajtunk.
Om Tat Sat
Baktai Ádám
Izé, jan 10 akkor minek számít? Egyszerre Mitrju, Sziddha és Gyógyító Buddha nap? 🙂
korrektúráztam! sajna mritju nap.
Szai Adam
Meg tudnad mondani nekem , hogyan ertelmezzem pontossan mikor van mritju yoga nap es siddha yoga nap , itt Dallasban , de nekem csak a te magyarorszagi elorejelzesed van meg. Kicsit zavarba vagyok ez illetoleg, mivel ha az Ekadasikat nezzuk itt mindig egy nappal elobb van mint magyarorszagon. De az ido eltolodas viszont 7 oraval hatrabb vagyunk mint Magyarorsszagon. Most mihez kezdjek ? Segitsegedet elore is koszonom.
Citra-Vasini